
Fotó: Molnár Cs. Attila
7 és 18 év közötti gyerekeket és fiatalokat várnak a Tónidob perkúciós táborba Gyergyószentmiklósra. A résztvevők Cserey Csaba dobművésztől és Cserey Both Zsuzsa tánc- és énekoktatótól szerezhetnek ismereteket a ritmusok világából.
2023. augusztus 22., 11:372023. augusztus 22., 11:37
2023. augusztus 22., 14:342023. augusztus 22., 14:34
A Tónidob perkúciós táborra a harmadik alkalommal kerül sor, ezúttal augusztus 28. és 31. között. A Gyergyószentmiklós közelében csendes erdei környezetben zajló táborban egyéni és csoportos foglalkozások során ismerkedhetnek meg a gyerekek és fiatalok az ütőshangszerekkel, a ritmusok fortélyaival.
Cserey Csaba az ország egyik legnevesebb dobművésze és Cserey Both Zsuzsa néptánc- és népdaloktató vezeti majd a foglalkozásokat, ahová kezdő és haladó dobosokat is szívesen látnak. Kottaoktatás, kézműves foglalkozások is szerepelnek a tábori programban – mondta el Molnár Cs. Attila szervező. A táborra, amelynek létrejöttét a Csata testvérek, Hunor és Attila segítik, augusztus 25-ig lehet még jelentkezni.
A táborba jelentkezni a 0742-067 621-es telefonszámon lehet.
Alkoholos befolyásoltság alatt vezetett több sofőrt a hétvégén Hargita megyében, a rendőrség bűncselekmény elkövetése miatt indított eljárás ellenük.
Az ukrajnai háború kezdetétől 33 esetben sértették meg orosz drónok Románia légterét – közölte vasárnap a védelmi minisztérium.
Záporokra, zivatarokra, viharos szélre és jégesőre figyelmeztető sárga jelzésű előrejelzést adott ki vasárnap az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) az ország több térségére.
Újabb drónt lőtt le vasárnap reggel 10:13-kor a román légierő egyik F-16-os vadászgépe Románia területi vizei fölött, a Sulina-Chilia térségben – jelentette be a Facebook-oldalán Nicușor Dan.
Az ilyenkor megszokotthoz képest „csípősebb” volt a reggel országszerte az elmúlt napok lehűlése és csapadékos időjárása miatt.
Buzău és Vrancea megyében is volt egy földrengés vasárnap hajnalban – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Markó Bélával egyeztetett a határon túli magyar közösségek előtt álló kihívásokról – közölte a társadalmi kapcsolatokért és kultúráért felelős miniszter szombaton.
A város fő vízvezetékének meghibásodása miatt vasárnap, előreláthatóan este 8 óráig nem lesz ivóvíz Segesváron és a környező településeken.
Az idei Tusványos talán legbarátságosabb estéjén már érezni lehetett, hogy közeleg a búcsú, de a nagyszínpad előtti hangulaton ennek nyoma sem látszott.
A fesztiválélmény megmarad, csak közben folyamatos matekozás zajlik: mire menjen el a napi keret? Egy nap Tusványoson könnyen elvisz 60–100 lejt, de tapasztalataink szerint a legtöbb fiatal igyekezett okosan beosztani a pénzét.
szóljon hozzá!