Hirdetés
Hirdetés

Tisztább lesz Gyergyószentmiklós és a Gyilkos-tó környéke

A szemét valahogyan mindig újra megjelenik, ezért mindig szükség van az önkéntes takarítókra. Képünk illusztráció •  Fotó: Pinti Attila

A szemét valahogyan mindig újra megjelenik, ezért mindig szükség van az önkéntes takarítókra. Képünk illusztráció

Fotó: Pinti Attila

Már több mint száz önkéntes jelezte, hogy részt vesz szombaton a Gyergyószentmiklós területén és a Gyilkos-tó környékén sorra kerülő takarítási akcióban. A megmozdulás egy hosszú távú program kezdetét is jelenti.

Gergely Imre

2025. október 08., 15:542025. október 08., 15:54

Gyergyószentmiklós idén is csatlakozik a Let's do it, Romania! országos hulladékgyűjtő mozgalomhoz. Ennek keretében útnak indulnak szombaton az önkéntesek, hogy megszabadítsák a várost a szeméttől, valamint hogy a 4-es kilométernél, a Gyilkos-tó felé vezető országút mentén, a parkolókban és a tó körüli sétányon is kivegyék a részüket a takarításból.

Amint Fórika Krisztina, a városháza szóvivője elmondta, célzott felhívást küldtek az iskoláknak és a természetvédő civil szervezeteknek, amelyre pozitívan reagálva

eddig több mint száz önkéntes jelezte részvételét.

A jelentkezés továbbra is nyitott: várnak minden önkéntest, civil szervezetet, iskolai csoportot és családot, aki szívén viseli a természet és a közösség sorsát.

Hirdetés

Az előzetes jelentkezést a 0743 132 420-as vagy a 0366 733 007-es telefonszámon lehet megtenni. Ez elsősorban a városon kívüli helyszínekre történő szállítás megszervezése miatt fontos. Az önkormányzat a szállításon kívül minden résztvevő számára szemeteszsákokat, kesztyűt és ivóvizet biztosít. A nap végén a Szabadidőparkban közös ebéd és meglepetések várják a segítőket.

A résztvevőket szombaton 9.30-ra várják a városközponti parkba, ahonnan egy rövid eligazítás után indulnak a takarítási helyszínekre.

Fórika Krisztina rámutatott: az önkormányzat hosszú távú, minden korosztályt megszólító környezettudatos nevelési programot indít. Ennek a „nulladik programpontja” a Let's do it, Romania! akció.

„A cél nem csupán az, hogy ez a szemétszedés megtörténjen, hanem a környezettudatos szemlélet megerősítése. A jövőben olyan kezdeményezéseket is tervezünk, mint a közterületek örökbefogadása, faültetési akciók, kis kertek gondozása, valamint környezeti nevelési programok megszervezése az oktatási intézményekben.

Idézet
Tudatosítani szeretnénk, hogy részesei vagyunk a természetnek, és felelősek is vagyunk érte”

– hangsúlyozta a szóvivő.

Hirdetés
1 hozzászólás Hozzászólások
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

A rovat további cikkei

2026. január 10., szombat

A fiatalok éve Gyergyóban: mit hoz az ifjúsági fővárosi cím?

Gyergyószentmiklós viseli Magyarország külhoni ifjúsági fővárosa címet idén, amelyet Cegléd testvérvárossal párban nyert el. A kitüntetéssel járó 100 millió forintos támogatás konkrét fejlesztéseket hoz: például ifjúsági központ épül.

A fiatalok éve Gyergyóban: mit hoz az ifjúsági fővárosi cím?
Hirdetés
2026. január 07., szerda

Kigyulladt a salamási rendőrség tetőzete – frissítve

Súlyos tűzesethez riasztották a tűzoltókat: Salamáson lángra kapott a helyi rendőrőrs épülete. A tűz az épület tetőszerkezetét és a manzárdot érinti, mintegy 200 négyzetméteres felületen.

Kigyulladt a salamási rendőrség tetőzete – frissítve
2026. január 07., szerda

Istállótűz Gyergyóremetén: mintegy 500 négyzetméteren pusztítottak a lángok

Egy lángoló mezőgazdasági épülethez riasztották szerdán reggel a tűzoltókat Gyergyóremetére: egy nagyméretű istálló gyulladt ki egy farmon. Szerencsére sem emberi sérülés nem történt, sem állatokban nem esett kár.

Istállótűz Gyergyóremetén: mintegy 500 négyzetméteren pusztítottak a lángok
2026. január 06., kedd

Javuló céges, romló lakossági adófizetés Gyergyószentmiklóson

A lakosság kisebb arányban volt jó adófizető, a cégeknél viszont jelentős adósságcsökkenés történt 2025-ben Gyergyószentmiklóson. A 2026-os évre vonatkozó helyi adók és illetékek befizetése január 15-től lehetséges a városban.

Javuló céges, romló lakossági adófizetés Gyergyószentmiklóson
Hirdetés
2026. január 04., vasárnap

A vendégek fizetnek, a város profitál: új lendületet adnának a gyergyói turizmusnak

Turisztikai Desztináció Menedzsment alapításával tenné ismertebbé, vonzóbbá a városi és gyilkostói vendéglátóhelyeket, valamint a turisztikai kínálatot Gyergyószentmiklós. Az új évtől bevezetett idegenforgalmi illeték teremti meg ehhez az alapot.

A vendégek fizetnek, a város profitál: új lendületet adnának a gyergyói turizmusnak
2026. január 03., szombat

Fa dőlt az útra Gyergyószentmiklós és Gyilkostó között – frissítve

Teljesen lezárták a forgalmat a 12C jelzésű országút Gyergyószentmiklós és Gyilkostó közötti szakaszán szombat reggel, miután az erős havazás miatt az úttestre dőlt egy fa.

Fa dőlt az útra Gyergyószentmiklós és Gyilkostó között – frissítve
2026. január 01., csütörtök

Egészséges kisfiú Gyergyószentmiklós idei elsőszülöttje

Császármetszéssel segítették a világra az év első újszülöttjét a gyergyószentmiklósi kórházban. A kisfiú és édesanyja is egészségesek.

Egészséges kisfiú Gyergyószentmiklós idei elsőszülöttje
Hirdetés
2025. december 31., szerda

„Veres az ég alja, szél lesz” – időjósló mondókák nyomában Kisné Portik Irénnel

Ma, amikor a különféle alkalmazások akár percnyi pontossággal jelzik előre az esőt, vagy azt, hogy mikor süt ki a nap, a népi időjóslás több ezer éves következtetései már nem létfontosságúak, de egy könyv segít abban, hogy mégse menjenek feledésbe.

„Veres az ég alja, szél lesz” – időjósló mondókák nyomában Kisné Portik Irénnel
2025. december 31., szerda

Tűzijátékkal és koncerttel búcsúztatják az óévet Gyergyószentmiklóson

Idén is a főtéren, a központi parkban rendezik meg Gyergyószentmiklóson a szabadtéri szilveszteri ünnepséget. A szervezők közös óévbúcsúztatóra és újévköszöntésre várják a helyieket és az ide látogatókat koncerttel és éjféli tűzijátékkal.

Tűzijátékkal és koncerttel búcsúztatják az óévet Gyergyószentmiklóson
2025. december 29., hétfő

Halálos tűzeset történt Hargita megyében: egy idős férfi életét vesztette

Tragédiával végződött egy lakástűz hétfő reggel Marosfőn: az égő házban egy 92 éves férfi holttestét találták meg a tűzoltók.

Halálos tűzeset történt Hargita megyében: egy idős férfi életét vesztette
Hirdetés