A bírósági eljárás vitatott útfelújítások miatt kezdődött. Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Többszöri újrakezdés, illetve áthelyezés után nemsokára lezárul a Borboly Csaba, a Hargita megyei tanács elnöke és tizenkét másik személy ellen 2013-ban indult büntetőper elsőfokú tárgyalása. Noha a vádak alapját képező vélt bűncselekmények elévültek, Borboly védőügyvédje védence felmentését szeretné elérni.
2022. november 09., 20:212022. november 09., 20:21
Két vádlottat hallgattak meg szerdán a Maros Megyei Törvényszéken a büntetőper soron következő tárgyalásán. Mint Sergiu Bogdan, a Borboly Csaba ügyvédje tájékoztatott, a bíróság teljesen kizárta a telefonbeszélgetések lehallgatásának jegyzőkönyveire alapozott bizonyítékokat, mivel a lehallgatást a Román Hírszerző Szolgálat (SRI) végezte.
Ugyanakkor
Meghallgatta a bíróság a volt csíkszentmihályi polgármestert is az egyik kifogásolt munkálattal, a 124-es jelzésű, Lóvészig vezető megyei út egy szakaszának 12 éve történt felújításával kapcsolatban. A volt elöljáró szerint a felújítás 80 százaléka elkészült, az alapozás végig, az aszfaltozás pedig 1,7 kilométeren a teljes 3 kilométeres szakaszon – számolt be az ügyvéd.
A munkálattal megbízott cég képviselői viszont, akik vádlottakként hét éve az egyszerűsített eljárást és a beismerést választva azt nyilatkozták, hogy nem végezték el a felvállalt munkálatot, mert nem álltak rendelkezésükre a szükséges anyagok, láthatóan nem mondtak igazat – mutatott rá Sergiu Bogdan. Mint megtudtuk,
Az ügyvéd elmondta, azt szeretnék, ha idén befejeződne az elsőfokú eljárás, ugyanakkor célja védencének ártatlanságát bizonyítani, és nem akarják, hogy az elévülés miatt megszüntessék a büntetőeljárást.
Kifogásolt útfelújítások
Az Országos Korrupcióellenes Ügyosztály (DNA) 2013-ban vádolta meg a Hargita megyei önkormányzat elnökét, Borboly Csabát közérdek ellen elkövetett többrendbeli hivatali visszaéléssel, magánokirat-hamisításra való többrendbeli felbujtással, hamisított közokirat felhasználására való felbujtással, közokirat-hamisítással, illetve rágalmazó feljelentéssel. Vele együtt további tizenkét személyt küldtek a vádlottak padjára. A DNA szerint a vádlottak két megyei út – a Felsőboldogfalvától Erdővidékre vezető 131-es és a Csíkrákost Lóvésszel összekötő 124-es – egy-egy szakaszának felújítása során több mint 4,8 millió lejjel károsították meg Hargita megyét. A per a Hargita Megyei Törvényszéken kezdődött, de mivel időközben bizonyítást nyert, hogy az ottani tárgyalásokat nem korrupciós ügyekre szakosított bírák vezették, az ott lefolytatott összes eljárás érvényét veszítette, és mindent elölről kellett kezdeni a Maros Megyei Törvényszéken.
Orvosi felszereléseket adományozott pénteken az Egészségügyi Világszervezet (WHO) a Katasztrófavédelmi Főfelügyelőségnek.
Útjára indult a 100 Lélek 100 Cipő elnevezésű adománygyűjtő akció Marosvásárhelyen, idén is a nehéz helyzetben élő gyerekeknek vásárolnak lábbelit.
Megalakultak a szakbizottságok, valamint újra Szakács Lászlót választották Barót alpolgármesterének a helyi önkormányzat képviselői pénteken. A döntés egyhangúlag született meg.
Tizennégy személyt kísértek be a rendőrségre, miután pénteken általános razziát tartottak a Maros megyei Makfalván.
Az FK Csíkszeredához látogatott Szijjártó Péter miniszter pénteken; a zárt körű találkozón betekintett a romániai női labdarúgó élvonalban szereplő együttes edzésére is.
Az amerikai, de a romániai választások is napirendre kerültek pénteken azon a csíkszeredai eseményen, ahol Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter volt Kelemen Hunor RMDSZ-elnök beszélgetőtársa.
Előzetes letartóztatásba került pénteken egy 17 éves kézdivásárhelyi fiatal, akit azzal gyanúsítanak, hogy megkéselt egy 33 éves férfit.
Porig égett egy lakókocsi, amelyet tulajdonosa szándékosan gyújtott fel a Maros megyei Jedden – adja hírül a Maros Megyei Rendőr-főkapitányság sajtóosztálya. A férfi előzetes letartóztatásba került.
Gyűjtőakciót szervez a Csíkszeredai Vöröskereszt, hogy szebbé tehessék a rászoruló családok ünnepi időszakát. Adományként élelmiszert és édességet lehet a gyűjtőpontokhoz vinni.
Emberkereskedelemmel és munkaerő-kizsákmányolással foglalkozó bűnszervezetet számolt fel a Kovászna megyei rendőrség, valamint a szervezett bűnözés és terrorizmus elleni ügyészség (DIICOT) a magyarországi hatóságok együttműködésével.
szóljon hozzá!