
Többek között a lakások hőszigetelésére kiírt projekteket is érinti az enyhítés. Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Elfogadta a kormány a javaslatot, miszerint nem kell felbontani azokat a finanszírozási szerződéseket, amelyek esetében az önkormányzatok nem költötték el szeptember 30-ig az összeg öt százalékát – olvasható az RMDSZ közleményében.
2023. november 21., 10:072023. november 21., 10:07
A módosítás azoknak a regionális operatív programban (POR) kiírt projekteknek az esetében rendkívül fontos, amelyeket nagyon későn írtak ki, tehát
Ez leginkább a szociális pályázatokat vagy a lakások hőszigetelésére kiírt projekteket érinti. „Az RMDSZ megoldotta, hogy
függetlenül attól, hogy mennyire előrehaladott a kivitelezése” – részletezte Antal Árpád, Sepsiszentgyörgy polgármestere, az Országos Önkormányzati Tanács elnöke.
A sürgősségi kormányrendeletben eredetileg az szerepelt, ha egy POR-os pályázatot nem költöttek el öt százalékban szeptember 30-ig, akkor a finanszírozási szerződést fel kell bontani.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat hétfőn közzétett kéthetes előrejelzése szerint a következő napokban fokozatosan felmelegszik az idő, és a legmagasabb nappali hőmérséklet eléri a 12–14 Celsius-fokot.
Elkápráztatta a közönséget és a zsűrit is a székelyudvarhelyi apa-lánya duó: Kristóf Béla és Rebeka tarolt a Csillag születik tehetségkutató műsorban bemutatott produkciójukkal.
Két földrengés is volt hétfő reggel Vrancea szeizmikus térségben – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Több mint ezer, nemzeti színű zászlókat lengető híve várta hétfőn délelőtt Călin Georgescut a tiszteletére tartott gyulafehévári rendezvényre. A román nemzeti ünnep alkalmából szervezett eseményt incidensek kísérték.
Felelősségre kell vonni a Prahova és Dâmbovița megyei vízhiány okozóit – írta vasárnap este a Facebook-oldalán Ilie Bolojan miniszterelnök.
Újraválasztották George Simiont a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnökévé a párt vasárnapi gyulafehérvári kongresszusán. Simion egyedüli jelöltként indult a párt elnöki pozíciójáért.
Idén január elejétől október végéig 46.917 vállalkozás szűnt meg Romániában, 32,4 százalékkal több, mint tavaly ugyanebben az időszakban – derül ki az országos cégbíróság (ONRC) által közzétett adatokból.
A belügyminisztérium azt ajánlja az állampolgároknak, hogy a december 1-jei hosszú hétvégén lehetőleg ne reptessék a drónjaikat, mert az engedély nélküli drónhasználat veszélyeztetheti az emberek biztonságát.
Akár 10 centiméteres hóréteg is lerakódhat a hegyekben vasárnap estére az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) előrejelzése szerint.
Az adventi koszorú több egyszerű ünnepi dekorációnál: a várakozást és az elcsendesülést hirdeti. Csíkszentkirályon jártunk, ahol péntek este közösségi adventikoszorú-készítést szerveztek, szülők és gyerekek együtt alkottak.
szóljon hozzá!