Az orvosi egyetem udvarán található épületben alakítanak ki ideiglenes kórházat
Fotó: Haáz Vince
Tíz napon belül már fogadni tudja a koronavírussal fertőzött betegeket az a kórház, amelyet a volt orvosi egyetem sportcsarnokába hoznak létre Marosvásárhelyen.
2020. április 14., 20:502020. április 14., 20:50
Az enyhe és közepesen súlyos tünetekkel rendelkező koronavírussal fertőzött betegeket kezelik majd abban az egészségügyi épületben, amelyet a volt orvosi egyetem sportcsarnokában alakítanak ki. Erről a megyei sürgősségi bizottság hétfő esti ülésén született döntés.
Mara Togănel prefektus szerint az 1901 négyzetméter felületű teremben egy- és kétágyas elkülönített tereket tudnak létrehozni, előre láthatóan 80-100 ágyat helyeznek majd el. „Minden érintett hivatalos intézmény képviselőivel egyeztettünk, együttműködünk, hogy a lehető legrövidebb időn belül ez az elképzelés megvalósulhasson” – mondta.
Leonard Azamfirei rektor szerint az orosi egyetem udvarán levő sportcsarnok megfelelően tágas és védett, így alkalmas, hogy ideiglenesen betöltse az egészségügyi intézmény szerepét. Az egyetem közelében vannak a koronavírussal fertőzött betegeket kezelő klinikák, így a betegeket bármikor át lehet szállítani azokba. Cristian Boeriu orvos, a prefektus egészségügyi tanácsadója kifejtette,
A sportcsarnok átalakításának terve már elkészült, megrendelték a szükséges építőanyagokat is, az ígéretek szerint ezek a hét második felében meg fognak érkezni. A tervek szerint a sportcsarnokban kialakítandó kórház keddtől számítva 7-10 nap múlva működőképes lesz.
Ugyanúgy otthon érezte magát Csíkban, mint Bonyhádon a hajdani Potápi Árpád János nemzetpolitikai államtitkár, emlékére csütörtökön emléktáblát avattak Csíksomlyón. Az ünnepségen jelen volt Semjén Zsolt, Magyarország miniszterelnök-helyettese is.
Október végétől újabb németországi várost céloz meg a Wizz Air Brassóból: Dortmundon és Nürnbergen kívül Memmingenbe is lehet majd utazni. A repülőtér menetrend szerinti járatainak száma ezzel hatra növekedik.
A nyomozó hatóságokhoz készül fordulni a védelmi minisztérium a katonai mozgósításra vonatkozó újabb hamis információk miatt.
Élőben közvetítik a marosvásárhelyi Bolyai Farkas Elméleti Líceum ballagási ünnepségét június 6-án, pénteken 11 órától a tanintézet hivatalos Facebook-oldalán, honlapján és a Youtube-on is.
Megduplázta a Székelyföld megsegítésére összegyűjtött támogatást a kormány, az erről szóló kormányhatározatot csütörtökön írta alá Orbán Viktor miniszterelnök.
A rendőrség Jupiter nevű akciója során több házkutatást is tartottak csütörtökön, köztük egy olyan Ialomița megyei férfinél, aki hamis profil alatt hirdetett munkalehetőséget, pénzt csalva ki így több Hargita megyei személytől.
Nagy erőkkel keresik azt a hároméves kislányt, aki valószínűleg a Nagy-Küküllő folyóba esett csütörtökön. A kislány felkutatására vegyes keresőcsapatokat állítottak fel.
Hagyományos módon a Perkőn kapott áldással, együtt indultak a csíksomlyói búcsúba a háromszéki lovas zarándokok: keresztjeiken a községek imaszalagjaival járulnak a Szűzanya elé.
Kátyúzásra készülnek minden aszfaltozott úton Hargita megyében. A megyei tanács az utak teljes nyári karbantartásával a Hargita Útkezelő Vállalatot bízta meg.
Azt kívánjuk minden zarándoknak, hogy úgy jöjjenek ide, mint haza – fogalmazott Timár Asztrik atya a szombati pünkösdi búcsú kapcsán tartott sajtótájékoztatón, amelyen összefoglalták a tudnivalókat az útlezárásokról kezdve a miserendig.
szóljon hozzá!