Újabb pályázati ügycsomókat nyújthatnak be Csíkszeredából a Regionális Operatív Program keretében az épületek energetikai hatékonyságának növelését ösztönző programra a 2014–2020-as időszakra – jelezte a városháza sajtószolgálata.
2016. november 02., 19:402016. november 02., 19:40
A közleményben Csíkszereda Polgármesteri Hivatala felhívta a lakástulajdonosi társulások vezetőinek figyelmét, hogy Csíkszereda polgármesterének idei 1250-es számú rendelete értelmében december 7-éig nyújthatják be a polgármesteri hivatalhoz a programban való részvételi feltételeket igazoló okmányokat.
A fent jelzett időpontig a lakástulajdonosi társulásoknak a következő dokumentumokkal kell részvételi szándékukat alátámasztaniuk: a programra való bejelentkezési kérés; a lakószövetségi közgyűlés határozata; a lakástulajdonosok legkevesebb 80 százalékának jóváhagyását igazoló dokumentum; telekkönyvi kivonat; a lakószövetségi önrész 10 százalékának befizetését igazoló bankszámla-kivonat.
A lakástulajdonosi társulásokkal kapcsolattartó iroda munkatársai december 15-éig kiértékelik a beérkező iratcsomókat, ezt követően előkészítik a határozattervezetet a bejelentkezett tömbházak listájának elfogadására, melyet az önkormányzati testület előreláthatóan a decemberi ülésén fogad el.
Feltárják a Csíkszentmihály közeli Cibrefalva egyik, az 1694-es tatár betörés során elpusztult lakóházát. Mindeközben Hargita megye régészei a történeti faszénégetés nyomait, a Vargyas-szoros barlangjait és több udvarhelyszéki lelőhelyet is kutatnak.
Késik a székely vérlovagok szolgálatának elindítása, mert a romániai szabályozás miatt a vérszállításra szánt motorkerékpárokat át kell alakítani, és az engedélyeztetési folyamat sem zárult még le.
Közös ének, tánc, ima és gyerekzsivaj töltötte meg szombaton a csíksomlyói nyerget. Az Ezer Székely Leány Napján ezrek ünnepelték együtt a székely hagyományokat, miközben a jövő évi házigazdát is kijelölték.
Két közlekedési kihágás ügyében indított büntetőeljárást a rendőrség pénteken Hargita megyében.
Népviseletbe öltözött csíkszékiek és helyiek töltötték meg szombat reggel a csíkszeredai Szabadság teret: elkezdődött az Ezer Székely Leány Napja.
Noha jó ütemben dolgozik az építő és egy hónapon belül várhatóan befejezi a munkát, az ősszel kezdődő tanévben még nem tud gyermekeket fogadni a Csíkszentsimonban épülő bölcsőde. Számos tennivaló van még addig.
Kevesebb vérveszteség, kisebb megterhelés és pontosabb beavatkozások – alig néhány héttel a Da Vinci-robot üzembe helyezése után már rendszeresen alkalmazzák a rendszert a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórházban.
Az Ezer Székely Leány Napja biztonságos lebonyolítása érdekében ideiglenes útlezárásokra kell számítani július 4-én, szombaton Csíkszeredában.
Elpusztult az a nagyméretű medve, amely egy hónapja jószágokat pusztított Balánbányán, és csütörtök hajnalban ismét visszatért egy portára. A vadászok rálőttek az agresszív állatra, amely elmenekült, de reggel a vérnyomok alapján megtalálták a tetemét.
Szombaton tartják Csíkszeredában az Ezer Székely Leány Napját. A hagyományőrző rendezvényt a Székely Népviselet Napja előzi meg, a szervezők pedig több forgalomkorlátozásra és biztonsági előírásokra hívják fel a figyelmet.
szóljon hozzá!