Fotó: Tuchiluș Alex
A rendőrök az elmúlt 24 órában összesen 473 sofőrnek vonták be a jogosítványát, 138-nak gyorshajtás, 25-nek alkohol hatása alatt történő vezetés miatt – tájékoztatott csütörtökön a Román Rendőrség.
2025. május 01., 16:322025. május 01., 16:32
A közlemény szerint 87 bűncselekményt állapítottak meg a közlekedési rendőrök, ugyanakkor 379 gépkocsinak bevonták a forgalmi engedélyét.
A Blocada elnevezésű akció keretében szerdán több mint 3300 rendőr és csendőr lépett fel a közrend biztosítása, a kábítószer-forgalmazás és -fogyasztás megelőzése, valamint a közúti közlekedés biztonságának növelése érdekében.
Országszerte 6775 gépjárművet ellenőriztek és 10 778 személyt igazoltattak. Alkoholtesztet 2641, drogtesztet 128 személyen végeztek – írja az Agerpres hírügynökség a rendőrség tájékoztatására hivatkozva.
Semjén Zsolt egy ártatlan ember – szögezte le szombaton Orbán Viktor a Heteknek adott exkluzív videóinterjúban.
Nincsenek arra utaló jelek, hogy a Iohannis házaspár ki akarná fizetni a Nicolae Bălcescu utca 29. szám alatti nagyszebeni ingatlan jogtalan használatából származó összegeket – jelentette ki péntek este az országos adóhatóság (ANAF) elnöke.
Nem riasztotta el az embereket a közösségi megmozdulástól a hideg időjárás sem szombaton Székelyudvarhelyen: több mint ötszázan álltak rajthoz a Fuss Neki! adománygyűjtő akció részeként. Volt, aki futott, mások pedig sétáltak vagy kerékpároztak.
Megkínzott, beteg, árva négylábúak várnak jobb sorsra a székelyföldi városok menhelyein. Az állatok világnapján ők emlékeztetnek minket arra, hogy az emberi kegyetlenség súlyos sebeket ejthet, de a szeretet és gondoskodás képes begyógyítani azokat.
Csak akkor emelkedhetnek újra a jövő évben befagyasztott közalkalmazotti bérek és a nyugdíjak, ha 2026 végére a költségvetési hiány 6 százalékra csökken – jelentette ki péntek este Ilie Bolojan.
Az éjszakai esőzések nyomán annyira felgyűlt a víz egy marosvásárhelyi tömbháztetőn, hogy a tűzoltók segítségét kérték a vízmentesítéséhez. Feltehetőleg az eső okozott rövidzárlatot egy segesvári lámpabúrában is, ami kigyúlt.
Október 10–12. között ismét fesztiváli hangulat költözik Szovátára: ekkor rendezik meg a sokak által várt tizedik Tökfesztivált, amely évről évre egyre több látogatót vonz.
Nyelvünkben, zenénkben, szívünkben összetartozunk mottóval szervezték meg a Felső-Maros menti települések fesztiválját, amely a Sodrásban nevet viseli. A hivatalos megnyitó pénteken volt, a szórakoztató programok szombaton és vasárnap zajlanak.
A tyúkokat pusztította a medve hajnalban az egyik koronkai udvarban, és amikor a házból zajt hallott, bocsaival odébbállt. A szomszédos településeken is gyakran feltűnnek a nagyvadak, gyermekeiket féltik a lakók.
Terrorizmus gyanújával helyeztek előzetes letartóztatásba egy 33 éves férfit Beszterce-Naszód megyéből, miután több kisméretű robbanószerkezetet készített és tesztelt otthonában, valamint annak környékén.
szóljon hozzá!