
Fotó: Bartos Lóránt
Hétfőn egy nő tett panaszt fenyegetés miatt a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányságon a kézdiszentléleki motoros baleset kapcsán. A 27 éves nő a kézdiszentléleki súlyos közúti baleset helyszínén segíteni megálló és megkéselt motoros utasa volt.
2014. augusztus 19., 16:152014. augusztus 19., 16:15
2014. augusztus 19., 21:432014. augusztus 19., 21:43
A nő nem sebesült meg, nem tett panaszt, és ezért nem nyilatkoztak eddig az akkori jelenlétéről a 28 éves, megvert és megkéselt, segíteni érkező motoros utasaként. Erre csupán azután derülhetett fény, hogy hivatalosan bejelentést tett – közölte keddi sajtótájékoztatóján Ion Popa rendőrparancsnok.
Mint arról már beszámoltunk, augusztus 10-én súlyos baleset történt Kézdiszentléleken, ahol egy, az úttesten szabálytalanul átkelő kislányt ütött el egy szovátai motoros, aki elveszítve uralmát a járműve felett az út szélére sodródott, és utasával együtt lerepült a motorról, amely végül egy ház padlásán kötött ki.
A balesetet követően elhunyt a motoros, ugyanakkor súlyosan megsérült női utasa és az elütött kislány. A helyszínre érkező második, szintén szovátai, 28 éves motoros az előbbi segítségére sietett, de megtámadták – mint ahogyan a rendőrparancsnok hivatalosan is közölte – a kislány rokonai. Közülük a segíteni megálló férfi elleni gyilkossági kísérlet gyanújával augusztus 13-án egy személyt 24 órás őrizetbe vettek, majd előzetes letartóztatásba helyeztek, három személyt gyanúsítottként hallgatnak ki. Ők lécekkel, botokkal, szerszámokkal ütötték a fiatal motorost és megkéselték, az okozott sérülések miatt veszélybe került az élete. A rendőrök megtalálták a kést is, mely bizonyítékul szolgál a gyilkossági kísérletre. A hétfőn panaszt tevő nő az utóbbi motoros utasa volt akkor. Panasztétele egy újabb, harmadik ügyirat megnyitását jelenti. A fiatal nő nem tudta azonosítani megfélemlítőit, de arról számolt be, hogy a baleset helyszínén több helybéli fenyegette meg – mutatott rá Ion Popa.
A rendőrfőkapitány elmondta, az elhalálozott motoros női utasát időközben átszállították Marosvásárhelyre. Ezzel kapcsolatban Nagy D. István, a sepsiszentgyörgyi Dr. Fogolyán Kristóf Megyei Sürgősségi Kórház szóvivője azt nyilatkozta, hogy a 44 éves nőt valóban Sepsiszentgyörgyön ápolták, s bár állapota nem volt válságos, mellkasi sérülései miatt továbbküldték egy magasabb besorolású, ilyen típusú ellátásra is szakosodott kórházba.
Ion Popa elmondta, jelenleg három irányban folyik a nyomozás: a baleset, a gyilkossági kísérlet és a fenyegetés is külön iratcsomót alkot, külön ügyként kezelik. Hozzátette: tekintettel a Kézdiszentléleken kialakult feszültségekkel teli helyzetre megerősítették a településen a rendőri jelenlétet, hiszen ráadásul augusztus 20-án tartják a perkői búcsút, és hétvégén szervezik meg a falunapokat is Kézdiszentléleken.
Nicoleta Marin rendőrségi szóvivő a település felügyeletét illetően elmondta, a rendőrség a helyszíni járőrözéseken közreműködik a csendőrséggel is. A csendőrség megbízott szóvivője kérdésünkre arról tájékoztatott, hogy a prefektus és a csendőrség vezetője eldöntötte, a falunapokat megelőzően összeül egy, a rendfenntartókat, a helyi önkormányzat és a kézdiszentléleki romák képviselőit tömörítő bizottság, mely tárgyalásokkal a konfliktusok kirobbanását lesz hivatott megelőzni.
Balogh Tibor, Kézdiszentlélek polgármestere, aki korábban portálunkkal azt közölte, hogy „az augusztus 10-ei események megosztották a falut”, kedden azt mondta, jelenleg nyugalom van, „de félő, hogy bármikor kirobbanhat egy konfliktus”. A polgármester az ünnep kapcsán reményét fejezte ki, hogy a „két dolgot nem keverjük össze, és méltóképpen tudunk ünnepelni, ezt minden normális ember, gondolom, így gondolja” – fejtette ki.
A székely himnusz keletkezését, történelmi és kulturális hátterét bemutató tablókiállítás nyílik július 21-én a Székely Nemzeti Múzeumban. Az utazó tárlat Székelykeresztúrról érkezik Sepsiszentgyörgyre.
Lezárták csütörtök reggel a 11-es országutat Lemhény közelében, miután egy farönköket szállító teherautó lesodródott az úttestről és felborult – közölte a Kovászna megyei rendőr-főkapitányság.
Több tucat baromfit pusztított el egy medve egyhetes garázdálkodása alatt az Uzon községhez tartozó Bikfalván. A nagyavadat végül hétfőn lőtték ki.
Csíkszereda után Sepsiszentgyörgyön is le kell cserélni az összes utcanévtáblát egy végleges bírósági döntés nyomán, mert a magyar elnevezések nem a román felirat alatt szerepelnek.
Egy huszonkét éves juhász holttestét találták meg a Málnáshoz közeli erdőben hétfőn délben. Az ügyben az ügyészség felügyeletével folyik a nyomozás.
Veress Zalán, a kézdivásárhelyi református kollégium végzőse nem az utolsó pillanatban kapkodott, többek között ezért tudott 9,70-es átlagot elérni az idei érettségin. Matematikatanárnak készül, de magyarból is a legmagasabb osztályzatot érte el.
Erős és népes mezőnnyel zajlott le az VIII. Országos és Nemzetközi Fogathajtó Verseny Oltszemen, ahol 31 fogat állt rajthoz. A háromnapos eseményen hazai, magyarországi és szerbiai versenyzők indultak.
Bővítik a térfigyelőrendszert Mikóújfaluban, miután az utóbbi időben megszaporodtak a lopások és betörések a községben. A jelenlegi 12 kamera mellé további nyolcat szerelnek fel.
Megverte élettársát, majd megpróbált elmenekülni a hatóságok elől egy sepsiszentgyörgyi férfi. Mint kiderült, az illető nemrég szabadult a börtönből, ahol szintén erőszakos bűncselekmény miatt töltötte büntetését.
Új mentőautóval bővült a Kovászna Megyei Katasztrófavédelmi Felügyelőség járműparkja. A mentőautó a sepsiszentgyörgyi tűzoltóegység bevetéseit segíti a jövőben.
szóljon hozzá!