
Fotó: Veres Nándor
Mindenképpen költöznie kell a Székelyhon által bemutatott, nehéz sorsú, népes csíkszeredai Petrikó családnak a régi vasúti épületből, amely több szempontból sem felelt meg, hogy ott lakjanak hosszútávon hat gyermekkel. A család Csibába költözne, amennyiben a helyszínt a csíkszeredai városháza munkatársai megfelelőnek ítélik a gyermekek számára. A másik lehetőség, hogy elfogadják átmenetileg az önkormányzat által felajánlott szociális lakást.
2022. január 18., 22:012022. január 18., 22:01
2022. január 19., 11:072022. január 19., 11:07
Sikerült végül meggyőzni Petrikó Józsefet, hogy családjával kiköltözzön a régi vasút épületéből – tudtuk meg Sógor Enikő csíkszeredai alpolgármestertől, aki személyesen látogatta meg a szegény körülmények között tengődő családot.
A városvezető újból felajánlotta, hogy fogadják el az önkormányzat szociális lakását, ahol van fűtés, meleg víz és villany, illetve négy ágy tiszta ágyneművel, azaz sokkal emberibb körülmények, mint ahol most tartózkodnak.
– tette hozzá az alpolgármester. Addig is lakat alatt tarthatják az adományba kapott bútoraikat, tárgyaikat. Nagy Anna, a városháza Szociális Igazgatóságának illetékese hozzátette,
Ezért az igazgatóság munkatársai kiszállnak a helyszínre és ellenőrzik, hogy megfelelő lakhatást biztosít-e az új hely, a gyermekek jólétét figyelembe véve elsődleges szempontként. Amennyiben mégsem felelne meg, akkor a felajánlott szociális lakás továbbra is a család rendelkezésére áll, fűzte hozzá.
A Petrikó család nehéz sorsát bemutató cikkünk nyomán a civilek számos adományt gyűjtöttek és adtak át számukra az elmúlt időszakban.
Tiboldi Bea, az egyesület vezetője elmondta, ezt a pénzt a család leendő költségeinek fedezésére, illetve a gyermekek fejlesztésére fogják költeni. Ugyanakkor nagyobb mennyiségű ruházatot is kaptak, amelyeket beosztva juttatnak majd el családnak. A tartós élelmiszereket tartalmazó csomagjukat pedig már átadták nekik. Tiboldi Bea kiemelte, tartják a kapcsolatot a városháza szociális igazgatóságával és velük partnerségben szervezik meg a segítséget a családnak.
Fotó: Veres Nándor
Mint korábbi cikkeinkben ismertettük, a hétgyermekes család, miután albérletükből költözni kényszerültek, egy régi vasúti épületben húzódott meg a kamionparkoló közelében, a Baromtér utcában. Az egyszintes, lerobbant ingatlan azonban nem rendelkezett víz- és villanyszolgáltatással, penészes, ázott volt a fala, omladozott a vakolata, nem nyújtott megfelelő körülményeket a lakhatásra.

Meglehetősen szűkös és szegényes életkörülmények között tengődik egy csíkszeredai család, akik nemrég költözni kényszerültek korábbi lakóhelyükről. A szülők egy régi, omladozó épületben húzódtak meg hat gyermekükkel.

A Székelyhon cikke nyomán többen adományokat kezdtek gyűjteni a csíkszeredai Petrikó család megsegítésére, például a Csíki Anyák Egyesülete, valamint a Csíkszeredai Egyesület a Nagycsaládokért is felkarolta ügyüket.
Szakadékba zuhant egy autó a Transzfogarasi útról egy interneten terjedő felvétel szerint. A videót megosztók szerint a járművet nem rögzítették kézifékkel. A súlyosan megrongálódott autóban szerencsére nem ült senki.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) nem támogatja a Veștea-kabinetet, és azt javasolja a pártoknak és Nicușor Dan államfőnek, hogy kössenek hat hónapra szóló megállapodást egy kisebbségi kormány támogatásáról – jelentette be vasárnap Ilie Bolojan.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) országos politikai tanácsa vasárnap egyhangúlag úgy döntött, hogy a PSD részt vesz a Veștea-kormányban.
Ilie Bolojant újraválasztották a Nemzeti Liberális Párt (PNL) elnökévé a vasárnapi rendkívüli kongresszuson.
Nem maradhat a Nemzeti Liberális Párt (PNL) tagja, aki elárulja az alakulatot, és a kulisszák mögött ellene dolgozik – jelentette ki Ilie Bolojan a PNL vasárnapi kongresszusán mondott beszédében.
Az egészségügyi minisztérium vasárnap orvosi ajánlásokat tett közzé arra vonatkozóan, hogyan lehet biztonságosan átvészelni a hőhullámot.
Elkezdődött vasárnap a Romexpo kiállítási központban a Nemzeti Liberális Párt (PNL) rendkívüli kongresszusa, amelyen a párt új vezető testületeiről döntenek.
Négy ittas járművezetőt szűrtek ki az elmúlt 48 órában végzett ellenőrzések során a rendőrök Hargita megyében.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) volt elnöke, Elena Lasconi szombaton felszólította Nicușor Dan államfőt, hogy vállalja a felelősséget a döntéseiért, és ismerje el a romániaiak előtt, hogy hibázott.
Tíz jelentkezőből csupán háromnak sikerül első nekifutásra megszereznie a jogosítványt Maros megyében. Ez az átmenési arány mind a székelyföldi megyék közt, mind országos szinten gyengének számít. Hargita és Kovászna megyében jobbak az eredmények.
2 hozzászólás