
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Az elmúlt 24 órában 23 újabb koronavírus-fertőzést diagnosztizáltak Háromszéken, egy beteg elhunyt, tájékoztat szerdán a prefektúra.
2020. október 14., 17:372020. október 14., 17:37
Ebben az időszakban 204 tesztmintát dolgoztak fel, 35 fertőzöttet gyógyultnak nyilvánítottak. A szerdai adatok szerint 115 igazolt koronavírus-fertőzött van intézményes karanténban, további 529-es esetben áll fenn a fertőzés gyanúja, ezek a személyek lakhelyi elkülönítésben tartózkodnak. A nyilvántartásba egy elhalálozás került be, az 52 éves zágoni férfi tüdőbetegségben és cukorbetegségben is szenvedett. A megyében az elmúlt 14 napra és ezer lakosra számítva 1,27 a fertőzöttségi mutató. A járvány kitörése óta összesen 1540-en fertőzöttek meg koronavírussal, 1126-an meggyógyultak, 45 beteg elhunyt. A rendfenntartók 651 személyt igazoltattak és ellenőriztek, 44 céget, 59 járművet vizsgáltak, hogy betartják-e az óvintézkedéseket. Húsz személyt összesen 2850 lejre bírságoltak meg.
Elsőfokú (sárga jelzésű) árvízvédelmi készültséget rendelt el szombaton az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) 16 megye folyóvizeire, köztük Hargita és Kovászna megyeiekre is.
Folytatódik az üzemanyagárak emelkedése: szombaton újabb 15 banival drágult a gázolaj, így literenkénti ára már minden székelyföldi töltőállomáson meghaladja a 10 lejt, míg a prémium gázolaj ára már csak pár banira van a 11 lejes lélektani határtól.
Március 28-tól, szombattól adhatják le levélszavazatukat a magyarországi lakcímmel nem rendelkező választópolgárok az április 12-i országgyűlési választásra – hívja fel a figyelmet Nacsa Lőrinc nemzetpolitikáért felelős államtitkár.
Lefoglalták a hatóságok a belügyminisztériumi katasztrófavédelmi főosztály (DSU) több munkatársának mobiltelefonját.
Hatvan napra hatósági felügyelet alá helyezték a januárban a Temes megyei Csene községben megölt 15 éves fiú nagyapját, aki a gyanú szerint arcon ütötte a gyilkosság egyik vádlottjának anyját.
Nem mindenki tudja, hogy az ökölvívó Papp László rugonfalvi gyökerekkel bírt, ahol ünnepséget terveznek születése századik évfordulója apropóján. Erről meg a sepsiszentgyörgyi kosárlabda őskoráról is beszélgettünk Oláh István egri fertálymesterrel.
A dédai hivatásos és önkéntes tűzoltókat is riasztották egy tarlótűzhöz péntek este. A Maros megyei Ratosnya egyik falujában nehezen megközelíthető területen csaptak fel a lángok.
Szombaton 20:30 és 21:30 között lekapcsolják a parlament épületének belső és külső világítását a Föld órája kezdeményezéshez való csatlakozás részeként – közölte a képviselőház.
Idén is megrendezik Marosvásárhelyen a Virágvasárnapi passió előadást, amelyen a résztvevők együtt élhetik át Jézus Krisztus szenvedéstörténetét. Az érdeklődőket vasárnap 17 órára várják a Nyári Színpadhoz.
A legfelsőbb bíróság perelni készül a kormányt a bírák és ügyészek számára bírósági döntéssel megítélt bértartozások kifizetésének elhalasztása miatt, és első lépésként előzetes panaszt nyújtott be a kormányhoz és a pénzügyminisztériumhoz.
szóljon hozzá!