Büdösfürdő közművesítése jórészt hiányzik, nagy szükség van rá
Fotó: Veres Nándor
Az Országos Beruházási Társasághoz (CNI) és az Anghel Saligny programhoz is pályázott Csíkszentimre és Csíkszentkirály annak érdekében, hogy a a büdösfürdői víz- és szennyvízhálózat építésére támogatást nyerjenek. Eredmény egyelőre még nincs.
2022. június 23., 22:012022. június 23., 22:01
Tavaly nyáron vált nyilvánossá, hogy az Országos Beruházási Társasághoz készül pályázatot benyújtani a két község, amelyek közigazgatási területein található az 1250 méteres magasságban fekvő Büdösfürdő. Az azóta eltelt időszakról Kencse Előd csíkszentimrei polgármester kérdésünkre elmondta, hogy
A pályázati dokumentációt ugyanakkor nemcsak a CNI-hez nyújtották be, ugyanezt megtették az Anghel Saligny program kiírásán is, így növelve az esélyeket. Az elöljáró hozzátette:
A két község ugyanakkor létrehozta a Büdös Közösségi Fejlesztési Egyesületet (ADI), amelynek Csíkszentimre és Csíkszentkirály mellett a Hargita Megyei Tanács is tagja. Ez abban is segíthet, hogy
A folyamatosan gyarapodó, gyógyhatású mofettáiról ismert és kedvelt üdülőtelepülés közművesítése igen kezdetleges, a villanyhálózat, illetve a részleges vízvezeték kivételével – amely nem ivóvíz – nem rendelkezik más lehetőségekkel,
Mivel egyre több a fürdőszoba és panziók is épültek, a korszerű ivóvíz- és csatornahálózatra nagy szükség van, mert
Európai uniós pályázati források nem vehetők igénybe a beruházáshoz, ugyanis Büdösfürdőn nincs állandó lakosság.
A tervek szerint több, magasabban fekvő forrás vizét fogják be, szabadeséssel vezetve a kiépítendő vízhálózatba, a szennyvizet ugyanakkor vezetéken juttatnák le Csíkszentimrére, ahol a kibővített szennyvíztisztító állomáson kezelnék.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) szerint hamis az a George Simionnak tulajdonított levél, amelyik ezekben a napokban terjed a közösségi oldalakon.
Nicușor Dan vasárnap kijelentette, hogy igyekszik a kampányban szóba állni azokkal is, akiknek az övétől eltérő a véleménye.
A következő napokban szinte az egész országban szokatlan hideg lesz az a sokéves átlaghoz képest a meteorológiai szolgálat vasárnapi előrejelzése szerint. A szél élénkülésére, esőkre, havas esőre, a hegyekben pedig havazásra van kilátás.
Idén áprilisban 4.686.479 nyugdíjast tartottak nyilván Romániában, 21.837-tel többet, mint az előző hónapban; az átlagnyugdíj 2759 lej volt – derül ki az Országos Nyugdíjpénztár (CNPP) szombaton közzétett adataiból, melyeket az Agerpres szemléz.
Az áramszolgáltató előre tervezett karbantartási munkálatai miatt május 13-án, kedden ideiglenes áramszünetekre kell számítani több Hargita és Maros megyei településen – figyelmeztet a vállalat.
Bevált a meteorológusok előrejelzése, május derekához képest országszerte hűvös volt a szombati nap és az azt követő éjszaka. Csíkszeredában mínusz 1,1 Celsius-fokig csökkent a hőmérséklet, de Székelyföld többi részén sem volt sokkal melegebb.
A történelemkönyvekből kitűnik, hogy a 19. század végére gazdasági-társadalmi fejlődésben Székelyföld kezdett egyre inkább leszakadni az ország nyugatibb részétől. Ám úgy tűnik, a legősibb mesterség művelésében azért igyekezett tartani a lépést.
Telefonon egyeztetett Orbán Viktor miniszterelnök szombat délután Kelemen Hunorral, a Romániai Magyar Demokrata Szövetség (RMDSZ) elnökével. A magyar kormányfő erről a Facebook-oldalán számolt be.
Csak egy európai értékeket képviselő elnök tudja biztosítani a stabilitást és megóvni az országot egy olyan bizonytalan időszaktól, ami veszélybe sodorja a fejlődést – írta péntek este a Facebook-oldalán a pénzügyminiszter.
Több tízezren vettek részt péntek este a kormánypalota előtti téren a #Rezistența és az Inițiativa Romania (Románia Kezdeményezés) által szervezett Európa-párti tüntetésen.
szóljon hozzá!