
A szóban forgó oltóközpont, ahol az egyik számonkérés történt. Kivizsgálást indítottak az ügyben
Fotó: Pinti Attila
Jelenetet rendezett a csendőrség egy alkalmazottja az egyik csíkszeredai oltóközpontban, mert még nem kapta meg az oltakozás ösztönzésére az állam által biztosított 100 lej értékű ételjegyet, lopással vádolva az oltóközpontban dolgozókat – számolt be a történtekről a központot vezető orvos. A megyei csendőrség átiratban kapott értesítést a történtekről, azt közölték, ha beigazolódik az eset, az fegyelmi eljárást vonhat maga után.
2021. december 08., 22:092021. december 08., 22:09
Olvasói jelzésre kerestük fel az egyik csíkszeredai oltóközpont vezető orvosát, ugyanis a beszámoló szerint a központ alkalmazottai voltak az elszenvedő alanyai egy, a napokban lezajlott konfliktusnak, ami a száz lejes ételjegyek, pontosabban azok hiánya miatt robbant ki.
„Tolvajnak nevezte itt az egész társaságot, kérte az iratokat, hogy ő majd megmutatja, hogy az ételjegyeket mi elsumákoljuk, kéz alatt adjuk, vagy lehazudjuk. Mindez az oltásra várók és az egészségügyi személyzet előtt zajlott.
– számolt be a történtekről Bokor Márton, az oltóközpont tevékenységének a koordinátora, akit köztiszteletnek örvendő háziorvosként, gyermekorvosként ismernek a csíkszeredaiak. Elmondta, a központ vezetőjeként, illetve azért is, mert az ott dolgozók döntő többsége nő, ő vállalta a konfliktust, és közölte a csendőrrel, hogy ha nincs felhatalmazása ellenőrzésre és be sem mutatkozik, akkor hagyja el a központot és hivatalosan tegyen panaszt az ebben illetékes intézménynél.
Az oltóközpontok működését csak nyugdíjas orvosok meggyőzésével tudják fenntartani, a központok alkalmazottai reggel nyolctól este nyolcig dolgoznak minden nap, se hétvégéjük, se ünnepnapjuk nincs, három hónapja fizetést sem kaptak, egyiküknek sem hiányoznak az ilyen helyzetek – panaszolta el az orvos, aki úgy tudja, az említett csendőr a két másik csíkszeredai oltóközpontban is jelenetet rendezett, de később
Előfordul, hogy idősek, nyugdíjasok idegesebben érdeklődnek az ételjegyről – amiből már legalább egy hónapja nem kapott az oltóközpont –, de ilyen indulatosan és minősíthetetlenül még senki nem beszélt velük – mondta. Bokor Márton arról is beszámolt, hogy
Ő elfogadta a bocsánatkérést, de továbbra is minősíthetetlennek és jogtalannak véli a kirohanást.
A témával kapcsolatban megkerestük a Hargita Megyei Csendőrfelügyelőséget is. Gheorghe Suciu, a hatóság szóvivője elmondta, valóban kaptak egy átiratot a Hargita Megyei Népegészségügyi Igazgatóságtól, amelyben az áll, hogy
Le kell ellenőrizzék az információkat, az átiratban nem szerepel név, be kell azonosítsák, hogy kiről lehet szó, hogy az illető civil vagy valóban csendőr, hogy szolgálaton kívül volt-e, és hogy milyen ügyben járt az oltóközpontban, tehát minden információt – tájékoztatott a megyei csendőrség szóvivője.
– hangsúlyozta Gheorghe Suciu az ételjegyekkel kapcsolatban, megjegyezve, hogy a csendőrség biztosan nem küldött ilyen célból senkit az oltóközpontba. Minden bejelentést kivizsgálnak, függetlenül attól, hogy az civiltől, magán- vagy közintézménytől érkezik, hiszen a csendőrség az a hatóság, amely számára elsődleges fontosságú, hogy ne forduljanak elő rendbontások – nyomatékosította a szóvivő, kérdésünkre arról is tájékoztatva, hogy
Az ügyről írásban értesítette a megyei csendőrséget, és érintett intézményként a Hargita Megyei Prefektusi Hivatalt is, számolt be megkeresésünkre Tar Gyöngyi, az oltóközpontok működését irányító Hargita Megyei Népegészségügyi Igazgatóság vezetője, tűrhetetlennek és túlkapásnak nevezve az incidenst. Azt biztosan tudja – erősítette meg ő is –, hogy
Tudja – folytatta –, hogy a zsögödfürdői oltóközpontban is hasonló jelenet zajlott le aznap, de onnan nem kaptak írásos panaszt.
– hangsúlyozta Tar Gyöngyi. Kérdésünkre elmondta: ígéretet kaptak arra, hogy a napokban újabb összegeket kapnak az ételjegyekre, és ez ugyan még nem érkezett meg, de
A történtek után azt viszont még nem tudják, hogy hol válthatják majd ki ezeket a jogosultak, erről majd időben kiadnak tájékoztatást, arra kéri az érintetteket, ne rohanják meg ezért az oltóközpontokat – mondta az egészségügyi szakhatóság vezetője. „Már nem akarnak ott dolgozni az emberek, mert azt mondják, nem arról volt szó, hogy ők még ételjegyeket is fognak osztani. Ez nagyon rosszul érintette az ott dolgozókat, mert sok nyugdíjas szakember besegít nekünk, ők nem adminisztrátorok, nem erre szerződtek.
– fogalmazott Tar Gyöngyi.
Elfogadta a felkérést a köztársasági elnöki tisztségre Baka András – közölte a kormányfő Facebook-oldalán szombaton.
Drón hatolt be szombat reggel Románia irányából Bulgária légterébe, majd a bolgár határtól mintegy 100 méterre felrobbant – közölte Rumen Radev miniszterelnök a bolgár biztonsági tanács ülése után.
Egy várakozó metrószerelvénybe is betévedt az a sérült vaddisznó, amely a mozgólépcsőn jutott le szombaton a Kossuth Lajos téri metróállomás peronjára, de egyik utas sem sérült meg – közölte a BKV Zrt. az MTI-vel.
A pénteki árcsökkenést követően szombaton is olcsóbb lett néhány banival a gázolaj a romániai töltőállomásokon, míg benzint szinten mindenhol az előző napi áron lehet tankolni.
Baka Andrást, a Legfelsőbb Bíróság korábbi elnökét jelöli köztársasági elnöknek a Tisza párt parlamenti frakciója.
Több, kővel megrakott uszályt süllyesztettek a Duna medrébe a csernavodai atomerőmű még működő kettes blokkjának üzemben tartása érdekében – írja a News.ro hírportál szombati közlése nyomán az MTI.
A Moody's elismerte azokat a fontos lépéseket, amelyeket Románia az elmúlt évben a költségvetési egyensúly megteremtése és a kiadások visszafogása érdekében tett – közölte a Facebook-oldalán Nicușor Dan.
Légköri instabilitásra, megerősödő szélre, viharokra és jelentős mennyiségű csapadékot hozó záporokra vonatkozó, sárga jelzésű riasztást adott ki szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM). A figyelmeztetés a székelyföldi megyéket is érinti.
Jelenleg 14 megye 133 településén korlátozzák a vezetékes vízellátást a rendelkezésre álló vízkészletek csökkenése miatt – derül ki a Román Vízügyi Igazgatóság (ANAR) péntek este közölt adataiból.
Csatlakozva az országos szintű energiatakarékossági mozgalomhoz – amelyre az energiaügyi minisztérium kérte fel a lakosságot és a nagyfogyasztókat –, a sepsiszentgyörgyi önkormányzat is visszafogja energiafogyasztását.
4 hozzászólás