
Képünk illusztráció
Fotó: László Ildikó
Idén februárban is negatív volt a természetes szaporulat Romániában: a népesség 10 559 fővel csökkent – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) adataiból.
2025. április 11., 08:202025. április 11., 08:20
Ezek szerint 2025 februárjában 10 086 gyermek született Romániában; ez 2669-cel (20,9 százalékkal) kevesebb, mint januárban.
A halálozások száma 20 645 volt idén februárban (10 617 férfi és 10 028 nő halt meg), 2955-tel (12,5 százalékkal) kevesebb, mint januárban. Az egyéves kor betöltése előtt bekövetkezett halálozások száma 63 volt februárban, 21-gyel kevesebb, mint az év első hónapjában – írja az Agerpres hírügynökség a statisztikai intézet tegnap közzétett adataira hivatkozva.
Februárban az összes halálozás 42,1 százalékát (8685) a 80 évesek és ennél idősebbek, 26,7 százalékát (5503) a 70–79 évesek, 17,2 százalékát (3550) a 60–69 évesek korosztályában regisztrálták. A legkevesebb halálozás a 0–4 évesek (85), az 5–19 évesek (46) és a 20–29 évesek (72) korcsoportjában történt.
A statisztikai intézet szerint februárban 1383 jogerős bírósági döntéssel vagy közjegyzőknél kimondott válást regisztráltak.
Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök vasárnap benyújtotta a parlamentnek kormánya programját és a miniszterjelöltek névsorát.
Hétfőn kezdődik az országos képességfelmérő vizsga, amelyre több mint 148 ezer nyolcadik osztályt végzett tanuló iratkozott fel. Az oktatási minisztérium tájékoztatása szerint a felmérőt 2956 vizsgaközpontban szervezik meg.
Szakadékba zuhant egy autó a Transzfogarasi útról egy interneten terjedő felvétel szerint. A videót megosztók szerint a járművet nem rögzítették kézifékkel. A súlyosan megrongálódott autóban szerencsére nem ült senki.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) nem támogatja a Veștea-kabinetet, és azt javasolja a pártoknak és Nicușor Dan államfőnek, hogy kössenek hat hónapra szóló megállapodást egy kisebbségi kormány támogatásáról – jelentette be vasárnap Ilie Bolojan.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) országos politikai tanácsa vasárnap egyhangúlag úgy döntött, hogy a PSD részt vesz a Veștea-kormányban.
Ilie Bolojant újraválasztották a Nemzeti Liberális Párt (PNL) elnökévé a vasárnapi rendkívüli kongresszuson.
Nem maradhat a Nemzeti Liberális Párt (PNL) tagja, aki elárulja az alakulatot, és a kulisszák mögött ellene dolgozik – jelentette ki Ilie Bolojan a PNL vasárnapi kongresszusán mondott beszédében.
Az egészségügyi minisztérium vasárnap orvosi ajánlásokat tett közzé arra vonatkozóan, hogyan lehet biztonságosan átvészelni a hőhullámot.
Elkezdődött vasárnap a Romexpo kiállítási központban a Nemzeti Liberális Párt (PNL) rendkívüli kongresszusa, amelyen a párt új vezető testületeiről döntenek.
Négy ittas járművezetőt szűrtek ki az elmúlt 48 órában végzett ellenőrzések során a rendőrök Hargita megyében.
szóljon hozzá!