
Látszólag elég nagy érdektelenség övezi azt a városi parkot népszerűsítő programot, amelyet a polgármesteri hivatal hirdetett meg egy héttel ezelőtt. Mint korábban írtuk, a Fogadj örökbe egy fát mozgalom lényege, hogy minden érdeklődő válasszon magának egy fát, erről minimálisan gondoskodjon – ezáltal újra jobban birtokba vennék a székelyudvarhelyiek a parkot.
2011. április 14., 13:372011. április 14., 13:37
2011. április 14., 15:022011. április 14., 15:02
Még minbdig többszáz fa és csemete várja „szüleit”
Április 14-éig délelőtt összesen 18 örökbefogadási kérelmet töltöttek ki, tudtuk meg Kelem Klárától, a polgármesteri hivatal alkalmazottjától. A programfelelős elmondta, hogy érdeklődő több is volt, viszont sokukat eltántorította a rossz idő a parkban való sétálástól. „Sokan elmentek fát választani, és nem tértek vissza a nyomtatványt kitölteni. Remélhetőleg még jönni fognak a határidőig. Fele-fele arányban jönnek a cégek és a magánszemélyek” – mondta Kelemen.
Pál Zsuzsanna, az egyik cég képviselője éppen a hivatalban volt ottjártunkkor. Mivel egy személy csak egyetlen fát fogadhat örökbe, ezért a cég munkatársai úgy döntöttek, hogy az alkalmazottak egyenként elvállalják egy-egy fa gondozását. „Kiválasztottunk egy helyet, ahol megközelítőleg annyi fa van, ahányan dolgozunk a cégnél. Ez a facsoport mindig emlékeztetni fog minket arra, hogy együtt dolgoztunk, így némiképp össze fog kötni bennünket” – hozott fel egy pozitív példát.
Pál Zsuzsanna, aki a Póráz Klub kutyabarátainak is a tagja hozzátette, hogy jónak tartja a polgármester azon ötletét, hogy a kutyasétáltatók vigyázzanak jobban arra, hogy az ebek ne piszkítsanak a fűbe. „Egyetértek azzal is, hogy bizonyos részekről ki lehetne tiltani a kutyasétáltatást, de akkor ki kellene jelölni egy helyet kizárólag erre a célra. A helyi gazdák sajnos még nem fejlődtek odáig, hogy feltakarítsanak az ebek után. A tuják bizonyítottan kiszáradnak, ha kutyák melléjük piszkítanak. Ki lehetne szűrni azokat is, akik a friss gyepen fociznak, bicikliznek. Tudatosítani kellene, hogy a parkra vigyázni kell, hisz a miénk” – fogalmazott Pál Zsuzsanna, az egyik fa új „édesanyja”.
A polgármesteri hivatal értesített, hogy a húsvéti ünnepek miatt kitolják egy héttel az átadások határidejét, így április 29-én lesz a fák hivatalos, okleveles birtokbavétele. Az örökbefogadást követően egy kis táblácskára felkerül a szülők neve, ezeket majd a fák mellé fogják felszúrni.
Két helyszínen is útlezárásra kell számítani Székelyudvarhelyen péntektől, a közúti infrastruktúra fejlesztése miatt.
A helyi idegenforgalom helyzete és az általános gazdasági nehézségek miatt újabb csoportos leépítés körvonalazódik Parajdon. A bányakatasztrófa óta a turizmus életben tartásáért küzdő település egyik turisztikai egysége került most nehéz helyzetbe.
Megnyitották a budapesti Petőfi Irodalmi Múzeum Írói naplókat bemutató vándorkiállítását szerdán délután Székelyudvarhelyen, a Haáz Rezső Múzeumnak otthont adó Haberstrumf-villában.
Ijesztő tények láttak napvilágot a Hargita Megyei Területi Közrendi Hatóság udvarhelyi ülésén: a fiatalok sokszor internetről rendelik az ellenőrizetlen összetételű szintetikus drogokat. Az áru önkiszolgáló csomagautomatákba érkezik, onnan veszik át.
Kerékpáros felvonulással, előadásokkal, filmvetítésekkel és családi programokkal várják az érdeklődőket a székelyudvarhelyi majálison, amely idén is a Szejkefürdőn lesz április 30-án és május 1-jén.
Megnyitják az írói naplókat bemutató vándorkiállítást, amely április 22-én érkezik Székelyudvarhelyre, a Haáz Rezső Múzeumba.
Megváltozik a 4-es autóbusz útvonala és menetrendje április 20-tól, a járat mindkét irányban érinti a Riverside lakóparkot Székelyudvarhelyen
Róth András Lajos nyugalmazott könyvtárőr tart előadást április 23-án, csütörtökön Székelyudvarhelyen.
Sporteseményekkel ünnepelt csütörtökön az idén 35 éves Hargita Megyei Csendőr-főkapitányság székelyudvarhelyi egysége. A cél az volt, hogy még jobban összekovácsolódjon a csapat, és fejlesszék kapcsolataikat a többi hatósággal.
Egyházi kórusok találkozóját szervezik meg Székelylengyelfalván: a székelyudvarhelyi főesperesi kerület kórusainak 26. találkozóján mintegy 430 résztvevő és 18 kórus lép fel április 18-án, szombaton.
szóljon hozzá!