Idén erre még nem volt példa. Télen a szociális segélyben részesülők a hóeltakarításban kell segédkezzenek. Archív
Fotó: Gábos Albin
A szociális segélyért előre megszabott közmunkát kell végezniük az érintetteknek, a feladatokat a polgármesteri hivatal illetékese osztja ki számukra, napi rendszerességgel. Csíkszeredában tavaly 126 család részesült szociális segélyben.
2023. január 10., 10:262023. január 10., 10:26
Csíkszeredában tavaly 126 szociális segélyben részesülő családot tartottak nyilván, akik ennek fejében közmunkát végeztek. „Az év folyamán,
Családonként változó a kötelező óraszám teljesítése, így 10 és 45 órát kell átlagban teljesíteniük a családoknak havonta” – közölte Bors Béla, Csíkszereda alpolgármestere.
A közmunkát végzőknek reggel 7 órakor kell jelentkezniük a városházán, ekkor osztja el az aznapi teendőket a polgármesteri hivatal illetékes munkatársa. A közmunkát a város közterületein végzik, amelyhez hozzátartozik többek között
„Továbbá külterületeken elhagyott, illegális szeméthalmazok összegyűjtésében is részt vesznek, a patakok, illetve az Olt-folyó mentén szemétszedés, sáncok takarítása is a feladatuk. Vannak csoportok, akiknek egy konkrét feladatkörük van, és azt végzik, mint például a borvízforrások karbantartása, illetve bizonyos útszakaszok tisztán tartása” – sorolta Bors Béla.
A téli időszakban a hóeltakarításba segítenek be, csúszásmentesítést végeznek. A közterületekről a hulladékok összegyűjtése állandó jelleggel folyik.
Milyen típusú közmunkát kell elvégeznie annak a felnőttnek, aki szociális segélyre jogosult? A kérdés talán egyszerű, a válasz azonban ennél sokkal bonyolultabb: nagyon szigorú szabályok alapján oszthat ki feladatokat a polgármesteri hivatal.
Nicușor Dan független elnökjelölt az urnazárás után vasárnap este kijelentette, hogy az elnökválasztáson a „mélyreható” változást akaró közösség győzött Romániában.
George Simion vasárnap este, a második elnökválasztási forduló 21 órai exit poll felmérések eredményeinek közzététele után kijelentette, hogy a valós változást akaró román nép nevében magának követeli a választási győzelmet.
A szavazatszámlálási jegyzőkönyvek 44,21 százalékos feldolgozottsága alapján (8880 jegyzőkönyv) Nicușor Dan független jelölt a szavazatok 50,05 százalékát (1 503 742 voks) szerezte meg az elnökválasztás második fordulójában.
Az exit poll eredmények alapján a függetlenként indult Nicușor Dan, Bukarest főpolgármestere a szavazatok 54 százalékát, míg George Simion, az AUR elnökjelöltje 45 százalékát szerezhette meg.
Példátlanul felfokozott hangulatban zajlott az elmúlt két hét, az elnökválasztás két fordulója közötti időszak. Hamarosan kiderül, hogy miért is.
Székelyföld egyik utolsó, teljes felújításra váró erődtemplomát kikezdte az idő vasfoga, de méltóságából nem veszített. Az Árkos fölött őrködő szakrális épületegyüttes helyén már a kezdetekben is unitárius templom állhatott.
Romániai idő szerint vasárnap 18:30-ig több mint 1,5 milió román állampolgár szavazott külföldön az elnökválasztás második fordulójában – derül ki az Állandó Választási Hatóság (AEP) valós idejű adataiból.
Mivel a szavazólapok mindenütt azonosak, a választók bárhol leadhatják voksukat – a következő két órában még nagyon sokan elmehetnek szavazni.
Vasárnap összesen 140 lehetséges választási incidensről érkezett bejelentés a belügyi szervekhez.
Vasárnap 17 óra 30 percig a választói névjegyzékben szereplők 53,39 százaléka, azaz 9,6 millió választópolgár szavazott az elnökválasztás második fordulójában – derül ki az Állandó Választási Hatóság (AEP) valós idejű adataiból.
szóljon hozzá!