Marosvásárhelyre, Gyimesfelsőlokra és Gyimesbükkre látogatott Sulyok Tamás köztársasági elnök pénteken, erdélyi magánlátogatása első napján.
2025. június 06., 21:182025. június 06., 21:18
2025. június 06., 22:172025. június 06., 22:17
Fotó: Sulyok Tamás/Facebook
Marosvásárhelyre, Gyimesfelsőlokra és Gyimesbükkre látogatott Sulyok Tamás köztársasági elnök pénteken, erdélyi magánlátogatása első napján.
2025. június 06., 21:182025. június 06., 21:18
2025. június 06., 22:172025. június 06., 22:17
Az államfő Marosvásárhelyen megtekintette az Erdélyi Hagyományok Házát, Gyimesfelsőlokon az Árpád-házi Szent Erzsébet Római Katolikus Teológiai Gimnáziumban fogadták, Gyimesbükkön Salamon József atyával találkozott a Krisztus Szent Teste és Vére Plébániában.
Sulyok Tamás a Facebook-oldalára feltöltött videó alapján kosarazott is a Gyimesfelsőlokon a helyi fiatalokkal.
Sulyok Tamás a Hagyományok Háza megtekintését követően informális megbeszélt folytatott Kelemen László elnökkel, Péter Ferenccel, Maros Megye Tanácsának elnökével, Kovács Mihály Levente megbízott polgármesterrel és Csibi Attilával, az RMDSZ helyi szervezetének ügyvezetőjével.
A köztársasági elnök szombaton a csíksomlyói pünkösdi búcsún és szentmisén vesz részt.
Fotó: Sulyok Tamás/Facebook
Sulyok Tamást a gyimesfelsőloki Árpád-házi Szent Erzsébet Római Katolikus Teológiai Gimnáziumban Berszán Lajos atya, az iskola alapítója köszöntötte, majd
A köztársasági elnök az ünnepségen elmondta: már gyermekkora óta érzi, hogy jó dolog magyarnak lenni, jó dolog az Isten szeretni, de
Fotó: Sulyok Tamás/Facebook
A diákok által feltett kérdésekre válaszolva az államfő kifejtette: a hivatás választásánál a legfontosabb kérdés, hogy mi a szándéka az Úristennek az emberrel. Amennyiben erre megkapja a választ, és szorgalma hittel párosul, onnan már minden sokkal egyszerűbb.
Elmondta azt is, hogy kedvenc könyve Ottlik Gézától az Iskola a határon, mivel az ő életében is meghatározóak voltak a katonaévek. Kiemelte:
Fotó: Sulyok Tamás/Facebook
Arra a kérdésre, hogy mi motiválja a munkájában, kiemelte: új napra ébredni mindig motiváló, hiszen minden napban van egy titok, amelyet ki kell bontani, a nap végén pedig végiggondolni, sikerült-e. Hozzátette: a
Erdélyi kötődéséről elmondta: 2000-ben járt először Erdélyben, s azóta rendszeresen visszatér, mivel mindig azt érezte, hogy idetartozik.
Fotó: Sulyok Tamás/Facebook
A beszélgetést követően a diákok által készített csángó tarisznyát kapott ajándékba, megtekintette a ballagási tablókat, majd találkozott az iskola pedagógusaival. Az államfő levezetésként pályára lépett az iskola kosárcsapatának tiszteletbeli tagjaként, a magyar-magyar meccs eredménye döntetlen lett.
A bányakatasztrófa által sújtott Parajdon zárja Gördülő Opera című turnéját a Magyar Állami Operaház. Donizetti A csengő című vígoperája szeptember 13-án lesz látható Parajdon – közölték kedden az MTI-vel a szervezők.
A romániai polgárok közel nyolcvan százaléka támogatja Románia nyugati orientációját - derül ki INSCOP Research legfrissebb közvélemény-kutatásából.
Az Európai Bizottság keddi döntése szerint Románia 16,68 milliárd euróból részesülhet az EU védelmi hitelprogramjából, a SAFE-ből, amelynek célja a tagállamok védelmi képességeinek gyors megerősítése.
A szeptember 1-7. közötti héten 5133 új koronavírusos megbetegedést igazoltak Romániában, 28,9 százalékkal többet, mint az előző héten – közölte kedden az Országos Közegészségügyi Intézet (INSP).
Az első évben „botladozó” csíkszeredai Lábbusz egyre népszerűbbé válik a tanulók körében, ezúttal 154 diák csatlakozott az idei Lábbusz járataihoz az első napon.
Egy év kihagyás után ismét „városra költözik a falu” Csíkszeredában szeptember 20-án és 21-én, szombaton és vasárnap.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) a következő napokban ismertetni fogja a gazdaságélénkítő programját – jelentette ki kedden Sorin Grindeanu megbízott pártelnök.
Ha az igazságügyi nyugdíjreform, a bírák és ügyészek nyugdíjazását szabályozó törvénytervezet nem állja ki az alkotmányossági próbát, akkor a kormány legitimitása megszűnik – nyilatkozta Kelemen Hunor RMDSZ-elnök az Antena3 hírtelevíziónak.
Hónap eleje óta egyre gyakrabban értesítik a hatóságokat, hogy medve járkál a lakott övezetekben Hargita megye több településén is. Kedd délután Tölgyesről érkezett jelzés.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) támogatni fogja a parlamentben a Szociáldemokrata Párt (PSD) két törvénytervezetét amely több társadalmi csoport egészségbiztosítási járulékkötelezettségét törölné el.
szóljon hozzá!