Ráduly István. Szerinte az oltásellenes orvosok magánpraxisba kellene vonuljanak
Fotó: Ráduly István prefektusi kabinetje
Az orvosok elsöprő többsége éjjel-nappal dolgozik, hogy ellássa az egyre több koronavírus-fertőzöttet és a többi beteget, de nem vállalnak elég nyilvános szerepet az oltás népszerűsítésében – szögezte le keddi sajtótájékoztatón Ráduly István, Kovászna megye prefektusa.
2021. október 26., 17:222021. október 26., 17:22
Szerinte ez azért jelent gondot, mert hagyják, hogy néhány rendszer-, oltás- és minden-ellenes orvos „szétverje” az egyébként jól megszervezett oltáskampányt. Hozzátette, hogy szakmai ügyekben az orvosoknak kellene érvelniük, hiszen óriási egyéni és kollektív felelősségük van abban, hogy idáig jutottunk.
– szögezte le a prefektus.
Felidézte, hogy Kovászna megyében két hónappal ezelőtt még 15 aktív eset volt, egy hónappal ezelőtt 190, ma már több mint ezer. Októberben húsz százalékkal nőtt a koronavírus-fertőzéshez köthető elhalálozások száma, és a helyzet folyamatosan romlik – sorolta a kormánybiztos.
– ismertette a prefektus.
Romániában 45 ezren veszítették életüket, ami több mint négy háromszéki város- Kézdivásárhely, Kovászna, Barót és Bodzaforduló- lakossága együttvéve. „Miközben a nyájimmunitást elért országokban az élet kezd visszatárni a normális kerékvágásba, nálunk októberben átlagosan ötpercenként halt meg valaki koronavírus-fertőzésben, és vezetjük a világranglistát a millió lakosra vetített halálesetek számával” – fakadt ki Ráduly István.
Hozzátette, hogy lehet azon vitatkozni, hány kórház kellett volna megépüljön az országban, vagy a meglevők, milyen színvonalon kellene működjenek, de most a válságból kell kilábalni. A prefektus a sajtótájékoztatón arra is kitért:
„Arra kérek mindenkit, aki valamilyen üggyel egy dekoncentrált intézményhez vagy polgármesteri hivatalhoz fordul, hogy amikor benyújtja a kérését, kérjen iktatószámot, és amennyiben nem kap harminc napos határidőn belül választ, ezt írásban jelezze a prefektúrának is. Ígérem, hogy másodszor ilyesmi nem fog előfordulni” – szögezte le Ráduly István.
Közzétette a mezőgazdasági minisztérium a burgonyatermesztők de minimis támogatásáról szóló határozattervezetet.
A tavalyinál 50 százalékkal nagyobb, 1,43 milliárd lejes költségvetése lesz idén a hamarosan induló Roncsautó programnak – tájékoztatott szerdán a környezetvédelmi minisztérium.
Nagy népszerűségnek örvend a sepsiszentgyörgyi Fogolyán Kristóf Megyei Sürgősségi Kórháznak az a kezdeményezése, mely lehetőséget teremt az egészségügyi pályára készülő diákoknak a személyes betekintésre több kórházi osztály életébe.
Átszervezik az ügyfélfogadási rendet a szentegyházi polgármesteri hivatalnál, hogy a nap egy részében az ügyfeleket fogadhassák, a másik részében pedig zavartalanul dolgozhassanak az irodai feladatokon.
Néhány nap múlva kezdetét veszi Románia idei legnagyobb sporteseménye, a divízió 1/A jégkorong-világbajnokság, amelynek április 27. és május 3. között a sepsiszentgyörgyi Sepsi Aréna ad otthont.
A gyermeknevelési pótlékot (gyerekpénzt) május 8-tól folyósítják, a nyugdíjak postai kézbesítése pedig a hónap első négy napjára kiterjedő minivakáció ellenére május 2-án kezdődik – tájékoztatott szerdán a Facebook-oldalán a munkaügyi minisztérium.
Támogatja a székelyek erőfeszítéseit vallási, nyelvi, etnikai és kulturális identitásuk megőrzésére Crin Antonescu elnökjelölt, aki szerdán a csíkszeredai megyeházán találkozott a Hargita megyei településvezetőkkel.
Elfogadta szerdai ülésén a képviselőház a bírák és ügyészek nyugdíjazásáról szóló törvénytervezetet.
Sepsiszentgyörgyön az Új és a Kút utcában látott munkához a Közüzemek Rt. csapata. Ugyanakkor hamarosan az Állomási-szigetet is csatlakoztatják a vízhálózatra.
A Romániai Biztosítók és Viszontbiztosítók Országos Szövetségébe (UNSAR) tömörülő biztosítótársaságok összesen 56 millió lej kártérítést fizettek ki tavaly viharkárok miatt fakultatív lakásbiztosítás alapján.
szóljon hozzá!