
Fotó: Szent György Napok/Bereczky Sándor
Pazar tűzijátékkal ért véget a 26. alkalommal megszervezett Szent György Napok. Az idei városünnep 40 helyszínen több mint 300 programot kínált.
2017. május 01., 14:392017. május 01., 14:39
A kultúrhéten klasszikus-, dzsessz-, blues- és világzenei koncertek, színházi és bábelőadások, író-olvasó találkozók, filmvetítések és képzőművészeti kiállítások közül válogathattak a sepsiszentgyörgyiek. A fesztiválhétvégén négy helyszínen voltak koncertek, a főtéri főszínpad mellett a közösségi színpadon, a múzeumkertben és az ifjúsági udvarban.
Fotó: Szent György Napok/Bereczky Sándor
kézművesek kínálták a portékáikat, volt mesterségbemutató, őstermelőknél lehetett kóstolgatni, könyvkereskedők is helyet kaptak, és a lacikonyhák tucatja kínálta a harapnivalót. Az Erzsébet Parkban működött a Szent György Tanoda, ahol a kislovagok játékos próbákat kiállva készültek fel arra, hogy legyőzzék a sárkányt. A városnapokon ünnepelték meg azt is, hogy a Sepsi SIC női kosárcsapat megszerezte második bajnoki címét. A játékosok és Zoran Mikes edző „Levonulni tudni kell” feliratú pólóban jelentek meg, több száz lelkes szurkoló üdvözölte őket.
Fotó: Szent György Napok/Bereczky Sándor
A városnapok egyik érdekes pillanata volt, amikor a titokzatos moldvai együttes, a Carla's Dreams basszusgitárosa a koncerten megszólalt magyarul:
A városnapok vasárnap este Bródy János Ráadás című hosszú műsorával ért véget, a régi számokkal megénekeltette a közönséget. A Pálffy Tibor színművész ötletére a kezdőparádén megjelenő háromfejű sárkány újra feltűnt, füstöt és lángot okádva teherautón vonult a színpad elé, ahonnan Szent György lovag egy elhajított lándzsával legyőzte. Végül a közel félórás tűzijátékot a nemzetközi díjnyertes Pyro Events Team – Fireworks Design mutatta be.
Fotó: Szent György Napok/Bereczky Sándor
Dancs Árpád a Pro urbe díjas
Dancs Árpád zenetanár kapta az idei Pro urbe díjat, amit az önkormányzat 1997 óta olyan személyiségeknek ítél, akik „pénz és taps nélkül” dolgoztak a városért, a közösségért. „A tanár úr a tanórákon kívül olyan sokrétű és hasznos tanulási, fejlődési, szórakozási lehetőséget biztosított diákgenerációknak, ami nélkül nemcsak diák, hanem felnőtt életünk is sokkal szegényesebb lett volna” – mondta laudációjában Kondor Ágota, a Székely Mikó Kollégium igazgatója. Kiemelte, hogy a Mikó himnuszát Dancs árpád hangszerelte. „Amikor a Mikó himnuszát megírtam először, az volt az érzésem, hogy Isten a tenyerén hordoz, és akkor éreztem, hogy valami szépet csináltam, amikor a diákok is szívesen énekelték” – emelte ki Dancs Árpád, aki nagyon büszke ma is arra, hogy Szentgyörgyöt valamilyen módon a mikós diákok tették koncertlátogató várossá. Amint arról beszámoltunk, a sepsiszentgyörgyi román politikusok diszkriminációként értékelték, hogy jelöltjük nem kaphatja meg az elismerést, ezért több heves vita is kirobbant a helyi tanácsüléseken, és a románok nem is vettek részt a díjátadáson.
A nyár eddigi legmelegebb napjának bizonyult június 27-e, ugyanis Székelyföldön is 30 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet a délutáni órákra.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
szóljon hozzá!