
Fotó: Erdély Bálint Előd
Érdemes kilátogatni Székelyudvarhelyen a Márton Áron térre vasárnap estig, ugyanis a a kicsiket és a nagyokat is egyaránt várja az immáron kilencedik alkalommal megrendezett Siculus Fesztivál. A versenyzenekarok produkciói mellett a programsátraknál mindenki megpihenhet egy hideg ital mellett, esténként vendégzenekarok szórakoztatják a nagyérdeműt.
2021. augusztus 14., 20:202021. augusztus 14., 20:20
2021. augusztus 14., 22:302021. augusztus 14., 22:30
Szombat délutáni látogatásunk alkalmával barátságos, laza és nyugodt fesztiválhangulat fogadott. Kis keresgélés után a baloldalon találtuk meg a bejárati kaput, ahol a regisztráció gördülékenyen zajlott: név és telefonszám megadásával karszalagot kaptunk, amivel bármikor beléphetünk a rendezvény területére.
A Patkó szívében, a színpad elé kihelyezett szalmabálák kényelméből élvezheti a nagyérdemű a koncerteket, de a két oldalon húzódó sátrak alatt is hűsölhetnek az érdeklődők. Persze senkinek nem kell szomjaznia, hiszen hideg sör, és különböző üdítő italok is kaphatók a helyszínen.
Fotó: Erdély Bálint Előd
Ahogy ígérték a szervezők, a programsátraknál ki-ki megtalálhatja a kedvére valót.
Fotó: Erdély Bálint Előd
A versenyzők egymást követik, a három dalból álló produkciót néhány kedves és építő megjegyzéssel méltatja a zsűri. Az elbírálást idén Boros Zoltán filmrendező, zeneszerző, televíziós szerkesztő, Zilahi Csaba, a Kolozsvári Rádió zenei szerkesztője, Virányi Attila zenész, a Metropol együttes frontembere vállalta. Rajtuk kívül Szakadáti Mátyás zenész, előadó, a Kőbányai Zenei Stúdió tanszékvezetője, Balázs Imre József költő, irodalomkritikus, szerkesztő, irodalomtörténész, a KORUNK főszerkesztő-helyettese, Orosz Pál Levente, a Transylvanium dalszerzője és énekese, illetve Fülöp Loránd, a 4S Street együttes szólógitárosa is a zsűrit erősíti.
– tudtuk meg a szervezőktől.
Fotó: Erdély Bálint Előd
Meglátásuk szerint idén megnőtt az érdeklődök száma, és remélik, hogy jövőben is tovább tudják bővíteni a rendezvényt. A péntek este koncertező zenekarok a fiatalokat, a szombat estiek az idősebb generációt célozzák.
Fotó: Erdély Bálint Előd
Vasárnap korábban kezdődik a program, már délután két órától hallható a négy versenyzenekar, közben látogathatók lesznek a programsátrak is, az esti eredményhirdetést követően a fesztiválnyertes rövid koncertje hallható, zárásként Szabó Balázs Bandája zenél majd.
A Kis- és Középvállalkozások Szövetségének (IMM România) elnöke, Florin Jianu kedden Zilahon a Háromoldalú Érdekegyeztető Tanács összehívását sürgette az üzemanyagár-korlátozó intézkedések kidolgozására.
Hiába csökken az Európai Unióban a halálos közúti balesetek száma, Románia továbbra is a legveszélyesebb országok között szerepel: az adatok szerint jóval az uniós átlag felett van a halálos balesetek aránya.
A halasztás oka, hogy a Gazdasági és Szociális Tanács (CES) elnapolta a üzemanyagpiaci válsághelyzet kihirdetéséről szóló sürgősségi rendelet véleményezését – tájékoztatott a kormány sajtóirodája.
Csíkszeredában tartották a XXXVII. Hevesy György Kárpát-medencei kémiaverseny romániai döntőjét a hétvégén. A megmérettetésen résztvevő 300 diákból a döntőben 26-an vettek részt.
A Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság lövészversenyén tizennyolc újságíró, illetve médiamunkatárs különböző próbákon mérhette össze tudását és lélekjelenlétét a Dakota Security által kezelt szépvízi lőtéren.
Színészkávézóval, kulisszatúrával, filmvetítéssel és a Cári Tibor Trió koncertjével várja a közönséget a Figura Stúdió Színház pénteken. A Színházi Világnapon plakátkészítésben is kipróbálhatják magukat a nézők.
Több mint 700 Hargita megyei termelőt tartanak nyilván az ökológiai gazdálkodás rendszerében, többségük tanúsított ökológiai takarmányt állít elő nagy kiterjedésű, jó minőségű legelőkön.
Az áprilisi nyugdíjakat még húsvét előtt megkapják a jogosultak, a nyugdíjasoknak szánt egyszeri támogatás kifizetése azonban késhet – jelentette ki kedden Florin Manole munkaügyi miniszter.
Alexandru Rogobete egészségügyi miniszter szerint ezután a rendszer demográfiai adatainak figyelembe vételével döntenek majd az évente meghirdetett rezidensorvosi helyek számáról.
Közzétette az Országos Meteorológiai Szolgálat a március 23. és április 5. közötti időszakra vonatkozó kéthetes időjárás-előrejelzését. Esőre most péntekig nem nagyon lehet számítani.
szóljon hozzá!