
Az előrejelzés szerint csak január utolsó hetének időjárása fog eltérni az eddig megszokottól. Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Január utolsó hetén országszerte enyhébb lesz az idő az ilyenkor megszokottnál, ezt követően azonban február 20-áig az évszaknak megfelelő hőmérsékletre számíthatunk – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) következő négy hétre érvényes előrejelzéséből.
2023. január 22., 16:542023. január 22., 16:54
Január 23–30. között a sokévi átlagnál magasabb hőmérsékleti értékek várhatók országszerte, délnyugaton bőséges, az ország többi részén – főleg északnyugaton – azonban az átlagosnál kevesebb csapadékkal.
Január 30-a és február 6-a között az átlaghőmérséklet megközelíti az ebben az időszakban megszokottat, a Kárpátokon kívüli régiókban magasabb, a hegyvidéki területeken alacsonyabb értékekkel. A csapadékmennyiség a hegyekben enyhén meghaladja a sokévi átlagot, az ország többi részén megközelíti azt.
Február 6–13. között az évszaknak megfelelően alakul a hőmérséklet Románia-szerte, az ország délkeleti felében az ilyenkor megszokottnál kevesebb csapadékkal.
A február 13–20. közötti héten országszerte az ilyenkor megszokottnak megfelelő hőmérséklet várható, és a csapadékmennyiség is a sokévi átlagnak megfelelően alakul – írja az Agerpres hírügynökség az ANM közlésére hivatkozva.
A képviselőház és a szenátus házbizottságának hétfői ülésén hozott döntés szerint hétfőn 21:30-kor kezdődő ülésén szavaz a parlament plénuma Adrian Veștea kormányáról.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) képviselője, Claudiu Năsui öt intézkedést javasol a leendő kormánynak, amelyek szerinte segítenék a román gazdaságot.
Egy férfi és egy nő meghalt, további három személy pedig megsérült egy vasárnap esti balesetben a Bihar megyei Éradonyban.
Megérkezett a hétvégére az idei nyár első hőhulláma, az országos csúcs vasárnap délután egy tizeddel meghaladta a 36 Celsius-fokot Románia déli részén, Calafatnál.
Csaknem hárommillió forint bírságot kapott az a sofőr, akinek a kisbuszában 760 doboz csempészcigarettát találtak a pénzügyőrök – közölte a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) hétfőn az MTI-vel.
Donald Trump amerikai elnök éles és trágár szavakat használva katonai erő alkalmazásával fenyegette meg vasárnap Iránt arra az esetre, ha nem volna hajlandó hosszú távú békemegállapodást kötni és a Hormuzi-szoros ismételt lezárásával próbálkozna.
Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök vasárnap benyújtotta a parlamentnek kormánya programját és a miniszterjelöltek névsorát.
Hétfőn kezdődik az országos képességfelmérő vizsga, amelyre több mint 148 ezer nyolcadik osztályt végzett tanuló iratkozott fel. Az oktatási minisztérium tájékoztatása szerint a felmérőt 2956 vizsgaközpontban szervezik meg.
Szakadékba zuhant egy autó a Transzfogarasi útról egy interneten terjedő felvétel szerint. A videót megosztók szerint a járművet nem rögzítették kézifékkel. A súlyosan megrongálódott autóban szerencsére nem ült senki.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) nem támogatja a Veștea-kabinetet, és azt javasolja a pártoknak és Nicușor Dan államfőnek, hogy kössenek hat hónapra szóló megállapodást egy kisebbségi kormány támogatásáról – jelentette be vasárnap Ilie Bolojan.
szóljon hozzá!