
Fotó: Bíró Blanka
Több mint kétszázan gyűltek össze szombaton az illyefalvi kultúrotthonban, hogy a Brassó-Sepsiszentgyörgy-Kézdivásárhely-Bákó autópálya nyomvonaláról egyeztessenek. Már a gyűlés kezdetén elszabadultak az indulatok, a terembe érkező önkormányzati és kormányzati tisztségviselőket hangos kiabálás, pfújolás fogadta.
2022. február 20., 14:072022. február 20., 14:07
2022. február 21., 14:242022. február 21., 14:24
A gyűlésen részt vett Tamás Sándor, Kovászna Megye Tanácsának elnöke, Ráduly István, Kovászna megye prefektusa, Sándor Gábor, a szállítási minisztérium államtitkára, Kovács Ödön megyemenedzser és Fodor Imre, Illyefalva polgármestere. A gyűlést Benkő Árpád, az Erdélyi Magyar Néppárt illyefalvi önkormányzati képviselője hívta össze, aki ismertette a lakók kifogásait. Mint részletezte:
Fotó: Bíró Blanka
A két falut ugyanakkor a sztráda elvágná a megművelhető földjeik nagy részétől. Mind a két falu hosszában, a főúttal párhuzamosan haladna a sztráda, a zaj- és környezetszennyezés minden lakó életminőségét rontaná.
A gyűlésen részt vettek a közeli, de már Brassó megyéhez tartozó vámoshídiak is, ahol házakat is le kell bontani, hogy az autópálya megépülhessen. A tiltakozók hangsúlyozták, hogy
Indulatos bekiabálások során azzal vádolták a jelenlévő elöljárókat, hogy nem a helyi emberek érdekeit képviselik.
Fotó: Bíró Blanka
A mintegy négyórás, feszült gyűlés végén abban egyeztek meg, hogy létrehoznak egy munkacsoportot, melynek tagja a tiltakozók mellett Tamás Sándor, Ráduly István és Fodor István, a küldöttség pedig felkeresi Bukarestben a Közúti Infrastruktúráért Felelős Országos Társaság (CNAIR) vezetőit, hogy tárgyaljanak a nyomvonal módosításáról.
Lemondott igazságügyi miniszteri jelöltségéről Melléthei-Barna Márton, aki ezt Facebook-oldalán jelentette be csütörtökön.
Maros megyében 1990 óta először írtak ki népszavazást, hogy lemondassanak egy polgármestert. A mezőszengyeliek június 14-én döntenek arról, hogy maradjon a jelenlegi községvezető vagy mennie kell.
Az ügyvivő egészségügyi miniszter csütörtöki nyilatkozatának előzménye, hogy hantavírus-járvány tört ki egy Európához közeledő óceánjáró hajón.
Dragoș Pîslaru ügyvivő munkaügyi miniszter szerint a helyreállítási és a kohéziós alapból megvalósuló beruházások miatt borítékolható, hogy Románia gazdasága növekedéssel zárja a 2026-os évet.
A kihívások éve lesz az idei – állítja a Maros Megyei Tanács elnöke, aki szerint az 1,18 milliárd lejes összköltségvetés fókuszában a megkezdett uniós pályázatok lezárása áll, miközben az állami források szűkössége miatt prioritásokat kellett felállítani.
A romániai üzemanyagárak jelenleg 16 százalékkal alacsonyabbak az európai átlagnál – nyilatkozta csütörtökön az Agerpresnek a Versenytanács elnöke.
Megnyílt a 11. Csíkszeredai Könyvvásár: a nyitónapon a gyerekeket Varró Dániel humoros gondolatai, a felnőtt közönséget pedig az olvasásról, figyelemről és kultúráról szóló ünnepi beszédek szólították meg.
Újra elkezdődik péntektől a tilosban parkoló járművek elszállítása Marosvásárhelyen, miután a városháza autója visszakapta a rendszámát a rendőrségtől.
Erősödött csütörtökön a román deviza az euróhoz képest, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank középárfolyama szerint 0,27 banival (0,05 százalékkal) 5,2661 lejre csökkent a szerdai 5,2688 lejről.
Baleset történt csütörtök délután a székelyudvarhelyi Hunyadi János utcában – jelezte olvasónk. A baleset során senki nem sérült meg. A környékbeli utcákban torlódás alakult ki.
szóljon hozzá!