
Fotó: Freepik
Nemrég a hírleves feliratkozóink e-mail-ben egy olyan kérdőívet kaptak, ahol a videófogyasztási szokásokat kutattuk. Ezúton is köszönjük annak az összesen közel 1000 válaszadónak, akik időt szakítottak ránk, és kitöltötték a kérdőívet!
2024. október 22., 08:502024. október 22., 08:50
Ígéretünkhöz híven a válaszadók között értékes nyereményeket sorsoltunk ki: 5 darab fél évre szóló Nőileg előfizetés mellett 5 darab 500 lejes eMag vásárlási utalvány is gazdára talált. A nyerteseket e-mailben értesítjük az ajándékok átvételéről.
Fotó: Freepik
Az eMag utalványokat ők nyerték:
G. Noémi;
S. Benjámin;
Ty. Szabolcs;
P. Tamás;
M. Sándor.
A 6 hónapos Nőileg előfizetéseket pedig ők kapják:
K. Mária;
S. Ágota;
F. István;
A. Adorján;
V. Réka.
Gratulálunk nyerteseinknek! A kérdőívek eredményeit hamarosan feldolgozzuk, és a következtetéseket természetesen megosztjuk olvasóinkkal is.
Nem emelnek vádat a Tik-Tokon a romániai magyarokat alpári hangnemben gyalázó, Budapestre kergetni kívánó férfi ellen. Nicolae Vădineanu ugyanis a Tulcea megyei ügyészség szerint sem követett el bűncselekményt.
Közel 30 ezer lejre bírságoltak hétfőn a közutakat ellenőrző rendőrök, ugyanakkor több mint 6000 lejre szabtak ki büntetést az állatok védelmére szakosodott kollégáik – közli a Maros Megyei Rendőr-főkapitányság.
Az első év a rendrakásról és az új alapok megteremtéséről szólt – 2024 október végén vette át második mandátumát Nagy Zoltán. Évértékelő sajtótájékoztatót tartott Gyergyószentmiklós polgármestere.
Meleggel indult a hét Erdélyben, de nem tart sokáig a kellemes idő: kedden markáns lehűlés érkezik, a nappali csúcsok 12 fok körül alakulnak. A hét második felében pedig már fagyos hajnalokra és elszórtan csapadékra is számítani lehet.
Székelyföld területi autonómiája nem áll ellentétben a román alkotmánnyal, csak annak téves értelmezéseivel és a politikai gyakorlat torzulásaival – állapította meg hétfőn kiadott állásfoglalásában a Székely Nemzeti Tanács (SZNT) elnöke.
Sorin Grindeanu, a Szociáldemokrata Párt ügyvivő elnöke hétfőn közölte, hogy expártelnökként Victor Ponta is részt fog venni a PSD-kongresszuson.
A számvevőszéknek a fejlesztési minisztériumban végzett vizsgálata ellentétes az RMDSZ álláspontjával, mivel a jelentés az önkormányzatok összevonását készíti elő. Antal Árpád szerint a lakosságszámon alapuló megközelítés hátrányos a magyar közösségekre.
Beazonosította a rendőrség a focihuligánokat, akik Etéd és Szentábrahám községekben, ugyanakkor Szentegyházán rongáltak székely zászlókat nagyjából egy hónapja a Kolozsvári U és az FK Csíkszereda mérkőzésének napján.
Az Erdélyi Magyar Írók Ligája Irodalom és közösség 2025–26-os programsorozatának részeként november 6-án, csütörtökön 18 órakor Borcsa János irodalomkritikus új kötetét mutatják be a kézdivásárhelyi Vigadó dísztermében.
A legfőbb ügyészség ügyészei és a rendőrség gazdasági bűnözés elleni osztályának nyomozói hétfő reggeltől hat Bihar megyei helyszínen, a Ioan és Viorel Micula testvérpár tulajdonában lévő European Food and Drinks Groupnál tartanak házkutatást.