Fotó: Székelyhon
Lovasszekérrel ütközött egy személyautó Csíkszeredában kedd este, az E578-as jelzésű európai úton, a Rét utcai és R.A.R. melletti körforgalmak közötti szakaszon.
2021. október 12., 21:012021. október 12., 21:01
2021. október 12., 21:362021. október 12., 21:36
A helyszínen tartózkodó kollégánk tájékoztatása szerint hátulról rohant bele az autó a lovasszekérbe, egy ló elpusztult. A hatóságok egyelőre nem adtak részletes tájékoztatást az esetről.
Egy szemből érkező szemtanú elmondása szerint az ütközéskor „az egyik ló magasra felrepült a levegőbe”.
Fotó: Székelyhon
A kivilágítatlan szekéren hárman utaztak. Egy 39–40 év körüli személyt kómás állapotban, egy 23 és egy 42 éves személyt pedig fejsérüléssel szállítottak kórházba. A személyautó sofőrje nem szenvedett súlyos sérülést – közölte érdeklődésünkre a Hargita Megyei Mentőszolgálat.
Egyhangúlag fogadta el a Magyar Állandó Értekezlet (Máért) csütörtöki plenáris ülésén a zárónyilatkozatot, amelyben elutasítják a külhoni magyarok szavazati jogának megvonására irányuló törekvéseket – közölte Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes.
Egy újabb, 28 kilométeres szakaszát adják át várhatóan péntek délután az A7-es moldvai autópályának, de ahogy az infrastruktúra-fejlesztéseket monitorozó egyesület mondja: nálunk semmi sem ilyen egyszerű. Nagyobb a bejelentés, mint amit a valóság mutat.
Ioana Dogioiu kormányszóvivő szerint a miniszterelnök egyelőre vizsgálja a minimálbér kérdését, és eddigi közlése értelmében az „elvileg nem fog emelkedni”.
A legfelsőbb bíróság bírái csütörtökön úgy döntöttek, hogy megtámadják az alkotmánybíróságon a magánnyugdíjak kifizetését szabályozó törvénytervezetet.
A munka- és családügyi minisztérium elindítja október 20-án a 2025-ös lombikbébiprogramot – adta hírül csütörtöki közleményében az RMDSZ.
Turné indul Erdélyben, amely feltárja, mely népzenei dallamokból inspirálódott Johannes Brahms 21 magyar táncának megalkotásakor. A hosszas kutatómunka eredményét bemutató eseménysorozat Maros megyei dalt is azonosított a források között.
A Hargita Székely Néptáncszínház és a Csíki Játékszín alkalmazottai is elsősegélynyújtási képzésen vesznek részt, a két intézmény egy defibrillátort is kapott – az újraélesztés világnapján erről tartottak sajtótájékoztatót Csíkszeredában.
Hitelfelvételre készül a székelyudvarhelyi önkormányzat, amely a tervezett észak-nyugati elkerülőút nyomvonaláról is döntött. Utóbbi esetben négy lehetőség közül választották ki a képviselők, hogy melyiket dolgozza ki részletesebben a tervező.
Családtag sérelmére elkövetett emberölés gyanúja miatt indult büntetőeljárás egy 40 éves Brassó megyei férfi ellen, aki halálra késelte élettársát.
szóljon hozzá!