
Több millió maszkot osztanak szét az elkövetkező időszakban. Képünk illusztráció
Fotó: Veres Nándor
Hargita megyében már a múlt héten, Maros megyében szerdán kezdték el a polgármesteri hivatalok kiosztani a kormányalapból biztosított ingyen maszkokat. Minden érintett egy 50 darabos csomagot kap.
2020. szeptember 10., 09:002020. szeptember 10., 09:00
Az önkormányzatok által lejelentett számokat figyelembe véve az egészségügyi minisztérium 115 millió maszkot vásárolt, összesen 73 millió lejért (az összeg nem tartalmazza az áfát), ami 0,68 lejes darabonkénti árat jelent.
Az ingyenes védőfelszerelésre a hátrányos helyzetű személyek jogosultak:
Tar Gyöngyitől, a Hargita Megyei Közegészségügyi Igazgatóság vezetőjétől megtudtuk, már múlt héten megérkeztek a maszkok, és azokat folyamatosan osztották ki a polgármesteri hivataloknak. Az érvényben levő rendelkezések értelmében az önkormányzatok összesítették a jogosultak listáját, és szintén ők azok, akik eljuttatják az ingyen maszkokat az érintetteknek.
Maros megyében, a prefektúrától kapott tájékoztatás szerint kedden érkeztek meg a védőmaszkok. Az önkormányzatok által beküldött számadatokat figyelembe véve
Szerdán megkezdték a maszkok szétosztását a polgármesteri hivataloknak, ahonnan eljuttatják majd a 68 983 jogosultnak. A tervek szerint még a héten mindenki megkapja az állami költségvetésből biztosított maszkokat.
Románia nagy részén az év végéig hideg marad az időjárás, de 2026 első napjaiban melegedni kezd, a legmagasabb nappali hőmérséklet el fogja érni a 11 Celsius-fokot, majd újabb lehűlés következik.
Közös közleményt adott ki hétfőn az alkotmánybíróság legutóbbi üléseit bojkottáló négy alkotmánybíró a bírák és ügyészek nyugdíjazását szabályozó tervezettel kapcsolatos beadvány tárgyalásának sorozatos elhalasztásáról.
Több mint egymillió euró értékű vagyont akart megszerezni az a nő, akit azzal gyanúsítanak, hogy a nagydisznódi városi kórház egyik ápolónőjének segítségével megölte az anyját.
Ittas sofőrök, felfüggesztett jogosítványok, valamint súlyos közlekedési baleset is szerepel a Hargita megyei rendőrség karácsonyi mérlegében.
Súlyos közlekedési baleset történt vasárnap hajnalban a bukaresti Egyesülés (Unirii) aluljáróban: egy személygépkocsi nekiütközött az elválasztófalnak, majd felborult. A becsapódás nyomán az autó vezetője megsérült, kórházi ellátásra szorult.
Erős szélre figyelmeztető sárga jelzésű riasztásokat adott ki hétfőn az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM). Székelyföld egy része is érintett.
Határozatképtelenség miatt január 16-ára halasztotta az alkotmánybíróság a bírák és ügyészek nyugdíjazását szabályozó új törvénytervezettel kapcsolatos beadvány megvitatását – jelentette be hétfőn a testület elnöke, Simina Tănăsescu.
Nyilvános felbujtás miatt 8400 lej pénzbüntetést rótt ki Bukarest hatodik kerületének bírósága Călin Georgescu és George Simion egyik támogatójára.
A 2026-os évben a romániai alkalmazottaknak 17 hivatalos munkaszüneti nap jár, ezek közül 12 esik hétköznapra. Mutatjuk a listát, hogy könnyebben megtervezhesse jövő évi szabadságát.
Az elmúlt 24 órában 25 riasztás érkezett a hegyimentő szolgálathoz, amelynek munkatársai 28 személynek nyújtottak segítséget – tájékoztatott hétfőn a Salvamont.
1 hozzászólás