
Fotó: Gergely Imre
Több maroshévízi gazdaságot elöntött a víz vasárnap délután, miután a hirtelen jött felmelegedés hatására jégtorlaszok alakultak ki a Maros-folyón.
2017. február 05., 17:522017. február 05., 17:52
2017. február 05., 20:512017. február 05., 20:51
A Hargita megyei tűzoltóság sajtószóvivője szerint az egyik jégtorlasz Maroshévíz kijáratánál alakult ki, ennek nyomán víz alá került több udvar és gazdaság. A háztáji állatokat a tűzoltók mentették meg az elpusztulástól – tudósít az Agerpres hírügynökség.
A Maros-folyón átívelő egyik híd közelében is jégtorlasz keletkezett, itt is több gazdaságot áraszthat el a víz, ha kilép medréből a folyó.
Mindkét jégtorlasz 500 méter hosszú és 40 centiméter vastag, de mivel lakott terület közelében vannak, nem lehet robbantással megbontani, ezért a Maros Vízügyi Igazgatóság segítségét kérték ezek gépi feltörésére.
Maros megye: elöntött a víz húsz palotailvai udvart és gazdaságot
Mintegy húsz udvart és gazdaságot öntött el a víz vasárnap Palotailván az esőzések, illetve a Maros-folyón keletkezett jégtorlaszok miatt – tájékoztatta a hírügynökséget a Maros megyei tűzoltóság sajtószóvivője.
Cristian Virag szerint délután háromkor Marosvécs, Disznajó, Füleháza, Galonya, Palotailva, Ratosnya és Gödemesterháza környékéről érkezett jelentés a folyón megindult jégtáblákról, a Görgény-folyón pedig Görgénysóakna , Görgényhodák és Libánfalva környékéről jelentettek hasonló problémákat. A szóvivő szerint a bőséges esőzések miatt Szászrégenben elárasztott a víz egy pincét, Dicsőszentmártonban pedig hét udvar került víz alá.
A meteorológiai figyelmeztetések alapján egyébként még csütörtökön elrendelték Maros megye önkormányzatai számára a meder- és ároktisztítást, illetve a vízfolyások figyelemmel követését, hogy ne adódjanak problémák a lakott területeken. Amennyiben gondot észlelnek, az önkormányzatoknak kötelességük azonnal értesíteni az illetékes hatóságokat – tette hozzá a szóvivő.
El kellett hagyniuk otthonukat
Fehér megyében is áradásokat okoztak a jégtorlaszok. Több hegyvidéki településen összesen tizennyolc házat, tizenkilenc gazdaságot, hat udvart és tizenkét hektár legelőt árasztott el a medréből kilépett folyó. Huszonöt személynek kellett elhagynia otthonát.
Kézigránátot találtak egy nagy méretű szeméttárolóban kedden délelőtt Marosvásárhelyen. A tűzoltóság biztonságba helyezte és elszállította.
Mezőgazdasági termékek eltulajdonítása miatt tartottak házkutatást hétfőn három helyszínen Kislekencén, illetve Mezősámsondon a hatóságok, az ellenőrzések nyomán két személyt őrizetbe vettek – közli a Maros Megyei Rendőr-főkapitányság.
Hatalmas lángokkal égett egy személygépkocsi a marosvásárhelyi Gheorghe Doja utcában hétfőn reggel.
Több közúti balesethez és tűzesetekhez riasztották a Maros megyei tűzoltókat a hétvégén. Még egy kombájn is kigyulladt, ahol be kellett avatkozniuk. Mutatjuk a hétvégi összesítést.
Baleset miatt egy sávon halad a forgalom a Maros megyei Lőrincfalva és Lukafalva között. A késő délutáni balesethez nagy erőkkel szálltak ki a tűzoltók, többen is megsérültek.
Cipőtalppal is érzékelhető taktilis burkolati jelzéseket helyeztek el több gyalogátjáró elé Marosvásárhelyen.
Hat útvonalon indul november 3-tól, hétfőtől a Lábbusz Marosvásárhelyen. A diákokat arra szeretnék ösztönözni, hogy gyalog járjanak iskolába.
Szombattól áttér a téli nyitvatartásra a marosvásárhelyi állatkert.
Marosvásárhelyen november 3-tól, hétfőtől lehet beadni a fűtéspótlék-igényléseket. Tavaly ezerkétszázan voltak jogosultak a támogatásra.
Szelektív hulladékgyűjtési akciót szerveznek Szovátán november folyamán, ahol a lakosok nagyméretű, veszélyes, textil- és építkezési hulladékaikat is leadhatják.
szóljon hozzá!