Fotó: Székelyhon-montázs
Olyan sorozatok folytatódnak ebben a hónapban, amikre az év elején még egyáltalán nem számítottunk. Az elmúlt évek két presztízs-szériája is az utolsó évadához érkezik, de ígéretes újdonságokból sem lesz hiány. Ajánló.
2025. április 05., 21:232025. április 05., 21:23
Hosszú kihagyás után kerül képernyőre a Szolgálólány meséjének utolsó évada, új szezonnal rukkolt elő a Black Mirror készítője, de folytatódik az eddigi legjobb Star Wars-sorozat, az Andor is, a The Last of Us második szezonjának fordulatai pedig bizonyosan sokkolóak lesznek. Hamarosan búcsúzunk a You-sorozat főszereplőjétől, Joe Goldbergtől, de ígéretes európai produkciók is érkeznek ebben a hónapban a streamingplatformok kínálatába.
Pulzus (Pulse) – Netflix (premier: április 3. – teljes évad)
A bűnügyi thrillerek mellett talán már csak az orvosos sorozatok népszerűbbek, mi sem bizonyítja ezt jobban, hogy újabbnál újabbnak tűnnek fel a kínálatban, a Grace klinika népszerűsége pedig máig is töretlen. A Max-on az év eleje óta futó Vészhelyzet Pittsburgban (The Pitt) után most a Netflix rukkolt elő egy új, kórházas szériával, aminek ráadásul a teljes szezonja nézhető. A Pulzus egy miami sürgősségi kórházban dolgozó orvosok küzdelmeit mutatja be tíz epizódon keresztül. A csütörtöktől nézhető sorozat máris a top legnézettebb tartalom lett nálunk, letaszítva a második helyre az eddig csúcstartó Kamaszokat (Adolescence). Aki szereti a kórházi drámákat, annak máris megvan a hétvégi bingelnivalója a Netflixen.
• Videó: Netflix
A szolgálólány meséje – Max/Disney (premier: április 8.)
Olyan régen volt az utolsó évad, hogy már szinte el is felejtettük a fiktív Gileád diktatórikus borzalmait A szolgálólány meséjében. A Margaret Atwood bestsellere alapján készült sorozat tovább mesélte az elnyomásban és anyai mivoltukban a tenyészállatok szintjén kihasznált June Osborne és társai történetét.
Idén sem maradtunk sötét, diktatórikus jövőkép nélkül, Margaret Atwood Gileádjában pedig még talán sosem volt ennyire kilátástalan a létezés. A Szolgálólány meséjének harmadik évada újabb mélységeket tár fel a kitalált elnyomó diktatúrából.
Atwood időközben megírta A szolgálólány meséjének folytatását, a Testamentumokat, a sorozat pedig a két könyv közti történéseket mutatja be a most képernyőre kerülő, egyben utolsó felvonásnak számító hatodik évaddal bezárólag.
Margaret Atwood neve már egyre kevesebbek számára lehet teljesen ismeretlen. Korunk egyik legnagyobb írója már egyszer megbotránkoztatta a világot azzal, hogy egy sötét disztópiáról írt, most pedig ennek a folytatását is kiadta a kezei közül. Testamentumok kritika.
A Disney alárendeltségébe tartozó Hulunál készült produkciót egyaránt nézhetjük a Disney és a Max kínálatában, és bár a befejezés a könyvolvasók számára tudott, most a nézők számára is kap egy finálét a megrázó történetfolyam.
• Videó: Hulu
Fekete tükör (Black Mirror) – Netflix (premier: április 10. – teljes évad)
Amióta a Netflix égisze alatt készül a Black Mirror, azóta pár kiemelkedőbb részt leszámítva nem igazán kapja a korábbi, markáns hangvételét Charlie Booker, sötét jövőképekkel operáló antológiasorozata. A harmadik évad még egész jó volt a szenzációs első kettőhöz képest, a negyedik, ötödik és hatodik szezonok viszont valamelyest olcsóbb utánérzései lettek a klasszikus Black Mirroroknak, hiába szerepelt bennük egy csomó világsztár (köztük például Miley Cyrus is).
Emlékszünk, hogy milyen érzés borzongani a lehetséges sötét jövő és az elborult fiktív technológia negatív hatásainak láttán a Black Mirror (Fekete Tükör) korábbi évadaiban? Na, az új évad nézése közben elfelejthetjük ezt az érzést.
A Fekete tükör varázsának megtöréséhez az is hozzájárult, hogy a 2020-as világjárvány óta a valóságunk is egy véget nem érni akaró Black Mirror, így a sorozatban bemutatott sötét jövőképek és a rosszul használt technológia következményei már nem is annyira nyomasztóak.
Hosszú kihagyás után tért vissza ötrészes hatodik évadával a Fekete Tükör (Black Mirror), hogy ezúttal a potenciális sötét jövőképek helyett középszerű horrorsztorikkal szórakoztasson minket, amik teljesen elrugaszkodnak a sorozat világától. Kritika.
A most érkező hetedik évad valamelyest helyreállíthatja a sorozat renoméját, az előzetes alapján pedig minden okunk megvan feltételezni, hogy az új etap már jobb lesz, mint az előzőek. Ráadásul a Star Treket kifigurázó USS Callister-epizód is folytatódik, szóval alig várjuk, hogy belevethessük magunkat az újabb hat epizódnyi sötét nyomasztásba, amit április 10-étől tehetünk meg.
• Videó: Netflix
The Last of Us – Max (premier: április 13. – hetente érkező epizódok)
2023-ban kapott sorozatfeldolgozást minden idők egyik legjobb, sztorialapú videójátéka, a The Last of Us. Bár a mozgóképes változat több helyen is eltért az alapanyagtól, még így is az egyik legjobb videójáték-adaptáció készült el az HBO-nál.
Vannak a videójátékok, és van a The Last of Us. Ez a játék ugyanis már egy külön jelenség, aminek a nemrég megjelent második része akkora port kavart a játékos-körökben, hogy még sokáig elemzések és viták tárgya lesz. Kritika.
Most pedig érkezik a folytatás, ami a második játék, a The Last of Us Part II eseményeinek egy részét dolgozza fel, és az egyik epizód garantáltan sokkolni fogja a játék történetét nem ismerő nézőket.
Véget ért az HBO legnépszerűbb új sorozata a Trónok harca és a Sárkányok háza óta. A Pedro Pascal és Bella Ramsey főszereplésével készült The Last of Us készítői megmutatták, hogy igenis lehet jó videójáték-adaptációt letenni az asztalra. Évadkritika.
Akik pedig már végigjátszották a sokkoló fordulatai miatt az elején negatív megítélésű játékot (ami most a sorozat közeledtének apropóján PC-re is megjelent), szembesülhetnek azzal, hogy milyen lesz az új főszereplőként behozott Abby a képernyőn, akit a rendkívül sokoldalú Kaitlyn Dever formál meg, de láthatjuk majd a Farkasokat és a Szerafitákat, akik hőseink útját keresztezik. Joel és Ellie története tehát a képernyőkön is folytatódik, és a második évad megnézése után garantáltan már semmi nem lesz ugyanolyan, amilyen a kezdetekkor volt ebben a kegyetlen, posztapokaliptikus világban.
A készítők egyébként négy évadosra tervezik a sorozatot, aminek a sorsa azért is érdekes, mert nemrégiben a játékok készítője, Neil Druckmann egy interjúban arról beszélt, hogy megtörténhet, hogy mégsem jelenik meg a The Last of Us Part III, ami videójáték-fronton mesélné tovább a gombafertőzés miatti zombiapokalipszis túlélőinek történetét, így a sorozat készítőitől függ majd, hogy milyen végső befejezést szánnak majd a történetnek.
• Videó: Max
Andor – Disney (premier: április 22., hetente érkező epizódok)
Második és egyben utolsó évadával folytatódik az eddigi legjobb Star Wars-sorozat, a Rogue One: Egy Star Wars-történet előzményét elmesélő Andor, ami azt mutatja be, hogyan lett egy elnyomott emberből Cassian Andor százados, az Ellenállás egyik vezéregyénisége. Az elnyomás természetéről szóló Andor-sorozat büdzséje az iparági források szerint elérte a 645 millió dollárt, ami jóval meghaladja a mostani blockbusterek költségvetését.
Az ősz három legjobb, és mondhatni „legnagyobb” sorozatát összegezzük, amelyben az új Star Wars-sorozat a kakukktojás, hiszen rendkívül alacsony nézettsége miatt lett közismert. Megnéztük a Dark alkotóinak új sorozatát, de a Wednesdayt sem hagyhattuk ki.
Ez abból a szempontból is meglepő, hogy hiába költöttek rá egy csomó pénzt, az első évad nézettsége rendkívül alacsony volt, azonban a sorozat jó hírének köszönhetően utólag sokan pótolták, és a Star Wars-jogokat birtokló Disney egyik presztízs-produkciójává lépett elő. A második évad természetesen az elsőnél is nagyobb léptékkel és produkcióban elmesélt történetet ígér, és bár a Disney-érában eddig hullámzó minőségben érkeztek az élőszereplős és animációs sorozatok, az Andor kicsit helyreállíthatja a Mickey egeres cég Star Wars-szegmensének presztízsét.
• Videó: Disney+
Te (You) – Netflix (premier: április 24., teljes évad)
Ötödik évadával befejeződik a Netflix egyik sikerszériája, a Joe Goldbergről szóló Te (You), amiben egy pszichopata mesterkedéseit láthatjuk, ahogy különböző nők bőre alá férkőzik be, hogy aztán manipulálja őket, és mindent elimináljon, ami a „tökéletes” kapcsolatuk útjába állna. Az immár négy évadon keresztül elmesélt folytatásos történet a végéhez ért, ráadásul a Netflixnél is úgy döntöttek, hogy nem húzzák a kelleténél tovább, így egyben kapjuk meg az utolsó etapot (tíz részt), amit április második felétől darálhatunk, és nem kell várnunk heteket, hónapokat arra, hogy az évad második felvonását is megkapjuk.
• Videó: Netflix
Az eternauta (The Eternaut) – Netflix (premier: április 30. – teljes évad)
Újabb posztapokaliptikus történetbe vethetjük bele magunkat a hónap végén, ezúttal az argentin Héctor Germán Oesterheld és Francisco Solano López azonos című képregénye alapján készült hat epizódos minisorozatba, Az eternautába. A cselekmény szerint földönkívüli invázió indul az emberiség ellen, ennek első fázisa pedig egy olyan hóesés, ami az emberek többségét megöli, mivel halálos, ha direkt módon érintkeznek vele. A maroknyi túlélő kálváriáját elmesélő sorozat igazi csemegének tűnik a világégés után játszódó történetek kedvelőinek amiben ezúttal nem a zombik, hanem valami ennél is szörnyűbb fenyegetés leselkedik az életben maradt karakterekre.
• Videó: Netflix
Bónusz: A különös kertész (El jardinero) – Netflix (premier: április 11. – teljes évad)
Első látásra egy Dexter-koppintásnak tűnhet a Netflix hamarosan érkező spanyol sorozata, A különös kertész. A hatrészes széria a kertészet iránt rendkívül vonzódó Elmerről szól, akiről hamar kiderül, hogy gyerekkorában, egy balesetet követően nincsenek érzései, ezért anyja egy tökéletes sorozatgyilkost kreált belőle, akivel közösen nem kívánt célpontokat tüntetnek el a föld színéről. A status quo azonban megváltozik, amikor Elmer az egyik potenciális áldozata, egy fiatal nő iránt érzelmeket kezd táplálni… Aki odavan a Dexter-sorozatokért vagy éppen a bűnügyi krimikért, az semmiképp se hagyja ki ezt a spanyol néznivalót.
• Videó: Netflix
Jókedvűen, közös énekléssel, mondókázással, boldog egymáshoz kapcsolódással telnek szeptember óta Kézdivásárhelyen és Esztelneken a Danhauser Rebeka által vezetett Ringató-foglalkozások.
Egy nő meghalt, egy másik pedig megsérült vasárnapra virradóra Karánsebesen, miután lopott autóval a rendőrség elől menekülve frontálisan ütköztek egy kamionnal.
Hatósági felügyelet alá helyezték azt a 38 éves férfit, aki a gyanú szerint egy sörösüveget dobott két fiatal felé a Kolozsvári U és a CFR közötti hétfő esti labdarúgó-mérkőzést követően.
A gelencei származású Voiculescu Kriszta kinetoterapeuta lendületes és pozitív kisugárzását egy ideje szenior örömtánc-oktatóként kamatoztatja Kézdivásárhelyen, de gyógytornászként, aerobik-edzőként, kutyás gazdiként és világutazóként is ismerhetik.
Két utca takarítását halasztja egy későbbi időpontra a csíkszeredai városvezetés a havazás miatt.
Az elmúlt órákban lehullott nagy mennyiségű hó ellenére egyetlen Hargita megyei útszakaszt sem kellett lezárni. A rendőrség tájékoztatása szerint balesetek sem történtek.
Felerősödő szélre, havazásra és hóviharokra figyelmeztető sárga jelzésű riasztás van érvényben vasárnap az ország nagy részén.
Havazott az éjszaka Hargita megyében, a közutak jelentős részén téliesek az útviszonyok.
Az előrejelzett lehűlés és a csapadékhullás következtében fehér tájra ébredt vasárnap az ország nagyrésze. A reggeli hőmérsékleti értékek fagypont közelében maradtak, a legtöbb helyen pedig több centiméteres hóréteg alakult ki.
Kézdivásárhely is megmutatta szolidaritását a Kolozsváron magyar származásuk miatt bántalmazott fiatalok mellett szombaton délután. Az eseményre több tucatnyian látogattak ki, többen szolidaritásukat kifejező molinókat tartva a magasba.
szóljon hozzá!