
Pillanatkép a Stockholm című előadásból
Fotó: Csíki Játákszín/Facebook
Társadalmi problémákat felvető előadásokkal készül a Csíki Játékszín felnőtteknek márciusban. A három produkció visszavezeti a felnőtteket az iskolapadba és beszélgetésekre készteti őket.
2024. március 08., 09:102024. március 08., 09:10
A Csíki Játékszín tantermi előadás-sorozatának első állomása a Stockholm című darab lesz, amelyet Orbók Áron rendezett. Az előadás szokatlan alaphelyzetből indít: két férfi és egy nő lép be egy tanterembe, hogy bejelentsék, az osztályt ezennel túszul ejtették. A produkció összetett társadalmi problémákat igyekszik felvetni, amelyekre nincsenek egyszerű válaszok, leginkább csak további kérdések.
A felnőtteket megcélozva Vörösmarty Mihály Csongor és Tünde klasszikusa alapján készült cs&t című előadás is látható lesz. A Kányádi Szilárd által színpadra vitt darab varázslatos szerelmi történet, két fiatal világokon átívelő beavatástörténete, melyben összefonódik mese, mítosz, költészet és valóság.
A Csíki Játékszín ugyanakkor a felnőttek figyelmébe ajánlja Klamm háborúja című előadást is, amely egy tanár és egy osztály különös háborújának a története. A monodráma nemcsak a tanulók, de a tanárok és bármely néző számára vitaindító ajánlat egy olyan háborúról, amelyet senki sem nyerhet meg – olvasható a Csíki Játékszín Facebook-oldalán. A darabot Barabás Árpád rendezte.
Jegyek válthatók online, ide kattintva, illetve a színház jegypénztárában minden hétfőn, szerdán és pénteken 12 és 15 óra között, minden kedden és csütörtökön 15 és 19 óra között, valamint előadások előtt egy órával.
Huszönöt aláírás hiányzik a háromezerhez, vagyis cikkünk megjelenéséig 2975-en támogatják a Kovászna megyei Agrosic Egyesület által kezdeményezett petíciót, amellyel a medvék túlszaporulatától való védelmet kérnek.
Az Országos Kataszteri Hivatal (ANCPI) e-Terra alkalmazása működik, és a kiesése alatt felhalmozódott nagy mennyiségű kérelem feldolgozása folyamatban van.
Százhuszonkét tisztségviselőt érinthet a feddhetetlenségi törvény hétfőn alkotmányosnak ítélt módosítása, amely a megbízatás megszűnését írja elő az összeférhetetlenség vagy érdekellentét miatt elmarasztalt személyek esetében.
A jövedéki adó ideiglenes csökkentése ellenére a 10 lejes lélektani küszöb felett maradt Romániában a gázolaj literenkénti átlagára – közölte a Peco-online.ro árfigyelő szakportál hétfőn.
Holtan találtak hétfőn a Szamosban egy 18 éves fiatalembert Szatmárnémetiben, aki vasárnap este tűnt el a folyóban – tájékoztatott a Szatmár megyei katasztrófavédelmi felügyelőség.
A televízió marad a legtöbbek által leginkább megbízhatónak tartott információs forrás, és a közösségi média platformjai közül a Facebook őrzi vezető pozícióját – derül ki az Expert Forum megbízásából készült közvélemény-kutatásból.
Az alkotmánybíróság alkotmányosnak ítélte a feddhetetlenségi törvénybe a Szociáldemokrata Párt (PSD) és a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) kezdeményezésére beiktatott módosítást.
Az alkotmánybíróság hétfőn alkotmányellenesnek nyilvánította a feddhetetlenségi törvényben szereplő „a házastársakéhoz hasonló kapcsolatban élő személy” megfogalmazást – közölték az Agerpres hírügynökséggel a testület illetékesei.
Elmaradt a jogerős ítélet kihirdetése a Borboly Csaba és 12 másik személy ellen indult büntetőperben a Marosvásárhelyi Ítélőtáblán. Az elsőfokú ítélet után benyújtott fellebbezések kapcsán így még néhány napot várni kell a döntésre.
A több mint tíz éve épülő radnóti hőerőmű befejezését prioritásként kell kezelni – jelentette ki Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök hétfőn Nagyváradon.
szóljon hozzá!