
Archív
Fotó: Veres Nándor
Le lehet adni az elektromos hulladékot szombaton Székelyudvarhelyen. Délelőtt tíz és délután öt óra között a megszokott helyeken működnek majd a gyűjtőpontok.
2019. április 01., 12:272019. április 01., 12:27
2019. április 01., 12:282019. április 01., 12:28
Átveszik a hulladékot a Kaufland parkolójában, a volt Stúdió Mozi parkolójában, a szombatfalvi vasútállomásnál és a Tábor-negyedi Horizont üzlettel szembeni parkolóban.
Az ép formában leadott fagyasztókért és hűtőszekrényekért húsz, az épen leadott mosó- és mosogatógépekért, ruhaszárítókért, légkondicionálókért szintén húsz, a harminc kilónál súlyosabb elektronikai készülékekért pedig tíz lej értékű ajándékutalványt kapnak a környezettudatos udvarhelyiek.
amelynek sorsolására délután fél hatkor kerül sor. A nyeremények a következők: két porszívó, öt vasaló, illetve nyolc szerszámkészlet. A hulladékgyűjtési akciót a polgármesteri hivatal szervezi a RoRec és az SLC egyesületekkel, valamint az RDE Harghitával közösen.
Ittas volt és gépjárművezetői engedéllyel sem rendelkezett az 51 éves férfi, akit csütörtökön rövid üldözés után tartóztattak fel a hatóságok Körvélyfáján – közli a Maros Megyei Rendőr-főkapitányság. A férfi azóta előzetes letartóztatásba került.
A kolbászkészítésre is igaz, hogy ahány ház, annyi szokás – kinek sósabban, kinek paprikásabban ízlik jobban a termék.
A Szeben megyei törvényszék szombaton elrendelte az anyját a vagyonáért megölő Szeben megyei nő másik tettestársának harminc napos előzetes letartóztatását.
A Déli-Kárpátokat átszelő Nagyszeben-Pitești autópálya egyik legnehezebb szakaszán, a Vâlcea megyei Robești alagútpárnál látványos ütemben halad a hegy átfúrása.
Több tucatnyian vonultak utcára szombaton Gyergyószentmiklóson egy héttel a csíkszeredai és székelyudvarhelyi adóemelés elleni megmozdulások után. A demonstráción a polgármester is felszólalt. Fotókon mutatjuk.
Behúzták a farsangot szombat délben Kézdivásárhelyen. Az alakoskodás lakodalmi mentként indult, medveébresztésbe csapott át, végül temetésbe torkollott a céhes város főterén.
A szilágycsehi református templom tornyának kedd esti összeomlása előtt négy napon át egyre súlyosbodó szerkezeti károsodások jelezték az épület gyorsuló állagromlását – tájékoztatott szombaton a kulturális minisztérium.
Sepsiszentgyörgy, Kézdivásárhely, Csíkszereda és Székelyudvarhely után Gyergyószentmiklóson is utcára vonultak a kormány adóemelési intézkedései ellen tiltakozva szombaton.
Az indokolatlan segélyhívások száma az elmúlt években csökkent, de továbbra is magas – tájékoztatott szombaton a Különleges Távközlési Szolgálat.
Az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC) a hét folyamán országszerte végzett ellenőrzései során 1080 bírságot szabott ki, összesen több mint 6,6 millió lej értékben – tájékoztatott szombaton az intézmény.
szóljon hozzá!