
Fotó: Barabás Ákos
Az Országos Egészségbiztosítási Pénztár közlése szerint szeptember elsejétől a 18 éven felüli lakosság csak egészségügyi kártya birtokában részesülhet egészségügyi szolgáltatásokban. Maros megyében csaknem 250 ezer kártyát aktiváltak.
2015. augusztus 26., 19:282015. augusztus 26., 19:28
Azok a biztosított státussal rendelkező személyek, akik nem kapták kézhez kártyájukat, az interneten ellenőrizhetik le vagy a megyei egészségbiztosítási pénztáraknál érdeklődhetnek, hogy van-e nevükre kiállított elektronikus eszköz. Az egészségbiztosítási pénztár vezetősége arról is tájékoztatta az egészségügyi járulékot fizetőket, amennyiben nem készültek el az egészségügyi kártyáik, akkor is ellátásban részesülnek. Azok a személyek, akik elveszítették, vagy akiknek megrongálódtak a kártyáik, újakat igényelhetnek, a duplikátumoknak nevezett darabok kiállításáért 15,50 lejt kell fizetniük.
Akik személyes vagy vallási okokból nem értenek egyet a kártya használatával, joguk van azt visszautasítani. Ebben az esetben az illetékesek egy igazolást állítanak ki, mely helyettesíti a kártyát.
Azon személyek, akik betöltik 18. életévüket vagy időközben biztosítottakká válnak, nem szükséges ezt írásban jelezniük, mert a rendszerben frissülnek az adatok. Országos szinten eddig megközelítőleg 15 millió kártyát nyomtattak.
A Maros Megyei Egészségbiztosítási Pénztár illetékesei arról tájékoztattak, hogy a megye augusztus 25-éig 400 449 kártyát kapott, ebből tavaly december 31-éig 379 178-at a postai alkalmazottak kézbesítettek. Ugyanezen tavalyi dátumig a postások 18 456 kártyát juttattak vissza a pénztár Iskola utcai székhelyére, ahonnan 4312 darabot már átvettek a tulajdonosaik. A háziorvosok 7 088 kártyát osztottak szét, a pénztár székhelyén jelenleg 7056 kártyát tartanak nyilván. Személyes vagy vallási okokra hivatkozva 130-an adták vissza az elektronikus eszközt. A megyében 12 949 olyan kártya van, amely „nyomtatásra javasolt”. Ez olyan esetekre vonatkozhat, amikor például valaki betöltötte a 18. életévét, vagy bejelentette, hogy elvesztette. Maros megyében augusztus 25-éig 249 111 kártyát aktiváltak.
Melléképület gyulladt ki Dánoson pénteken délelőtt, a helyszínre nagy erőkkel szálltak ki a tűzoltók.
Hatalmi visszaéléssel vádolja a városi rendőrséget Soós Zoltán, Marosvásárhely polgármestere, miután a hatóságok leszereltették az illegálisan parkoló autókat elszállító vontató rendszámtábláit. A szolgáltatás leállt, az ügy a bíróságon folytatódik.
Bemutatták azt a magyar nyelven is elérhető online információs platformot, amely a Méltányos Átállási Program Maros megyei megvalósításáról nyújt áttekinthető tájékoztatást. A program célja a zöld energiára való átállás elősegítése pályázati úton.
A hatóságok szerint megközelítőleg kétmillió lejes kár érte az állami költségvetést egy összetett adócsalási ügyben, amely Maros megyéből indult.
Négynapos programsorozattal készülnek Nyárádszeredában a Bocskai Napok alkalmából február 17. és 22. között.
A Második esély program a korai iskolaelhagyó fiataloknak, felnőtteknek segít elvégezni az általános iskolát. Nem csak újrakezdési esély, de alapvégzettséget is ad. Februártól lehet iratkozni a programra, amelyben Maros megye öt iskolája vesz részt.
Vélhetően idén ősszel használatba vehető lesz a súlyos égési sérülteket kezelő marosvásárhelyi központ – közölte vasárnap este Alexandru Rogobete egészségügyi miniszter.
Bár a nagyszabású külföldi reklámkampány elindítása még várat magára, a belföldi piacon továbbra is aktív Maros megye. Jövő héten a Bukarestben megnyíló országos turisztikai vásáron keresik a választ arra, mire vágynak leginkább a bukaresti látogatók.
Egy országos kutatás szerint az óvodákban is gyakori a kiközösítés és a szóbeli bántás, de ha figyelünk a jelekre, akkor itt még könnyebben lehet kezelni ezeket a helyzeteket. A gyerekek érzelmeinek kifejezését pedig egy lila maci is segíti.
Január utolsó két hetében mintegy hatezer diák vette igénybe a marosvásárhelyi iskolabuszokat, melyek célja, hogy minél több diák önállóan jusson el a tanintézetbe, és a szülők ne autóval szállítsák őket.
szóljon hozzá!