
Az állami rendőrséggel közösen felügyelik a helyi rendőrök az elkülönített személyeket
Fotó: Barabás Ákos
Az intézményes karanténban, illetve a házi elkülönítésben lévők ellenőrzésével nőtt egyebek mellett a helyi rendőrségek tevékenységi köre, miután az állami rendőrség alárendeltségébe helyezték át az egységeket a koronavírus terjedésének megfékezése érdekében. Az intézkedés a koronavírus-járvány idejére szól.
2020. március 24., 16:292020. március 24., 16:29
2020. március 24., 17:242020. március 24., 17:24
A hatékonyabb koordináció, a jobb átláthatóság, illetve az állandó, fokozott hatósági jelenlét biztosítása érdekében került az állami rendőrség alárendeltségébe a helyi rendőrség – tudtuk meg László Szabolcstól, a székelyudvarhelyi helyi rendőrség vezetőjétől. Mint mondta, a továbbiakban
Lényegében a hatáskörük nem változott, hiszen eddig is beavatkozhattak például bűncselekmények esetén, ugyanakkor a tevékenységeik kibővültek. Utóbbi egyebek mellett azt jelenti, hogy az állami hatóságnál szolgálatot teljesítő kollégáikkal közösen ellenőrzik és felügyelik a házi elkülönítésben és az intézményes karanténban lévőket, hogy ne hagyhassák el a számukra kijelölt helyiségeket.
Az egy héttel ezelőtt bevezetett sürgősségi állapot nyomán
A természetes személyek 100 lejtől 5000 lejig, a jogi személyek pedig 1000 lejtől 70 ezer lejig büntethetők. Persze ezek után intézményes karanténba szállítják az érintetteket. Ha valaki a karanténból próbál megszökni, az automatikusan bűnvádi eljárást von maga után. László megjegyezte, eddig Székelyudvarhelyen nem voltak hasonló problémák.
A felsoroltak mellett a vírus terjedésének megfékezése érdekében hozott óvintézkedések betartatásában is besegítenek a helyi rendőrök. Az is fontos, hogy közösen járőröznek az állami és a helyi rendőrségnél dolgozók a rend fenntartásáért.
CT-készüléket kapott a Szentegyházi Egészségügyi Központ, ami lehetőséget teremt a településen élőknek, hogy elvégeztessék ezeket a vizsgálatokat. Lőrincz Csaba, Szentegyháza polgármestere valóra vált álomnak nevezte az orvosi eszköz beüzemelését.
Életét vesztette egy 64 éves külföldi munkás, miután 12 méter magasból lezuhant, miközben az A3-as autópálya építésén dolgozott a Szeben megyei Felek (Avrig) közelében.
A kormány csütörtöki ülésén jóváhagyott egy 5,313 milliárd lej összértékű állami támogatási programot feldolgozóipari beruházásokra, amely a termelési kapacitások fejlesztését és a reálgazdasági befektetések ösztönzését célozza.
Már nem kell papíralapon bemutatni az erkölcsi bizonyítványt azoknak a felnőtteknek, akik kiskorúval utaznak külföldre. Az adatokat a határrendészek elektronikusan ellenőrzik.
Nő a Hargita megyében dolgozó, Európai Unión kívüli országokból érkező munkavállalók száma. Az idén nyilvántartottak közül 1028-an európai uniós állampolgárok, 430-an pedig harmadik országból, vagyis az EU-n kívüli államokból érkeztek.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) országos politikai tanácsa dönt arról, hogy a szociáldemokraták részt vesznek-e az Adrian Veștea kormányában – jelentette be csütörtökön Sorin Grindeanu.
Folyamatos felmelegedés várható az elkövetkező napokban Románia-szerte, Európa nyugati részét már el is érte a hőhullám.
Az idei első négy hónapban a megújuló alapú termelés növekedésének köszönhetően nőtt Románia villamosenergia-exportja, ugyanakkor jelentősen emelkedett a földgáz-, kőolajtermék- és szénimportja.
Kitalációnak és légből kapott mesének nevezte szerda este a Facebook-oldalán Kelemen Hunor, hogy az RMDSZ Magyar Péter magyar miniszterelnök kérésére döntött a Veștea-kormány beiktatásának elutasítása mellett.
A Székelyfölddel szomszédos Bákó megyében fogták el azt a férfit, akit azzal gyanúsítanak, hogy társaival együtt betört egy belgiumi lakásba, ahonnan ékszereket, érmegyűjteményeket és egy órát lopott el – jelentette be a Román Rendőrség.
1 hozzászólás