Fotó: Veres Nándor
Mindenképpen költöznie kell a Székelyhon által bemutatott, nehéz sorsú, népes csíkszeredai Petrikó családnak a régi vasúti épületből, amely több szempontból sem felelt meg, hogy ott lakjanak hosszútávon hat gyermekkel. A család Csibába költözne, amennyiben a helyszínt a csíkszeredai városháza munkatársai megfelelőnek ítélik a gyermekek számára. A másik lehetőség, hogy elfogadják átmenetileg az önkormányzat által felajánlott szociális lakást.
2022. január 18., 22:012022. január 18., 22:01
2022. január 19., 11:072022. január 19., 11:07
Sikerült végül meggyőzni Petrikó Józsefet, hogy családjával kiköltözzön a régi vasút épületéből – tudtuk meg Sógor Enikő csíkszeredai alpolgármestertől, aki személyesen látogatta meg a szegény körülmények között tengődő családot.
A városvezető újból felajánlotta, hogy fogadják el az önkormányzat szociális lakását, ahol van fűtés, meleg víz és villany, illetve négy ágy tiszta ágyneművel, azaz sokkal emberibb körülmények, mint ahol most tartózkodnak.
– tette hozzá az alpolgármester. Addig is lakat alatt tarthatják az adományba kapott bútoraikat, tárgyaikat. Nagy Anna, a városháza Szociális Igazgatóságának illetékese hozzátette,
Ezért az igazgatóság munkatársai kiszállnak a helyszínre és ellenőrzik, hogy megfelelő lakhatást biztosít-e az új hely, a gyermekek jólétét figyelembe véve elsődleges szempontként. Amennyiben mégsem felelne meg, akkor a felajánlott szociális lakás továbbra is a család rendelkezésére áll, fűzte hozzá.
A Petrikó család nehéz sorsát bemutató cikkünk nyomán a civilek számos adományt gyűjtöttek és adtak át számukra az elmúlt időszakban.
Tiboldi Bea, az egyesület vezetője elmondta, ezt a pénzt a család leendő költségeinek fedezésére, illetve a gyermekek fejlesztésére fogják költeni. Ugyanakkor nagyobb mennyiségű ruházatot is kaptak, amelyeket beosztva juttatnak majd el családnak. A tartós élelmiszereket tartalmazó csomagjukat pedig már átadták nekik. Tiboldi Bea kiemelte, tartják a kapcsolatot a városháza szociális igazgatóságával és velük partnerségben szervezik meg a segítséget a családnak.
Fotó: Veres Nándor
Mint korábbi cikkeinkben ismertettük, a hétgyermekes család, miután albérletükből költözni kényszerültek, egy régi vasúti épületben húzódott meg a kamionparkoló közelében, a Baromtér utcában. Az egyszintes, lerobbant ingatlan azonban nem rendelkezett víz- és villanyszolgáltatással, penészes, ázott volt a fala, omladozott a vakolata, nem nyújtott megfelelő körülményeket a lakhatásra.
Meglehetősen szűkös és szegényes életkörülmények között tengődik egy csíkszeredai család, akik nemrég költözni kényszerültek korábbi lakóhelyükről. A szülők egy régi, omladozó épületben húzódtak meg hat gyermekükkel.
A Székelyhon cikke nyomán többen adományokat kezdtek gyűjteni a csíkszeredai Petrikó család megsegítésére, például a Csíki Anyák Egyesülete, valamint a Csíkszeredai Egyesület a Nagycsaládokért is felkarolta ügyüket.
Szombaton elment otthonról, és nem tért vissza az a 16 éves marosvásárhelyi fiú, akit vasárnap már a rendőrséggel kerestetnek.
Amit tudtunk megmutattunk: közvetítettük élőben, beszámoltunk róla, képtörténetben meséltük el, most pedig videóban foglaljuk össze. Idén ilyen volt a szabadtéri ételszentelés Csíkszeredában. Jövőre ugyanitt, ugyanennyien?
Virágvasárnapi olajágszenteléssel és Szent Péter téri pápai áldással kísérve beszélgettünk a római Német–Magyar Kollégium spirituálisával, a csíkdánfalvi születésű Vízi Elemér atyával.
Sepsiszentgyörgyön is szabadtéren szentelték meg a húsvéti eledeleket vasárnap reggel. Az ünnepi pillanatokon több mint ezren vettek részt, köztük román ajkú hívek is.
A már jól bevált forgatókönyv szerint, békésen, fegyelmezetten zajlott le a magyar nyelvterület legnagyobb létszámú húsvéti eledelszentelése Csíkszeredában.
Ezrek részvételével tartották meg idén is a Kárpát-medence legnagyobb ételszentelését Csíkszereda főterén. Tamás József, nyugalmazott segédpüspök kiemelte: úgy üljünk asztalhoz, hogy ott magával Jézus Krisztussal találkozunk.
Csíkszeredaiak és más településekről érkezők ezrei népesítik be évek óta a Szabadság teret és környékét húsvétvasárnap reggel. Ünneplőben, katonás rendben sorakoznak fel egymás mellé, a húsvéti ételekkel megrakott kosaraikkal, hordozóikkal.
A kutatók abban többnyire egyetértenek, hogy a tojás a Kr. u. 4. századtól már biztosan kapcsolódik a húsvéthoz, miután bekerült a szentelmények közé. De már jóval a kereszténység előtt díszítették azokat, és az ősi motívumok még ma is használatosak.
Hargita megyei tűzszerészek szálltak ki szombaton Madéfalvára, ahonnan egy fel nem robbant, feltételezhetően második világháborús lövedéket szállítottak el egy mezőgazdasági területről.
Mintegy húsz hektáron szétterjedt tarlótűz megfékezéséhez riasztották a Hargita megyei tűzoltóság maroshévízi egységét és a környékbeli önkénteseket nagyszombat délután.
2 hozzászólás