Gyakoriak a munkabalesetek az építkezésben. Illusztráció
Fotó: Sándor Csilla
Sofőrnek, fafeldolgozónak, építkezésben és élelmiszeriparban dolgozónak a legveszélyesebb lenni – derül ki a Hargita Megyei Munkaügyi Felügyelőség múlt évet kiértékelő jelentéséből. A felsorolt szakmákban történt a legtöbb baleset a megyében.
2018. január 11., 18:522018. január 11., 18:52
2018. január 11., 18:532018. január 11., 18:53
Több mint félezer ellenőrzést végzett tavaly a Hargita Megyei Munkaügyi Felügyelőség a munkahelyi egészség és biztonság terén. A 2017-es évet kiértékelő jelentésben, amelyet Dorin Male főfelügyelő jegyez, kitérnek arra is, hogy 2016-hoz képest csökkent az elvégzett ellenőrzések, valamint a górcső alá vett egységek száma is, hiszen
A megyei munkaügyi felügyelőség összesen négy felügyelővel működik, ketten a piacfelügyeleti, ketten pedig a munkahelyi egészségügyi és biztonsági előírások betartását ellenőrzik. Az éves jelentésben összesen 8445 egység szerepel, amelyeknél 74 758 személy dolgozik 80 779 egyéni munkaszerződés alapján. Míg 2016-ban 1053 szankciót róttak ki, tavaly csupán 544-et, amelyek közül 57 bírság, 487 pedig figyelmeztetés volt.
Ebben az ágazatban történt az év egyetlen büntetőeljárási javaslata is, és szinten itt volt az egyetlen felszámolt munkahely, valamint két esetben a felügyelők felfüggesztették a munkagépek működését is.
Tavaly összesen száz munkabaleset történt a megyében, ezek közül tíz halálos kimenetelű, három veszélyes, öt pedig kollektív baleset volt, és 82 esetben ideiglenesen munkaképtelenné váltak az áldozatok. A munkaadók által bejelentett esetek közül negyvenet vizsgáltak ki. A jelentés szerint a fakitermelésben, fafeldolgozásban és bútorgyártásban, a szállításban, a kereskedelemben, valamint a közigazgatásban dolgozók körében történt a legtöbb munkabaleset.
A munkabalesetet szenvedetteknek több mint fele 39 év fölötti, a ledolgozott évek tekintetében pedig sokan kevesebb mint öt év régiséggel rendelkeztek. A jelentés szerint
A piacfelügyelet részeként azt vizsgálták, hogy a termelők, importőrök és terjesztők, illetve a forgalomba szánt és forgalmazott termékek mennyire felelnek meg a jogszabályokban megállapított követelményeknek. Ezen a téren tizenkét ellenőrzést végeztek a megyében, összesen 350 terméket vizsgáltak meg, tizenhárom alkalommal találtak hiányosságokat, hat figyelmeztetést osztottak ki olyan termékekre, amelyek nem voltak megfelelők, kettőt pedig kivontak a forgalomból.
Arad megyére is kiterjesztették a hatóságok a Maros megyei Mezőméhesen történt gyújtogatás és gyilkosság elkövetésével gyanúsított Emil Gânj keresését.
Nem szokványos látvány ami egy jégeső után maradt július 12-én a Neamț megyei Vânători-Neamț faluban és környékén.
A koalíciós pártoknak tárgyalóasztalhoz kell ülniük és sokkal komolyabban meg kell vitatniuk, hogy kinek mekkora részt kell vállalnia a deficitcsökkentés terhéből – véli a Szociáldemokrata Párt (PSD) főtitkára, Paul Stănescu.
Bármilyen nőgyógyászati műtétet el tudnak végezni a csíkszeredai kórházban, hiszen rendelkezésre áll a tudás és a felszereltség. A nőgyógyászat kérdéseiről, a szűrővizsgálatokról és a műtéti lehetőségekről dr. Horvát Zalán szakorvos beszélt.
Múlt héten elhagyta a bűvös 1 milliós nézőszámot a Hogyan tudnék élni nélküled?. Ehhez a számhoz az erdélyi nézők, mint egy 120 ezer nézővel járultak hozzá.
Megválasztották Ilie Bolojant a Nemzeti Liberális Párt (PNL) elnökévé az alakulat szombati rendkívüli tisztújító kongresszusán.
Sok romániai alkalmazott nemcsak a pénz, hanem a lelki nyugalom miatt váltana munkahelyet. Egy friss felmérés szerint többségük elégedetlen a jelenlegi fizetésével, és komoly pszichés nyomás nehezedik rájuk.
Az elnök a Nemzeti Liberális Párt (PNL) rendkívüli tisztújító kongresszusán mondott beszédében rámutatott, Romániának van jövője, és ez nem 20-30 év múlva, hanem várhatóan 2-3 évig tartó korrekciós időszak lejártával érezhető lesz.
Egy 32 éves motoros életét vesztette, és egy 15 éves fiatalkorú megsérült egy súlyos közúti balesetben szombat hajnalban a Kolozs megyei Magyarkapus településen.
Több útszakaszon is forgalomkorlátozásokra kell számítani Maros és Hargita megyében, az ott zajló útjavítási munkálatok miatt, a Brassói Regionális Út- és Hídügyi Igazgatóság (DRDP) tájékoztatása szerint.
szóljon hozzá!