
Fotó: Haáz Vince
Online „panaszládát” hozott létre a marosvásárhelyi tömegközlekedési vállalat, ahol be lehet jelenteni az elégedetlenségünket a járművek érkezésével, tisztaságával, a gépkocsivezető viselkedésével kapcsolatban. Fontos: reklamálni csak névvel lehet.
2025. október 02., 19:022025. október 02., 19:02
A marosvásárhelyi önkormányzat fennhatósága alá tartozó közszállítási vállalat az elmúlt időszakban több újítást is bevezetett. Készített egy felmérést, hogy mennyire elégedettek a utasok a szolgáltatásokkal és milyen változásokat javasolnak, most pedig lehetővé teszi az online panaszbejelentést.
A közleményükben úgy értékelik, hogy fontos a közvetlen kapcsolattartás az utasokkal, éppen ezért hozták létre a vállalat honlapján a Problémabejelentő menüpontot.
Ide kattintva az utas ki tudja választani, hogy mivel elégetlen:
például késést tapasztalt,
a személyzet nem viselkedett megfelelően,
nem elég tiszták az autóbuszok,
nem érezte biztonságban magát.
Külön hely van ugyanakkor az üzenetnek is.
Fotó: Haáz Vince
Fontos: online panaszkodni csakis névvel és telefonszámmal lehet.
A vállalat vezetősége szerint azért hozták létre ezt az új felületet, mert korábban e-mailben vagy a közösségi hálón keresztül jutottak el hozzájuk a panaszok, de nem tudtak időben reagálni. Most minden bejelentést rögzítenek, kivizsgálják és választ küldenek.
Két személyautó ütközött szombaton reggel Marosvécs közelében, három felnőtt és két kiskorú sérült meg a balesetben.
A szerződéskötésre várnak azokban a Hargita megyei községekben, amelyekben EU-s finanszírozásból alkalmazott, három fős munkacsoportokkal erősítenék a szociális hálót. A leépítési kötelezettség nem akadályozza ezeket a személyzetbővítéseket.
A Hargita megyei sípályák nagy része még nyitva tart a hétvégén, de ha tovább melegszik az idő, a jövő héttől már csak a magasabban fekvők lesznek alkalmasak a sízésre.
Két hétig is inkább az átlagosnál magasabb hőmérsékletre lehet számítani márciusban, aztán pedig dátum szerint is belemegyünk a tavaszba.
A villanyszámla-támogatás eddigi kedvezményezettjei a továbbiakban is automatikusan megkapják a segélyt, nem kell ezt ismét kérelmezniük a program meghosszabbítása miatt – hívta fel a figyelmet az Országos Szociális Felügyeleti és Kifizetési Ügynökség.
Ilie Bolojan miniszterelnök pénteken telefonon tárgyalt Mohamed bin Zayed Al-Nahyan sejkkel, az Egyesült Arab Emírségek elnökével.
Biztonságuk érdekében kérjük ne hagyják el otthonaikat vagy szállóhelyüket Szovátán, 22 óra után – ehhez hasonló RO-Alert üzeneteket kaphatnak a szovátaiak és a turisták, állítja az országos rendőrségi szakszervezet. A polgármester nyugalomra int.
Több civil szervezet bejelentette, hogy pénteken a Cotroceni-palota előtt tüntet a legfőbb ügyészség, a korrupcióellenes ügyészség és a szervezett bűnözés és terrorizmus elleni ügyészség vezetői tisztségébe javasolt személyek kinevezése ellen.
Óvodai csoporttól nyolcadik osztályig várják a jelentkezőket a Sepsi Metropoliszövezet környezettudatosságra nevelő programjára. A kiskertészek idén is könnyen termeszthető zöldségeket fognak ültetni, de meglepetés is vár rájuk.
A kormány csütörtöki ülésén elfogadott sürgősségi rendeletével stabilitási támogatást vezet be a NEET státuszú fiatalok számára, akik megszerzik első munkahelyüket teljes munkaidős, határozatlan idejű munkaszerződéssel.
szóljon hozzá!