Kihordta, összegyűjtotte. Illusztráció
Fotó: Pál Árpád
Nevelő célzatú bírsággal sújtott a szitabodzai önkormányzat egy férfit, aki több zsáknyi szemetet hordott ki a vízpartra. A pénzbüntetés minden bizonnyal nem lett volna megoldás.
2017. április 25., 17:082017. április 25., 17:08
Nicolae Stoica szitabodzai polgármester elmondta, pénzbírságot is kiróhattak volna, de a nehéz anyagi helyzetben lévő, minimálbéren élő vétkes valószínű nem tudta volna azt befizetni. Az önkormányzat ezért úgy döntött, arra kötelezi a szemetelőt, hogy
„A rendőrségi nyomozás során azonosítottuk az elkövetőt, de az is kiderült, hogy nehéz anyagi helyzetben van. A bírság nem old meg semmit. Mindenki jobban jár, ha inkább eltakarítja a szemetet. Így talán egy életre megjegyzi, hogy többet nem szemetel” – részletezte az elöljáró, aki aztán egy nagyszabású takarítókalákát szervezett a község területén.
A szitabodzai férfi még márciusban több zsáknyi szemetet hordott ki a folyó partjára, pillepalackot, konzervet, sörös dobozokat, ruhát, matracot, esőernyőt, számlákat dobott ki. Tette azért is meglepő, mert szerződése van a közszállítási vállalattal, és fizeti a szemételhordási díjat, tehát a szemetet ki is tehette volna a kapu elé.
Ez különben nem elszigetelt eset, Háromszéken gyakran előfordul, hogy az erdőbe, a patakpartra hordják a szemetet. A Kovászna Megyei Környezetőrség jelentése szerint tavaly félmillió lejre róttak ki bírságot. A leggyakrabban előforduló kihágások között szerepelt, hogy a folyóvizeken keresztül szállították a fát, nem váltották ki a különböző környezetvédelmi engedélyeket, illetve a folyók mellé hordták a hulladékot.
Csákány László, a Szemerja-Görgő Közbirtokosság elnöke is megelégelte, hogy évről évre rengeteg szemetet gyűjtenek össze az erdőkből, az elmúlt év végén kerekasztal-sorozatot kezdeményezett, hogy találjanak megoldást a szemetelők megfékezésére. Arra jutottak, hogy
nem elég hatékony a rendszer, közben pedig, amint Csákány fogalmazott,
Maláriával diagnosztizáltak egy bukaresti férfit – közölte csütörtökön az egészségügyi minisztérium.
Az alpolgármesternek fontos feladatai vannak a kisebb községekben is, nem róluk kellene lemondani, hanem inkább a tanácsosok számát kellene csökkenteni – javasolja a Romániai Községek Országos Szövetsége, a kormány megszorító intézkedéseire reagálva.
A hosszas csődeljárás után a bíróság döntött az első román fapados légitársaság, a Blue Air felszámolásáról – írta a profit.ro a csődbiztos közleménye alapján.
Az Egyfeszt összművészeti fesztivált idén július 31 és augusztus 3. között tartják Gyergyószentmiklóson. Mutatjuk a fellépőket.
A Saul fia című film főszereplője, Röhrig Géza költőként mutatkozik be július 16-án, szerdán 18 órától a marosvásárhelyi Kandaké kávézóban, a Bernády tér 3. szám alatt.
A romániai európai parlamenti (EP-) képviselők közül nyolcan szavazták meg csütörtökön az Ursula von der Leyen és az Európai Bizottság ellen benyújtott bizalmatlansági indítványt, ketten tartózkodtak, 12-en ellene szavaztak, 11-en pedig nem vettek részt.
Átadták a forgalomnak csütörtök délután az észak-erdélyi (A3-as) autópályát az 1-es országúttal Tordatúr közelében összekötő gyorsforgalmi utat.
Befogták az egyik bocsát annak az anyamedvének amelyet a napokban lőttek ki, miután az megölt egy motorost a Transzfogarason – közölte Facebook-oldalán a környezetvédelmi minisztérium.
Kenőpénz elfogadásán érték tetten az ügyészek csütörtökön a bukaresti Floreasca kórház egyik ortopéd szakorvosát – értesült az Agerpres ügyészségi forrásokból.
Július 13. és 27. között ünnepli 15. születésnapját a Csíki Jazz Fesztivál. Idén az emlékezés és a világzene jegyében zajló eseménysorozat világszínvonalú fellépőkkel, tehetségkutatóval, gyerekprogramokkal és közösségi örömzenéléssel várja a közönséget.
szóljon hozzá!