
Fotó: Tuchiluș Alex
A hivatalos adatnál magasabb, 64 százalékos részvételi aránnyal számol az RMDSZ Kovászna megyében, ugyanakkor mind a négy magyar városban újráznak a szövetség polgármesterei – adta hírül a vasárnap esti eredményvárón Tamás Sándor megyei tanácselnök, aki ötödik mandátumának vághat neki.
2024. június 10., 00:062024. június 10., 00:06
2024. június 10., 00:152024. június 10., 00:15
A tanácselnök köszönetet mondott minden szavazónak, aki az RMDSZ politikai családját támogatta, illetve a háttérből segítette a szavazás megszervezését, lebonyolítását.
az előbbin az országos átlagot (50%) is meghaladja a Kovászna megyei részvétel (50,72%).
Fotó: Tuchiluș Alex
Mindez olyan körülmények között történt, hogy a választási névjegyzékek nincsenek rendbetéve, azokon több személy szerepel, mint amennyi lakosa valójában van a településeknek: Sepsiszentgyörgyön 50 000 lakos él, de a listákon 51 114 szerepel, míg Kézdivásárhelynek 16 000 lakosa van és ugyanennyien szerepelnek a szavazólistákon.
Ezért gyakorlatilag 64 százalékos részvétellel számol a megyei önkormányzat elnöke, ami véleménye szerint azt is jelenti, hogy akik nyertek, szélesebb körű legitimitással rendelkeznek, mint a korábbi választásokon.
azaz Antal Árpád Sepsiszentgyörgyön, Bokor Tibor Kézdivásárhelyen, Gyerő József Kovásznán és Benedek Huszár János Baróton.
Fotó: Tuchiluș Alex
Az európai parlamenti választáson az országos átlagot (52,38%) megközelítő a háromszéki részvételi arány is.
Negatív aspektusként említette meg Tamás Sándor, hogy nem sikerült minden kérvényezőhöz eljuttatni a mozgóurnát: 2300 kérést iktattak a mai napon, de a hatóságok sok esetben „elmaszatolták” a szavazati jog biztosítását.
Tekintettel az időjárási körülményekre, valamint az egyes megyékben a héten záruló, másutt viszont a jövő héten kezdődő sívakációra, a rendőrség közlekedési tájékoztató központja, az Infotrafic egy sor ajánlást tett közzé a járművezetőknek.
Meghosszabbították 2026. december végéig a villanyszámla-támogatási programot – tájékoztatott pénteken az Országos Szociális Felügyeleti és Kifizetési Ügynökség (ANPIS).
Magas kockázatú drogok folytatólagosan elkövetett kereskedelmével gyanúsítanak egy 41 éves férfit, és vizsgálatot indított ellene a Hargita megyei rendőrség, illetve a Szervezett Bűnözés és Terrorizmus Elleni Igazgatóság (DIICOT) megyei irodája.
Az egyre aggasztóbb méreteket öltő félretájékoztatás miatt csökkent jelentős mértékben a kanyaró elleni átoltottság – jelentette ki pénteken az egészségügyi miniszter.
Több választási lehetőségük lesz a betegeknek, ha megtörik az Országos Egészségbiztosítási Pénztár (CNSAS) monopóliuma – jelentette ki Alexandru Rogobete egészségügyi miniszter.
Az ország 16 megyéjét és Bukarestet érintő sárga riasztást adott ki pénteken a szeles, csapadékos időjárás miatt az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM). Székelyföldön csak Kovászna megye egy részére érvényes a riasztás.
A nagyböjt minden szombatján déli 12 órától keresztúti ájtatosságot végeznek a csíksomlyói Kálvárián, a Jézus-hágón. A szervezők közösségi imára hívnak mindenkit, aki fontosnak tartja a nagyböjti elcsendesedést és hisz a közös könyörgés erejében.
A Románia és az Egyesült Államok közötti kapcsolat rendkívül érett, kölcsönös érdekekkel – jelentette ki Nicușor Dan csütörtökön Washingtonban, ahol részt vett a Donald Trump amerikai elnök által kezdeményezett Béketanács ülésén.
Elsüllyedt egy konvojban haladó hajó csütörtökön a Sulina-csatorna jobb partján, a Duna 33. tengeri mérföldjénél.
Mindenki békét, stabilitást és jólétet akar Gázában, de a kérdés az, hogyan tudunk ezért cselekedni – jelentette ki Nicușor Dan államfő csütörtökön Washingtonban, a Béketanács első ülésén mondott beszédében.
szóljon hozzá!