
Fotó: Pinti Attila
Egy motoros veszítette életét csütörtök délután az E578-as jelzésű európai úton Csíkszentkirály és Csíkszentmárton között. Információink szerint egy 21 éves, csíkszentsimoni fiatal az áldozat.
2021. február 25., 18:592021. február 25., 18:59
2021. február 26., 10:432021. február 26., 10:43
A Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság előzetes tájékoztatása szerint a motoros egy haszongépjárművel ütközött. A forgalmat elterelték a 123A jelzésű megyei útra.
Kollégánk tájékoztatása szerint Csíkszentkirályon lezárták az európai utat, és a helyszínen tartózkodó rendőrök minden autóst Csíkszentimre irányába, a 123A jelzésű megyei útra irányítanak. Ugyanez a helyzet Csíkszentmártonnál, ahol az autósokat szintén a megyei útra, Csíkszentsimon irányába terelik.
A megyei úton jelenleg nagy a forgalom, mivel a Csíkszentmárton és Csíkszentkirály közötti útvonalat csak ott lehet megtenni.
A helyszínen tartózkodó kollégánk tájékoztatása szerint időközben félsávon újraindulhatott a forgalom az európai úton, majd röviddel később teljesen felszabadították az érintett szakaszt.
A rendőrség megerősítette az értesüléseinket, miszerint a 18 órakor bekövetkezett baleset áldozata egy 21 éves csíkszentsimoni fiatalember. A hatósági vizsgálatok szerint a Csíkszentkirály felől Csíkszentmárton irányába haladó motoros előzés közben ütközött frontálisan egy szemből érkező, 52 éves csíkszentmártoni férfi vezette járműnek.
Meglőtt, felakasztott, agyonvert és éheztetett kutyák tucatjai kerültek be az elmúlt évek alatt a csíktaplocai kutyamenhelyre. Ez a székelyföldi kutyatartás árnyoldala, az esetenkénti, meglehetősen kegyetlen bánásmód az állatokkal.
Kihirdette szerdán Nicușor Dan államfő az alapélelmiszerek árréskorlátozását 2026. december 31-éig meghosszabbító jogszabályt.
Csaknem négymillió lejt szán a Maros Megyei Tanács a marosvásárhelyi körgyűrű egyik szakaszának előkészítésére, átvállalva a megvalósíthatósági tanulmány költségeit. Ez egy komoly lépés a 19 kilométeres út megépítése érdekében.
Ro-Alert üzenetet küldtek a Székelyföldtől nem messze lévő, a Neamț megyei Borca községben élőknek, miután egy helyi lakos arról számolt be, hogy farkasokat látott az egyik faluban.
A nyolcadikosok képességfelmérő vizsgájára feliratkozott több mint 148 ezer diák közül 4883 nem jelent meg szerdán a matematikából tartott írásbeli felmérőn – tájékoztatott az oktatási minisztérium.
Az Alkotmánybíróság ma megerősítette, hogy alkotmányos az a törvény, amellyel megduplázták a barnamedvére vonatkozó kilövési kvótát – jelentette be közösségi oldalán Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) országos elnöksége Ovidiu Popát, Radu Opreát és Marian Neacșut bízta meg azzal, hogy az alakulat nevében tárgyalásokat folytassanak a parlamenti pártokkal a PSD-kormány támogatását rögzítő megállapodásról.
Amerikai egyetemek, középiskolák, fogadócsaládok és pályaorientációs programok várják azt a 44 diákot, akik a Márton Áron Főgimnázium Marci2US programjának első résztvevőiként utazhatnak az Egyesült Államokba.
Medve jelenéte miatt figyelmeztették Ro-Alert üzenetben a Csíkszentlélek községhez tartozó fitódiakat szerda délután.
Hallgatólagosan elfogadta szerdai ülésén a képviselőház a Románia és a Moldovai Köztársaság egyesüléséről szóló törvénytervezetet.