
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
A miniszterelnöki kancellária 17 Dacia Duster haszonjárműre kötött tartós bérleti szerződést, amellyel a júniusi kiadások tizedére faragták az autóbérlés költségeit – közölte Mihai Jurca, a miniszterelnöki kancellária vezetője.
2025. október 03., 16:142025. október 03., 16:14
Mihai Jurca elmondta, az új kormány hivatalba lépésekor, júniusban a miniszterelnöki kancelláriának volt egy szerződése az állami protokollingatlanokat kezelő hatósággal (RA-APPS) 30 jármű bérléséről, sofőrökkel együtt. Ez havi 850 ezer lejes költséget jelentett.
Közben keresték a költségek további lefaragásának lehetőségeit, így kötötték meg a tartós bérleti szerződést a 17 Dacia Dusterre – írja az Agerpres.
A miniszterelnöki kancellária vezetője rámutatott, az előzőleg kért ajánlatok szerint a RA-APPS sofőr nélkül havi 120 ezer lejért kínált garanciából kifutott autókat, a
Emellett a Forddal abban állapodtak meg, hogy a gyártó ingyenes használati szerződéssel a rendelkezésükre bocsát két elektromos Ford Pumát. Jurca rámutatott arra is, amint azt korábban kilátásba helyezték,
Ugyanakkor keresik a megoldásokat egy olyan három vagy négy évre szóló keretszerződés aláírására, amely még kisebb kiadásokkal jár majd.
Még várniuk kell a bírósági ítéletre azoknak az egészségügyben dolgozóknak, akiknek a nevében perel a szakszervezet a kormány által múlt évben elrendelt bérpótlékcsökkentés miatt.
A közel-keleti konfliktusok miatt válságos irányba fordult energiapiaci helyzetre jelentik be válaszaikat a környező európai országok, de a polgárok is.
Andrei Țărnea külügyminisztériumi szóvivő szerint eddig mintegy 2000 román állampolgár tért haza az Öböl menti országokból az evakuáló, repatriáló, illetve a román hatóságok támogatásával megszervezett kereskedelmi járatokkal.
Sűrű hétvégéjük volt a Hargita megyei közlekedésrendészet munkatársainak: átfogó ellenőrzések zajlottak a megye területén, melyek alkalmával több mint 90 bírságot szabtak ki a sofőrökre. A büntetések összértéke meghaladja az 52 ezer lejt.
Közzétette a következő két hétre, a március 9–23. közötti időszakra vonatkozó kéthetes előrejelzését az Országos Meteorológiai Szolgálat. A tavaszias melegre nem lehet panaszunk, a porra viszont igen, ugyanis csapadék szinte egyáltalán nem valószínű.
Az Európai Beruházások és Projektek Minisztériumában írták alá hétfő délben a regionális vízszolgáltató Harvíz Rt. 150 millió eurós nagyprojektjét. Az építőtelepeket hamarosan meg lehet nyitni.
Vád alá helyeztek egy rendőrt, mert kenőpénzt fogadott el egy szabályt sértő sofőrtől, akinek az elsőbbségadás elmulasztása miatt a jogosítványát is fel kellett függeszteni.
Öt forgatókönyv van az asztalon annak érdekében, hogy ne jusson el az üzemanyag ára literenként 10 lejig Romániában, miután a világpiacon negyven éve nem látott heti növekedést jegyeztek fel az olajáraknál.
A Richter-skála szerinti 3,3-as erősségű földrengés volt vasárnap este tíz óra előtt hét perccel.
Ittas gépkocsivezetőket nem azonosítottak, de gyorshajtót annál többet vasárnap délután a Maros megyei rendőrök, akik közúti razziát tartottak.
szóljon hozzá!