
Leellenőrzik azokat, akik valóban jogosultak a szociális támogatásra. Képünk illusztráció
Fotó: Haáz Vince
Országos szintű vizsgálat indul hamarosan annak megállapítására, hogy a szociális segélyben részesülők közül kik azok, akik valóban munkaképtelenek és nehéz helyzetben vannak – jelentette be Raluca Turcan munkaügyi miniszter.
2021. január 21., 11:232021. január 21., 11:23
2021. január 21., 11:302021. január 21., 11:30
A tárcavezető csütörtöki Facebook-bejegyzésében azt írja, egyelőre az országos kampány előkészítésén dolgoznak,
– számol be az Agerpres.
„A cél azonosítani mindazokat, akik valóban kiszolgáltatott helyzetben vannak, mivel munkaképtelenek, elérték a nyugdíjkorhatárt vagy kisgyerekeket kell eltartaniuk. Esetükben integrált támogató intézkedéseket hozunk majd” – magyarázta.
Bejegyzésében a miniszter hozzáteszi, megoldásokat találnak majd a foglalkoztatás növelésére a szociális segélyben részesülők körében, a jelenleg betöltetlen állások 30 százalékára ugyanis szakképzetlen munkásokat keresnek.
„Az országos kampány csak akkor lesz sikeres, ha a polgármesteri hivatalok képviselői szorosan együttműködnek, és a bevont intézmények rendelkezésére bocsátják a kedvezményezettekkel kapcsolatos információkat, illetve megkönnyítik a kapcsolatfelvételt a potenciális munkaadókkal” – írja még bejegyzésében Raluca Turcan.
A rendvédelmi szerveknek átlagban mintegy 2700 bevetésük volt naponta a szilveszteri hosszú hétvégén, a vészhelyzeti csapatok közbelépésére pedig napi 1700 alkalommal volt szükség.
Életének 88. évében vasárnap elhunyt Drábik János, közíró, a Magyarok Világszövetsége Stratégiai Bizottsága és az Országos Trianon Társaság elnöke.
Marosvásárhelyen január 12-től lehet helyi adókat és illetékeket fizetni személyesen és online is, de idén jóval magasabb adókra kell számítani. Sőt, 2026-tól a fogyatékkal élők sem részesülnek már adómentességben.
Változékony időre számíthatunk a következő két hétben, sok csapadékkal - derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) január 5. és 18. közötti időszakra vonatkozó előrejelzéséből.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) kéri az elnöki hivataltól, a parlamenttől és a kormánytól, hogy a 2026-os esztendőt nyilvánítsák Amerika évévé Romániában.
Igazi tél köszöntött be Székelyföldre. Noha az intenzív havazás több helyen nehezíti a közlekedést, a hatóságok folyamatos takarítással igyekeznek járhatóvá tenni az utakat.
Jelentős mennyiségű hóréteg rakódott le az elmúlt napok havazása következtében Csíkszéken is. Csíkszeredában télies útviszonyok közt zajlik a közlekedés.
A The Atlantic magazinnak adott interjút Donald Trump, az Amerikai Egyesült Államok elnöke a venezuelai elnök elfogása után. Ebben megfenyegette a venezuelai alelnököt, valamint bírálta a kolumbiai és mexikói vezetést.
Az elmúlt napok havazása és erős széllökései nemcsak vastag hótakarót hoztak Székelyföld-szerte, hanem több megyében áramkimaradásokhoz is vezettek, többek között Hargita megyében is maradtak ellátás nélkül fogyasztók.
Az elmúlt 24 órában 96 riasztás érkezett a hegyimentő szolgálathoz, amelynek munkatársai 97 személynek nyújtottak segítséget – tájékoztatott hétfőn a Salvamont.
1 hozzászólás