A helyi rendőröknek továbbra is el kell látniuk azokat a feladatokat, amivel az állami rendőrség bízta meg őket
Fotó: Erdély Bálint Előd
Engedett a kormány az önkormányzatoknak, visszakerül a helyi rendőrség a polgármesteri hivatalok alárendeltségébe. Múlt héten fogadták el a vonatkozó sürgősségi kormányrendeletet, válaszként a települések szövetségeinek kérésére.
2021. március 23., 20:402021. március 23., 20:40
A belügyminisztérium közleményében az áll, hogy a helyi rendőrök újra a törvényben megszabott feladataik teljesítésére összpontosíthatnak, viszont a karanténba kerülő településeken továbbra is az állami rendőrség irányítása alatt maradnak. A jogszabályban javasolnak egy olyan lehetőséget is, hogy
Visszakerül ugyan a helyi rendőrség az önkormányzathoz, de megmaradnak a járványügyi feladataik, így a megszokott tevékenységekre csak a kapacitás húsz százalékát tudják fordítani – mutatott rá keddi sajtótájékoztatóján Antal Árpád, Sepsiszentgyörgy polgármestere. Hozzátette,
A közbiztonsági és forgalmi rendészeti feladatokra ilyen körülmények között csak a kapacitás húsz százalékát fordíthatják, „de így is örülünk, mert ez több mint a semmi” – összegezte a polgármester.
Az intézményes karanténban, illetve a házi elkülönítésben lévők ellenőrzésével nőtt egyebek mellett a helyi rendőrségek tevékenységi köre, miután az állami rendőrség alárendeltségébe helyezték át az egységeket a koronavírus terjedésének megfékezése érdekében.
A megyei jogú városok szövetsége nyomatékosan kérte, hogy a helyi rendőrök kerüljenek vissza a polgármesteri hivatalokhoz, hiszen minden költséget ezek fedeznek, a fizetéseket, a üzemanyagköltséget, a gépkocsik karbantartását, miközben az állami rendőrség irányít. Közben
A belügyminisztérium összesítése szerint a helyi rendőrségek kötelékében országos szinten mintegy tízezer személy tartozik, közülük kilencezer dolgozik műveleti területen. Az irányítást a járványhelyzet miatt tavaly március 14-én vette át az állami rendőrség, azóta a tevékenységük gerincét a járványügyi intézkedések betartatása, ellenőrzése képezte.
Arad megyére is kiterjesztették a hatóságok a Maros megyei Mezőméhesen történt gyújtogatás és gyilkosság elkövetésével gyanúsított Emil Gânj keresését.
Nem szokványos látvány ami egy jégeső után maradt július 12-én a Neamț megyei Vânători-Neamț faluban és környékén.
A koalíciós pártoknak tárgyalóasztalhoz kell ülniük és sokkal komolyabban meg kell vitatniuk, hogy kinek mekkora részt kell vállalnia a deficitcsökkentés terhéből – véli a Szociáldemokrata Párt (PSD) főtitkára, Paul Stănescu.
Bármilyen nőgyógyászati műtétet el tudnak végezni a csíkszeredai kórházban, hiszen rendelkezésre áll a tudás és a felszereltség. A nőgyógyászat kérdéseiről, a szűrővizsgálatokról és a műtéti lehetőségekről dr. Horvát Zalán szakorvos beszélt.
Múlt héten elhagyta a bűvös 1 milliós nézőszámot a Hogyan tudnék élni nélküled?. Ehhez a számhoz az erdélyi nézők, mint egy 120 ezer nézővel járultak hozzá.
Megválasztották Ilie Bolojant a Nemzeti Liberális Párt (PNL) elnökévé az alakulat szombati rendkívüli tisztújító kongresszusán.
Sok romániai alkalmazott nemcsak a pénz, hanem a lelki nyugalom miatt váltana munkahelyet. Egy friss felmérés szerint többségük elégedetlen a jelenlegi fizetésével, és komoly pszichés nyomás nehezedik rájuk.
Az elnök a Nemzeti Liberális Párt (PNL) rendkívüli tisztújító kongresszusán mondott beszédében rámutatott, Romániának van jövője, és ez nem 20-30 év múlva, hanem várhatóan 2-3 évig tartó korrekciós időszak lejártával érezhető lesz.
Egy 32 éves motoros életét vesztette, és egy 15 éves fiatalkorú megsérült egy súlyos közúti balesetben szombat hajnalban a Kolozs megyei Magyarkapus településen.
Több útszakaszon is forgalomkorlátozásokra kell számítani Maros és Hargita megyében, az ott zajló útjavítási munkálatok miatt, a Brassói Regionális Út- és Hídügyi Igazgatóság (DRDP) tájékoztatása szerint.
szóljon hozzá!