
Fotó: Bodnár Arthur
Székelyudvarhelyen május végén várható a lerobbant, elhanyagolt autók közterekről való eltávolítása.
2010. április 15., 17:242010. április 15., 17:24
Fotó: Bodnár Arthur
Javult a helyzet a roncsautó programnak köszönhetően, de még mindig sok olyan gépjármű áll elhagyatottan Udvarhely utcáin, amelyek csak hátráltatják a parkolást. Legutóbb egy évvel ezelőtt volt egy tisztogatás, amely során 15 autót jegyeztek fel, mint közterületen parkoló, nagyon rossz állapotban levő jármű. Akkor sikerült a tulajdonosokat cselekvésre buzdítani, elvitték a járgányokat, viszont egy év után mások jelentek meg. Néhány lakossági panaszra felfigyelve mi is körbejártuk a várost, és találkoztunk ilyen autókkal, amelyek lerobbanva foglalják az „értékes” parkolóhelyeket. Ilyen elhanyagolt járműveket lehet látni szinte mindenhol, de főleg a Függetlenség sugárúton, és a Bethlen negyed több részén észlelhető a jelenség.
Fotó: Bodnár Arthur
A polgármesteri hivatalnál érdeklődtünk az idei akcióról. Ülkei Zoltán, a városgazdálkodási közszolgáltatások irodavezetője elmondta, hogy ebben az évben kicsit halasztanak, májusra tervezik a használaton kívüli autók összeszámolását. „Egy kis időt adunk a tulajdonosoknak, hogy amíg lehetséges, éljenek a roncsautó programmal, és értékesítsék járműveiket” – közölte Ülkei. Továbbá beszámolt az eljárásról is: ha érkezik egy bejelentés közterületen parkoló, nem használt autóról, kimennek a helyszínre, és felszólító cédulát hagynak a jármű szélvédőjén. Amennyiben két hét múlva sem lép a tulajdonos, levélben is figyelmeztetik. Még ha erre sem reagálnak az autók gazdái, akkor járműveiket már csak a roncstelepen láthatják viszont.
Korlátozni kívánja a városban működő játéktermek számát Székelyudvarhely önkormányzata, a döntés meghozatala előtt nyilvános vita keretében kérik ki a közösség véleményét.
Egyre kisebb az esély arra, hogy a már megnyert pályázat részeként közösen vásárolhasson buszokat Fenyéd és Székelyudvarhely. A városvezetés vészforgatókönyveket állított össze a beruházás megmentéséért.
Három utca és két jelentős középület modernizálási terveit hagyták jóvá a székelyudvarhelyi tanácsosok a februári ülésükön, csütörtökön. Mindemellett a helyi adók esetleges csökkentéséről is szó esett.
Áramszünet lesz Farkaslaka számos háztartásában február 27-én, pénteken 9 és 17 óra között.
Forgalmi átszervezések előtt áll a szombatfalvi városrész. A Lejtő utca egy részének egyirányúsítása, a teherforgalom irányának pontosítása és a jelzőlámpák visszaállítása mellett a városközpont jövőbeni, „shared space” alapú átalakítása is szóba került.
Lángok csaptak fel egy melléképületben Székelyudvarhelyen szerda késő este.
A barátság erejéről szól a Barátságunk története című új mesejáték, amelyet a Tomcsa Sándor Színház és az Udvarhely Néptáncműhely közösen visz színpadra Székelyudvarhelyen. Az összművészeti előadás bemutatóját szombaton tartják.
Távolságtartásra intenek a Sóskúton tanyázó medvecsalád miatt. A két bocsával pihenő anyamedve ugyan közel, mintegy 30–40 méterre húzódott meg a diákszállótól, de eddigi viselkedése alapján nem keresi az emberek társaságát és nem mutat agressziót.
Kápolnási Zsolt történész Székelyudvarhely és Budapest a millenniumi ünnepségek hevében (1896) címmel tart előadást február 26-án Székelyudvarhelyen.
A város egyik legnagyobb tudományos rendezvényévé nőtte ki magát a Székelyudvarhelyi Kórház Napok: a harmadik kiadást március 4–7. között tartják. Idén is külön napot szentelnek a prevenciós, lakosságnak szóló programoknak.