Előjegyzéssel mehetünk családorvoshoz

•  Fotó: Kristó Róbert

Fotó: Kristó Róbert

Április elsejétől csak előjegyzéssel mehetnek a betegek a családorvoshoz vagy a szakrendelőkbe. A Családorvosok Hargita Megyei Szövetségének elnöke, dr. Szabó Soós Klára szerint ez rendjén van, csak a bevezetéshez túl rövid az idő.

Daczó Katalin

2010. február 24., 15:472010. február 24., 15:47

2010. február 24., 15:532010. február 24., 15:53


•  Fotó: Kristó Róbert Galéria

Fotó: Kristó Róbert



Az elsődleges ellátást biztosító orvosi rendelőkben, járóbeteg-ellátókban, a fogorvosi kabinetekben és rehabilitációs szakrendelőkben április elsejétől az orvosok kötelesek telefonos előjegyzés alapján fogadni a betegeket. A betegnek legalább 24 órával a kért időpont előtt elő kell jegyeztetnie magát. A telefonszámot, amelyen az előjegyzés eszközölhető, minden orvosi rendelőben, látható helyre kell kifüggeszteni.

\"Az új intézkedés az egészségügyi ellátás minőségét javítja, és a páciensek is elégedettebbek lesznek\" – nyilatkozta Cseke Attila egészségügyi miniszter, aki kedden írta alá az előjegyzésre vonatkozó rendeletet.

\"Maga a tény, hogy a rendelés előjegyzés alapján történjen, rendjén is van – véli dr. Szabó Soós Klára, a Családorvosok Hargita Megyei Szövetségének elnöke –, mert plusz bosszankodástól mentesül a beteg és az orvos is. A gond csak azzal van, hogy nincs kellőképpen előkészítve a rendelet, és rövid az idő a bevezetésre.\" Az orvosnő szerint tájékoztatni kell a betegeket arról, hogy mi számít sürgősségi esetnek, mikor tud soron kívül igényelni szolgáltatást. A jogszabály hatálya alól mentesülnek a sürgősségi esetek, valamint a vidéki rendelők, amelyekben technikai eszközök hiányában nem lehet az előjegyzést biztosítani.

szóljon hozzá! Hozzászólások

A rovat további cikkei

2025. november 04., kedd

Vízszünet várható több csíkszeredai háztartásban

Átmenetileg nem lesz víz több csíkszeredai háztartásban szerdán javítási munkálatok miatt – tájékoztat a Harvíz Rt. közleményben.

Vízszünet várható több csíkszeredai háztartásban
Hirdetés
2025. november 04., kedd

Hosszabb távra terveznek a román nacionalisták Úzvölgyében? Időtállóbb fakeresztekre cserélték az elkorhadtakat

Több elkorhadt, megrongálódott fakeresztet cseréltek ki a Nemzet Útja (Calea Neamului) ultranacionalista román egyesület tagjai a múlt héten az úzvölgyi katonatemetőben. Ugyanannyi kereszt van most is, mint eddig – derült ki a helyszínen.

Hosszabb távra terveznek a román nacionalisták Úzvölgyében? Időtállóbb fakeresztekre cserélték az elkorhadtakat
2025. november 03., hétfő

Nem lesz több digitális hulladékgyűjtő sziget Csíkszeredában

A tervekkel ellentétben nem fog bővülni Csíkszeredában a digitális hulladékgyűjtő szigetek száma. Nem az elképzelések változtak meg, csak a pénz hiányzik ezekre – az Országos Helyreállítási Program (PNRR) erre vonatkozó finanszírozását leállították.

Nem lesz több digitális hulladékgyűjtő sziget Csíkszeredában
2025. november 02., vasárnap

Sípos orgona szól már a poklondfalvi kápolnában – érseki áldás november 15-én

Poklondfalván az ideiglenes elektromos orgonát felváltotta egy Németországból vásárolt sípos orgona. A hangszert már beszerelték és behangolták, ünnepélyes megáldását november 15-én, a búcsú napján tartják, Kovács Gergely érsek is jelen lesz.

Sípos orgona szól már a poklondfalvi kápolnában – érseki áldás november 15-én
Hirdetés
2025. november 01., szombat

Jövőre készülhet el a büdösfürdői kápolna

Építik a büdösfürdői kápolnát: jelenleg a tetőszerkezeten dolgoznak. Még idén be szeretnék födni, leszigetelni és a harangot felhelyezni. A tervek szerint jövőben készülne el a fürdőtelep új szakrális épülete.

Jövőre készülhet el a büdösfürdői kápolna
2025. október 31., péntek

Most már engedéllyel épül az ortodox temető Csíkszeredában

Utólagosan bár, de megszerezte az ortodox egyház a temető építéséhez szükséges engedélyeket, így folytatják az építkezést Erdőalján. A csíkszeredai önkormányzati képviselők októberi ülésén érdeklődött erről Tőke Ervin EMSZ-es tanácsos.

Most már engedéllyel épül az ortodox temető Csíkszeredában
2025. október 31., péntek

Késsel sebesítettek meg egy férfit Csíkszeredában

Késsel sebesítettek meg egy fiatal férfit egy csíkszeredai vendéglátóegységben a közelmúltban, a támadót rövid időn belül azonosította a rendőrség.

Késsel sebesítettek meg egy férfit Csíkszeredában
Hirdetés
2025. október 31., péntek

Novemberben indulhatnak el a gázüzemű buszok Csíkszeredában

Megkapták a töltőállomás működtetetéséhez az engedélyt, így célegyenesben vannak az előkészületek a csíkszeredai tömegközlekedést kiszolgálni hivatott gázüzemű buszok beüzemelésére. A buszok telephelye is nemsokára teljesen elkészül.

Novemberben indulhatnak el a gázüzemű buszok Csíkszeredában
2025. október 30., csütörtök

Saját pénzből nem tudják finanszírozni a szociális épületek felújítását Csíkszeredában

Külső forrásokat keres a csíkszeredai önkormányzat a szociális rendeltetésű ingatlanjai, azaz a Gyermeksétány 9. szám alatti, részlegesen a Suta sétány 11. szám alatti tömbház, valamint az Akác utcai 1. szám alatti épület felújítására.

Saját pénzből nem tudják finanszírozni a szociális épületek felújítását Csíkszeredában
2025. október 29., szerda

Vízvezeték-építés forgalmi akadályokkal

Több hónapja tart a vízhálózat korszerűsítése Csíkszentkirály egyik részén, és ennek hatását az áthaladó autósok is érzik, mert gyakran kell várakozniuk az útlezárások miatt. A munkálatokat jövő nyár elejére kell befejezni, de a kifizetések késnek.

Vízvezeték-építés forgalmi akadályokkal
Hirdetés