
Fotó: Bodnár Arthur
Nem engedett buszra szállni – megváltott jegyük ellenére sem – az utaskísérő egy hölgyet és kisfiát, mert nem rendelkeztek az apa beleegyezését igazoló, közjegyzőnél hitelesített okmánnyal. Ráadásul a két oda-vissza jegy árát sem térítették vissza. Az utaztatási cég viszont a hölgy elmondásával ellentétben egy másik dokumentum hiányát kifogásolja.
2010. augusztus 04., 16:342010. augusztus 04., 16:34
Fotó: Bodnár Arthur
Július 18-án, vasárnap késő délután az székelyudvarhelyi Barabás Juditnak és fiának, Szakács Máténak igencsak kellemetlen meglepetésben volt része az Orange Ways busztársaság indulásánál: az utaskísérő nem engedte felszállni őket a buszra, arra hivatkozva, hogy hiányzik a gyerek édesapjának beleegyezése. A hölgy hiába magyarázta, hogy közjegyzőnél érdeklődött, és ilyen esetben nem kell meghatalmazás, az utaskísérő hajthatatlan maradt, anya és fia itthon maradtak.
Az Orange Ways ügyfélszolgálatánál azt tanácsolták, hogy írjon levelet az igazgatónak, megtette, választ kedden, augusztus 3-án kapott. Ebben az áll, hogy sajnálják az esetet, de mivel törvényszéki végzést nem mutatott az utaskísérőnek, az ennek hiányában jogosan tagadta meg utaztatását.
A teljes cikket elolvashatja az Udvarhelyi Híradó augusztus 5-ei, csütörtöki lapszámában!
Meglőtt, felakasztott, agyonvert és éheztetett kutyák tucatjai kerültek be az elmúlt évek alatt a csíktaplocai kutyamenhelyre. Ez a székelyföldi kutyatartás árnyoldala, az esetenkénti, meglehetősen kegyetlen bánásmód az állatokkal.
Kihirdette szerdán Nicușor Dan államfő az alapélelmiszerek árréskorlátozását 2026. december 31-éig meghosszabbító jogszabályt.
Csaknem négymillió lejt szán a Maros Megyei Tanács a marosvásárhelyi körgyűrű egyik szakaszának előkészítésére, átvállalva a megvalósíthatósági tanulmány költségeit. Ez egy komoly lépés a 19 kilométeres út megépítése érdekében.
Ro-Alert üzenetet küldtek a Székelyföldtől nem messze lévő, a Neamț megyei Borca községben élőknek, miután egy helyi lakos arról számolt be, hogy farkasokat látott az egyik faluban.
A nyolcadikosok képességfelmérő vizsgájára feliratkozott több mint 148 ezer diák közül 4883 nem jelent meg szerdán a matematikából tartott írásbeli felmérőn – tájékoztatott az oktatási minisztérium.
Az Alkotmánybíróság ma megerősítette, hogy alkotmányos az a törvény, amellyel megduplázták a barnamedvére vonatkozó kilövési kvótát – jelentette be közösségi oldalán Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) országos elnöksége Ovidiu Popát, Radu Opreát és Marian Neacșut bízta meg azzal, hogy az alakulat nevében tárgyalásokat folytassanak a parlamenti pártokkal a PSD-kormány támogatását rögzítő megállapodásról.
Amerikai egyetemek, középiskolák, fogadócsaládok és pályaorientációs programok várják azt a 44 diákot, akik a Márton Áron Főgimnázium Marci2US programjának első résztvevőiként utazhatnak az Egyesült Államokba.
Medve jelenéte miatt figyelmeztették Ro-Alert üzenetben a Csíkszentlélek községhez tartozó fitódiakat szerda délután.
Hallgatólagosan elfogadta szerdai ülésén a képviselőház a Románia és a Moldovai Köztársaság egyesüléséről szóló törvénytervezetet.
szóljon hozzá!