
A Vöröskereszt adománygyűjtésének célja a rászoruló családoknak örömet szerezni.
Fotó: Beliczay László
A tavalyi évhez képest több tartós élelmiszert és édességet gyűjtöttek össze a kétnapos akciójuk során a Vöröskereszt csíkszeredai önkéntesei, akik a Kis cipő-programjukra gyűjtöttek. Mutatjuk az eredményt.
2024. november 26., 12:232024. november 26., 12:23
2024. november 26., 12:242024. november 26., 12:24
Gârbea Attilát, a Vöröskereszt csíkszeredai önkéntesét kérdeztük az idei adománygyűjtés eredményeiről és ötletéről. A Kis cipő elnevezésű program célja, hogy az ünnepi időszak közeledtével közös összefogással támogassák a rászoruló családokat. A Vöröskereszt kezdeményezése abból az ötletből született, hogy minél több gyerek és család számára örömtelibb karácsony legyen, különösen azoknak, akiknek nehéz körülmények között kell élniük. Élelmiszer- és édességcsomagokat gyűjt a Vöröskereszt, a helyi közösségek támogatásával. Az összegyűjtött adományokat decemberben juttatják el a rászorulókhoz, így biztosítva, hogy senki nem marad támogatás nélkül az ünnepek alatt.
Tartós élelmiszereket, édességeket és játékokat vártad az adományozóktól.
Fotó: Beliczay László
A gyűjtés november 23-24-én volt Csíkszeredában: a Szabadság téren és a Csíki Nest bevásárlóközpontnál. A Vöröskereszt önkéntesei fogadták az adományokat, amik lehettek tartós élelmiszerek, édességek, de akár játékok is. Az adományokat elsősorban helyi, nehéz anyagi helyzetben lévő családoknak juttatnak el, különös figyelmet szentelve a gyerekekre.
A Vöröskereszt minden évben visszajelzést kap a támogatott családoktól. „Ezek a szavak megerősítenek minket abban, hogy valódi segítséget nyújtunk” – fogalmazott Gârbea Attila önkéntes. Azt is kiemelte, hogy a jövőben szeretnének több helyszínt bevonni a gyűjtésbe, hogy a programot olyan régiókba is el tudják juttatni, ahol nagyobb szükség van a támogatásra.
Összesen 131 kilogramm lisztet, 63 kilogramm puliszkalisztet, 124 kilogramm cukrot, 117 liter olajat, 100 kilogramm rizset, 128 csomag laskafélét, 322 darab konzervet, 130 kilogramm édességet gyűjtöttek össze az adományokból, illetve 1028 lejt
Fotó: Beliczay László
A megkérdezett önkéntes sikeresnek érzi az idei gyűjtést. „Joggal mondhatom, hogy a gyűjtést nagyon jól zártuk. Nagyon sok ember jött el és segített a rászoruló családoknak” – fogalmazott. A tavalyi évhez képest több tartós élelmiszert és édességet gyűjtöttek össze a kétnapos programon. Összesen 131 kilogramm lisztet, 63 kilogramm puliszkalisztet, 124 kilogramm cukrot, 117 liter olajat, 100 kilogramm rizst, 128 csomag laskafélét, 322 konzervet, 130 kilogramm édességet gyűjtöttek össze az adományokból, illetve 1028 lejt.
Kelemen Hunor szerint a szövetség számára a PSD, a PNL, az USR, az RMDSZ és a nemzeti kisebbségek frakciója alkotta koalíció újraalakítása jelenti az első számú opciót.
Újabb történelmi mélypontra süllyedt a lej az euróval szemben: a Román Nemzeti Bank (BNR) által szerdán közzétett árfolyam szerint egy euró 5,2688 lejbe kerül, 5,08 banival (0,97 százalékkal) többe, mint kedden.
Ilie Bolojan szerdán közölte, hogy miniszterelnöki tisztsége utolsó napjáig dolgozni fog Romániáért, és nem adja fel azokat az elveket, amelyeket egész pályafutása alatt vallott.
A Társadalmi Kapcsolatokért és Kultúráért Felelős Minisztérium működését a szabadság, az autonómia tisztelete és a párbeszéd fogja jellemezni – írta Tarr Zoltán leendő miniszter a Facebookon, röviden bemutatva az új, integrált tárcát és feladatköreit.
Figyelmeztető, majd célzott lövéseket adtak le kedden a rendőrök a craiovai börtön egyik rabjára, aki megszökött egy munkapontról. A férfi életét vesztette.
Ha lehetőségük lesz rá, és rajtuk múlik, akkor Călin Georgescut fogják javasolni miniszterelnöknek – jelentette ki George Simion, az AUR elnöke hétfőn este.
Ellenzékbe vonul Romániában az európai néppárti tagsággal rendelkező Nemzeti Liberális Párt (PNL), miután a parlament kedden megvonta a bizalmat az Ilie Bolojan pártelnök vezette koalíciós kormánytól.
A Határtalan történet című műalkotás új kövének avatásával, felolvasással, vetítéssel, kerekasztal-beszélgetéssel és a Korossy Kvartett előadásával ünnepelte Krasznahorkai László Nobel-díjas írót a Magyar Tudományos Akadémia (MTA) kedden Budapesten.
Bírálta kedden az RMDSZ-t a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion, amiért a szövetség képviselői és szenátorai nem szavazták meg a kormány elleni bizalmatlansági indítványt.
Több medvét is lefotózott olvasónk miközben a Gyergyóalfalu és Zeteváralja közötti 138-as megyei úton, a Libánon utazott autójával.
szóljon hozzá!