Képünk illusztráció
Fotó: Mihádák Zoltán/MTI
Belehalt sérüléseibe a kerékpáros, akit vasárnapra virradóan ütött el egy ittas gépkocsivezető Háromszéken.
2020. január 13., 18:502020. január 13., 18:50
A Kovászna megyei rendőrség hétfőn arról tájékoztatott, hogy egy 19 éves gépkocsivezető Rétyről Sepsiszentgyörgyre tartott, amikor elütötte az azonos menetirányba haladó 47 éves kerékpárost. Az ütközés során a biciklis férfi életét vesztette. A fiatal sofőr leheletében 0,64 mg/liter alkoholt mutatott ki a vizsgálat. Vért vettek tőle, és drogtesztet is használtak, utóbbinak az eredménye negatív volt, a sofőr nem fogyasztott kábítószert. A gépkocsivezetőt huszonnégy órára őrizetbe vették, gondatlanságból elkövetett emberölés és ittas vezetés gyanújával indítottak eljárást ellene.
Szombatra virradóan Árapatakon ütöttek el egy kiskorút, akiről kiderült, hogy ittas volt. A 35 éves gépkocsivezető a falu területén ütötte el a 17 éves fiatalembert, aki könnyebben megsérült a balesetben. A helyszínre érkező rendőrök megállapították, hogy a gépkocsivezető nem fogyasztott alkoholt, ám a gyalogos leheletében 0,94 mg/liter alkoholkoncentrációt mértek. A sérült fiatalembert kórházba szállították, a gépkocsivezető ellen gondatlanságból elkövetett testi sértés gyanújával indult eljárás.
Baleset történt Sepsiszentgyörgyön a Gyöngyvirág és Oltmező utcai kereszteződés körforgalmának közelében szerdán. A történtek miatt nehézkesen halad a forgalom az érintett útszakaszon.
Ilie Bolojan miniszterelnök a Hivatalos Közlönyben szerdán közzétett határozataiban megszabta az öt kormányfőhelyettes feladatkörét.
Csütörtökön elsőfokú hőségriasztás lesz érvényben tizenöt nyugat- és dél-romániai megyében – figyelmeztetett szerdán az Országos Meteorológiai Szolgálat.
Gyermekekhez, tanítókhoz és szülőkhöz is szól az az októbertől induló kezdeményezés, amely a román nyelv játékos, élményszerű elsajátítását tűzte ki célul Csíkszeredában – olvasható a városháza szerkesztőségünknek is eljuttatott közleményében.
Újabb forgalomkorlátozásokra kell számítani Székelyudvarhelyen, ugyanis elkezdi a szolgáltató a Bethlen Gábor utcai ivóvízvezeték cseréjét szerdán – olvasható a helyi önkormányzat felhívásában.
Több utcában is áramszünet várható Csíkszeredán a csütörtöki nap folyamán – hívja fel a figyelmet az áramszolgáltató közleménye alapján a helyi önkormányzat.
Teljesen kiégett egy autó szerdán reggel Dolj megyében, miután fiatal – mint utólag kiderült – ittas sofőrje az árokba hajtott vele.
Miközben Európa-szerte a hőséggel küszködnek, addig íme egy hűsítő hír: Csíkszeredában szerdára virradóan 4,2 Celsius-fokra esett vissza a hőmérséklet.
Dragoș Anastasiu kedden este bejelentette, hogy a kormánykoalíció várhatóan szerdán véglegesíti a deficitcsökkentő csomagot, amelyet július 7-ig kell „törvénybe önteni”.
A Richter-skála szerint 3,6-os erősségű földrengés történt szerdán 7 óra 19 perckor Vrancea megyében, Vrancea szeizmikus térségben – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).