Az a bizonyos felvétel
Fotó: Pinti Attila
A románok által Úzvölgyében elkövetett rongálást és vandalizmust a bűnüldöző szervek hivatalból kellene kivizsgálják, az Országos Diszkriminációellenes Tanács (CNCD) pedig nem illetékes ebben az ügyben, ezért kéri az eljárás megszüntetését Tamás Sándor.
2019. szeptember 06., 09:242019. szeptember 06., 09:24
Kovászna Megye Tanácsának elnökét is beidézte a diszkriminációellenes tanács egy feljelentés nyomán, ami az úzvölgyi incidenshez köthető. Korodi Attila RMDSZ-es parlamenti képviselő és Tánczos Barna szenátor kedden személyesen jelentek meg tanácsnál, Tamás Sándor viszont hivatalos levélben fejti ki álláspontját.
Az Országos Diszkriminációellenes Tanácsnál jelentettek fel több RMDSZ-es politikust. Ahogy Tánczos Barna szenátor Facebook-posztjában fogalmaz, „a vád: románellenesség”, természetesen az úzvölgyi temetőügy és tiltakozás kapcsán.
A szerkesztőségünkbe eljutott dokumentumban tudatja, a feljelentők arra a fényképre hivatkoznak, amelyet személyes Facebook-oldalán osztott meg, és amely június 6-án Úzvölgyében készült.
ezzel tehát diszkriminálta őket. A fotó alatt viszont a következő bejegyzés áll: „Nem tartották be, amit ígértek! Egy elhíresült találkozó Sebastian Cucoș csendőrparancsnokkal, aki a 2018. augusztus 10-i bukaresti tüntetést brutálisan elfojtotta, és aki Úzvölgyében a csendőröket koordinálta. Azt vállalták, hogy nem lesz incidens, és senki nem megy be a temetőbe, hanem a koszorúkat a kerítésen kívül helyezik el a románok.
Ez nem etnikai diszkrimináció, hanem a megtörtént eseményeken alapuló bejegyzés – szögezi le a politikus a levélben. Mellékeli a Hotnews hírportál tudósítását, és erre hivatkozva rámutat,
Az Országos Diszkriminációellenes Tanács nem illetékes ebben az ügyben, ezért kérem az eljárás megszüntetését, valamint a bűnüldöző szervek értesítését a rongálás és vandalizmus miatt – zárja levelét Tamás Sándor.
A székelyföldi megyék választási részvétele jelenleg jócskán az országos átlag alatt van, de remélhetően csak azért, mert az eddigi tapasztalatok alapján sokan szeretnek este az urnákhoz járulni.
A vasárnap reggeli urnanyitástól a délutáni órákig több mint kétszáz választási incidensről érkezett bejelentés a rendőrséghez – közölte a belügyminisztérium szóvivője.
Egy kilyéni lakóháznál keletkezett tűzhöz riasztották a sepsiszentgyörgyi tűzoltókat vasárnap délután.
A székely megyék mezőnyében a legkisebb, Kovászna megye vezet a kampánycsendsértések tekintetében. Volt, ahol politikai szlogenek, és volt, ahol alkohol folyt.
Maros megye néhány településén áramszünet volt vasárnap, áramfejlesztőkkel azonban megoldották, hogy ne legyen fennakadás a szavazóhelyiségekben.
Amíg június kilencedikén öt szavazólappal kellett elvonulni a szavazófülkébe, addig most mindössze egyet kap a választópolgár. Az önkormányzati és európai parlamenti választáshoz képest az államelnöki voksolás egyszerű, mint az egyszeregy.
Sepsiszentgyörgyön a vasárnapi templomi eseményeket követően látszólag megnőtt a forgalom a szavazókörzetekben, például a Székely Nemzeti Múzeumban (15. számú körzet) kisebb sor is kialakult, így a csendőrség szabályozta a belépést.
Kampánycsend megsértésére vonatkozó bejelentéseket vizsgál ki a rendőrség. Az elkövetők a törvény szerint 1500 és 4500 lej közötti büntetésekre számíthatnak. Van, akit már meg is bírságoltak.
Rendbontás nélkül zajlik a szavazás Kézdivásárhelyen. A főtéren ugyan feltűnt egy Prahova megyei kirándulóbusz, ami sokakban gyanakvást keltett, de mint megtudtuk, alaptalanul.
A három székelyföldi megye tanácselnökei is az első órákban éltek a szavazati jogukkal. A három település, ahol az államelnök-jelöltekre szavaztak: Ojtoz, Városfalva és Szováta.
szóljon hozzá!