
Képünk illusztráció
Fotó: Veres Nándor
Az év elejétől összesen 210 esetben távolítottak el medvéket lakott területekről a csendőrök Hargita megyében, kevesebb alkalommal, mint a múlt év azonos időszakában.
2022. augusztus 01., 17:512022. augusztus 01., 17:51
A Hargita Megyei Csendőrfelügyelőség szóvivőjének hétfői tájékoztatása szerint az összes esetben a 112-es segélyhívószámra érkező kérések nyomán jártak el. Gheorghe Suciu közölte: voltak olyan esetek is, amikor a rendőrség is segített a medvék eltávolításában. A szóvivő szerint a múlt év első hét hónapjában 277-szer riasztotta medvékhez a lakosság a csendőröket 112-es segélyhívó számon.
A legutóbbi héten 15-ször bukkant fel medve lakott területen a megyében, többek között Zeteváralján, Maroshévízen, Csíkszentgyörgyön, Tusnádfürdőn, Oroszhegyen, Csíkszentdomokoson, Gyergyóhodoson és a Sepsibükszádot a Szentanna-tóval összekötő DN 11C jelzésű úton. A legtöbb alkalommal – négyszer – Maroshévízre hívták ki a csendőröket, akik elkergették a helyi gazdaságokban és a városszéli strandon élelem után kutató nagyvadakat. Három hívás érkezett Zeteváraljáról is.
– számolt be a szóvivő. A Csíkszentgyörgyre, Oroszhegyre, Gyergyóhodosra és Csíkszentdomokosra kihívott csendőrök dolgavégezetlenül távoztak, mert amire kiértek a helyszínre, a medvék már távoztak a településről.
Gheorghe Suciu közlése szerint
A csendőrségi szóvivő figyelmeztette a lakosságot: ha medvét látnak, azonnal hívják a 112-es számot, ne próbálják meg etetni vagy megközelíteni a vadállatot – tájékoztat az Agerpres hírügynökség.
A Sanitas szakszervezeti tagjai csütörtökön sztrájkőrséget tartanak a munkaügyi minisztérium székhelye előtt.
Lángra kapott egy melléképület csütörtökön Csíksomlyón a Somlyó 33-ként ismert romatelepen. A tűzeset során egy ember a karján égési sérüléseket szenvedett. A hivatásos tűzoltók megfékezték a lángokat.
Ciprian Ciucu főpolgármester csütörtökön a Facebook-oldalán bejelentette, hogy aláírta Bukarest pályázati dossziéját a 2028-as UEFA Európa-liga-döntő megrendezésére.
Megdőlt a fővárosi melegrekord szerdán – közölte a HungaroMet Zrt. csütörtökön a Facebook-oldalán.
Lopás vétsége és más bűncselekmények miatt emeltek vádat egy magyarországi férfival szemben, aki úgy vitt el egy idegen kocsit, hogy abban benne volt a tulajdonos gyermeke – közölte a Pest Vármegyei Főügyészség csütörtökön az MTI-vel.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) csütörtökön újabb elsőfokú (sárga jelzésű) szélriasztásokat adott ki az ország felére.
A vasutasok szakszervezeti szövetsége (FNFMCV) szerdán arra figyelmeztetett, hogy a romániai vasúti infrastruktúra tarthatatlan helyzetbe került, miután elakadt a Román Vasúti Infrastruktúra-kezelő Vállalat 2026-os költségvetésének elfogadása.
Ilie Bolojan szerint a villamos energia árának csökkentése alapfeltétele Románia gazdasági talpra állításának, ehhez azonban fel kell gyorsítani az energiatermelési, energiatárolási és hálózatkorszerűsítési beruházásokat.
Megdőlő melegrekordok, példátlan hőhullámok, 30 Celsius-fok fölötti hőmérsékleti értékek: ezek jellemzik most Európa egy részét. Több nagyvárosban is hőségriasztást adtak ki a napokban.
Míg Nyugat-Európát és a Balkán egy részét hőségriasztás sújtja, addig térségünkben még az elviselhető tartományokban mozognak a hőmérsékleti értékek. Májushoz képest azonban ezek is magasak.
1 hozzászólás