Hirdetés
Hirdetés

Százötven méter megtétele helyett online jelentkezett be a gyergyószentmiklósi polgármester a tanácsülésre

Hiába gyűltek össze, nem sikerült megszavazni az egyetlen napirendi pontot •  Fotó: Gergely Imre

Hiába gyűltek össze, nem sikerült megszavazni az egyetlen napirendi pontot

Fotó: Gergely Imre

Hiába került másodszor is a gyergyószentmiklósi képviselő-testület elé az önkormányzati tisztségjegyzék módosításáról szóló tervezet, a polgármester javaslata ezúttal sem kapott elegendő számú támogató szavazatot.

Gergely Imre

2023. december 05., 17:342023. december 05., 17:34

Mindössze egy napirendi pontot tárgyaltak a gyergyószentmiklósi képviselő-testület keddi rendkívüli ülésén: ez a városházán, illetve az önkormányzat alárendeltségébe tartozó intézmények tisztségjegyzékének módosításáról szólt, vagyis arról, hogy a kormány előírásának megfelelve csökkentsék az állások számát.

Csergő Tibor polgármester nem volt jelen a tanácsteremben, online jelentkezett be a tanácsülésre a mindössze százötven méterre lévő városházi irodájából, így ismertette a tervezet lényegét.

Amint elmondta, a tervezet változatlan, tehát ugyanaz, amit a korábbi tanácsülésre elő volt már terjesztve, ám akkor nem kapott elegendő számú szavazatot. A tervezet egyébként 10 százalékos leépítést jelent, amely a kormány utasítása szerint kötelező. Ez azért fontos – fejtett ki –, mert ezt követően el kell indítani az átszervezést, ami január 1-től kell érvénybe lépjen. Valamennyi osztályról vannak posztok megszüntetve, de nem jelenti azt, hogy bárkit el kellene bocsátani; tehát üres, be nem töltött állásokról van szó.

Tizenkét betöltetlen állás felszámolásához kérte a testület egyetértését, amelyből 11 a polgármesteri hivatal apparátusát érinti, és egy a városi könyvtárnál létező, de hosszabb ideje be nem töltött könyvtárosi állást jelenti.

Az állások megszüntetése nem veszélyezteti a polgármesteri hivatal szakirodáinak és a könyvtár zavartalan működését sem – nyomatékosított a polgármester.

Hirdetés

Erős Levente tanácsos viszont kijelentette, világosan tudják, hogy

a polgármesternek bizonyos intézményekkel, például a Gyergyószentmiklósi Művelődési Központtal van személyes problémája.

Kifejtette, olyan átgondolt javaslatot várna el amely nem „bosszúskodásról” szól. Vormair Erika, a városháza személyzeti felelőse szerint azonban szó sincs bosszúskodásról. Mint fogalmazott, alaposan átnézték, hogy honnan lehet elvenni posztokat: ebben félre van téve minden ellenségeskedés, bosszúskodás. Sajnálja, hogy a városi intézmények közül csak a könyvtárnál volt üres poszt.

•  Fotó: Gergely Imre Galéria

Fotó: Gergely Imre

Hozzátette, ez a könyvtárosi állás két éve üres, ennyi idő alatt a könyvtár meghirdethette volna. Megjegyezte még:

valószínű, hogy egy alkalommal a polgármester nemleges választ adott az állás meghirdetésére, de az elmúlt időszakban ki lehetett volna írni erre a versenyvizsgát.

Ezzel reagált arra a korábbi tanácsülésen elhangzott kijelentésre is, amikor a könyvtár igazgatója, Vincze Csilla szólalt fel, és azt közölte a testülettel, hogy

a polgármester neki azt mondta, hogy nehogy meghirdesse az állást.

Vincze Csilla most is leszögezte, szükség lenne még egy könyvtárosra az intézményben. Elhangzott még, hogy az önkormányzatnál 36 üres poszt van, de ezek nagy része egyedi, azaz nem lehet megszüntetni.

A szavazásnál csak 4 képviselő támogatta a polgármester javaslatát, így nem ment át a testületen.

Hirdetés
szóljon hozzá! Hozzászólások
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Ezek is érdekelhetik

Hirdetés

A rovat további cikkei

2026. június 07., vasárnap

Nyomoz a rendőrség a kórház mosdójában meghalt rezidensorvos ügyében

A bukaresti rendőrség vizsgálatot indított, miután egy 32 éves rezidens orvost eszméletlenül találtak egy fővárosi kórház mosdójában. A férfi később életét vesztette.

Nyomoz a rendőrség a kórház mosdójában meghalt rezidensorvos ügyében
Hirdetés
2026. június 07., vasárnap

Hargita és Kovászna megyében is okozott károkat a szombati vihar

Az elmúlt 24 órában tapasztalt hidrometeorológiai jelenségek tizenkét megye 39 településén és Bukarestben okoztak károkat – közölte vasárnap a katasztrófavédelmi főfelügyelőség (IGSU).

Hargita és Kovászna megyében is okozott károkat a szombati vihar
2026. június 07., vasárnap

Az ezeréves határon: túra a Grohotis-hegységben

A tavalyi Báj-havasi túra megejtésekor került fel a bakancslistára a távolban sejtelmesen körvonalozódó Grohotis. Erdélynek megannyi hegye kínál barangolási lehetőséget egy-egy hétvégére, ám az ezeréves határ még mindig különleges csáberővel bír.

Az ezeréves határon: túra a Grohotis-hegységben
2026. június 06., szombat

Kereskedelmi egység alagsorát öntötte el a víz Maroshévízen

Maroshévízen egy kereskedelmi egység alagsorába folyt be a víz, a szivattyúzáshoz a helyi hivatásos tűzoltókat riasztották.

Kereskedelmi egység alagsorát öntötte el a víz Maroshévízen
Hirdetés
2026. június 06., szombat

Több településen is károkat okozott a szombati vihar

A szombat délutáni rendkívül heves esőzések, viharok következtében Kovászna megye több helyszínén is szükség volt a Kovászna megyei tűzoltóság egységeinek segítségére.

Több településen is károkat okozott a szombati vihar
2026. június 06., szombat

Két autó ütközött, négy felnőttet és két kiskorút szállítottak kórházba

Baleset történt Sepsiszentgyörgy kézdivásárhelyi kijáratánál a 13E országúton. Az ütközés következtében hat embert szállítottak kórházba és forgalomkorlátozást vezettek be.

Két autó ütközött, négy felnőttet és két kiskorút szállítottak kórházba
2026. június 06., szombat

Oroszországot teszi felelőssé Nicușor Dan a konstancai kikötőben felrobbant ukrán drón miatt

Nicușor Dan államelnök szombaton megerősítette, hogy a pénteken felrobbant tengeri drón ukrán eredetű, de hangsúlyozta, hogy Oroszország a felelős a Romániát érintő helyzetért.

Oroszországot teszi felelőssé Nicușor Dan a konstancai kikötőben felrobbant ukrán drón miatt
Hirdetés
2026. június 06., szombat

Ketten bántalmaztak egy harmadikat, akinek még a kerékpárját is eltulajdonították

Bántalmaztak egy férfit és eltulajdonították az áldozat kerékpárját szombaton hajnalban Marosludason. Az elkövetők előzetesbe kerültek.

Ketten bántalmaztak egy harmadikat, akinek még a kerékpárját is eltulajdonították
2026. június 06., szombat

Udvarhelyszéken is átvonult a vihar szombat délután

Narancs jelzésű viharriasztást követően több településen is intenzív felhőszakadással érkezett meg a viharos időjárás. A vihar által érintett települések lakóit Ro-Alert üzenetben is figyelmeztették a hatóságok.

Udvarhelyszéken is átvonult a vihar szombat délután
2026. június 06., szombat

Minden újonnan nyíló bölcsőde vehet fel alkalmazottakat, hogy ősztől működhessenek

Minden, ebben az időszakban elkészülő bölcsőde felvehet majd állami költségvetésből fizetett személyzetet, hogy ősztől elkezdhesse működését – jelentette ki szombaton Ilie Bolojan.

Minden újonnan nyíló bölcsőde vehet fel alkalmazottakat, hogy ősztől működhessenek
Hirdetés