Fotó: illusztráció
A Marosvásárhelyi Rádió szerdán 12.15-kor kezdődő Miben segíthetünk? című műsorának meghívottja a Maros Megyei Tanács elnöke, Lokodi Edit Emőke.
2010. június 21., 14:282010. június 21., 14:28
Fotó: illusztráció
Több, romániai vezető politikus is reagált Ion Iliescu, a román politika és közélet meghatározó alakjának halálhírére. Traian Băsescu exállamfő is részvétét fejezte ki.
Medve jelenlétére figyelmeztette a csíkszeredaiakat Ro-Alert üzenetben a Hargita megyei tűzoltóság.
Bíróságon próbálja meg elérni a bérpótlékcsökkentést előíró sürgősségi kormányrendelet eltörlését a Sanitas szakszervezet. A per megindításához szükséges aláírásgyűjtés a héten befejeződik Hargita megyében is.
Kedd esti rendkívüli ülésén a kormány Ion Iliescu volt államfő emlékére nemzeti gyásznappá nyilvánította augusztus 7-ét.
Ion Iliescu, Románia első, kommunizmus utáni elnöke kedden, 95 éves korában elhunyt az Agrippa Ionescu-kórházban, ahová majdnem két hónappal ezelőtt utalták be tüdőrák diagnózisával.
Megérkezett Hargita megyébe az összes megrendelt elektromos iskolabusz, mind az 54 darab. Hargita Megye Tanácsa még iskolakezdés előtt eljuttatná a járműveket az érintett önkormányzatoknak.
Rendszeresen hosszú sorok alakultak ki a személynyilvántartók előtt, mert az e-személyi igénylése lakcímhez volt kötve. Erre a problémára jelent megoldást az életbe lépett módosítás: mostantól lakcímtől függetlenül bárhol igényelhető az új okmány.
Elkezdik a tervezett elkerülő út geológiai tanulmányának elkészítését Csíkszeredában, ezért a kijelölt út nyomvonalán fúrásokat végeznek augusztus 6-tól, azaz szerdától.
Átmenetileg nem lesz víz több csíkszeredai háztartásban szerdán javítási munkálatok miatt – tájékoztat a Harvíz Rt. közleményben.
Gyengült kedden a román deviza az euróhoz képest, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank középárfolyama szerint 0,07 banival (0,01 százalékkal) 5,0749 lejre nőtt a hétfői 5,0742 lejről.
szóljon hozzá!