
Többek között a lakások hőszigetelésére kiírt projekteket is érinti az enyhítés. Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Elfogadta a kormány a javaslatot, miszerint nem kell felbontani azokat a finanszírozási szerződéseket, amelyek esetében az önkormányzatok nem költötték el szeptember 30-ig az összeg öt százalékát – olvasható az RMDSZ közleményében.
2023. november 21., 10:072023. november 21., 10:07
A módosítás azoknak a regionális operatív programban (POR) kiírt projekteknek az esetében rendkívül fontos, amelyeket nagyon későn írtak ki, tehát
Ez leginkább a szociális pályázatokat vagy a lakások hőszigetelésére kiírt projekteket érinti. „Az RMDSZ megoldotta, hogy
függetlenül attól, hogy mennyire előrehaladott a kivitelezése” – részletezte Antal Árpád, Sepsiszentgyörgy polgármestere, az Országos Önkormányzati Tanács elnöke.
A sürgősségi kormányrendeletben eredetileg az szerepelt, ha egy POR-os pályázatot nem költöttek el öt százalékban szeptember 30-ig, akkor a finanszírozási szerződést fel kell bontani.
Kelemen Hunor RMDSZ-elnök a Nicușor Dan államfővel folytatott keddi egyeztetések után kijelentette, hogy két kisebbségikormány-változat képzelhető el, harmadik lehetőségként pedig egy „nagyon szűk többségű” kormány.
Jóváhagyta a Versenytanács a Carrefour Románia Pavăl Holding általi felvásárlását.
Tóvá alakult a marosvásárhelyi sürgősségi kórház mögötti parkoló a hétfő esti felhőszakadás után. A területre több környező telekről és a Molter Károly utcából is odafolyik az esővíz, ezért a leparkolt autók között nehéz bejutni a kórházba.
Az Európai Bizottság (EB) 2,25 milliárd eurót folyósított kedden Romániának az országos helyreállítási tervhez (PNRR) kapcsolódó negyedik kifizetési kérelem alapján.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion a keddi cotroceni-i konzultációk után kijelentette, hogy pártja nélkül nem lehet kormányt alakítani.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) tájékoztatta kedden az államfőt, hogy készen áll vállalni a kormányzást – nyilatkozta Sorin Grindeanu pártelnök a Nicușor Dannal a Cotroceni-palotában folytatott keddi egyeztetés után.
Nicușor Dan államfő kedden közölte, hogy a Cotroceni-palotában tartandó egyeztetéseken arra fogja kérni a pártokat, hogy térjenek vissza a párbeszédhez.
Több millió eurót kap az Európai Unió Szolidaritási Alapjából Parajd – számolt be kedden Vincze Loránt RMDSZ-es európai parlamenti képviselő.
Teljesen átalakul a közmédia intézményrendszere, miután az Országgyűlés kedden elfogadta a médiaszolgáltatásokról és a tömegkommunikációról szóló törvényt.
Kedd délutánra és estére hőségre, illetve zivatarokra figyelmeztető sárga jelzésű riasztásokat adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
szóljon hozzá!