
Fotó: Hegyi Zsuzsanna
Rendhagyó kicsengetési ünnepséget tartottak szombaton a gyergyószentmiklósi Salamon Ernő Gimnáziumban: szülők és hozzátartozók nélkül, kis közösségben, csak a tanárok, valamint néhány meghívott búcsúztatta el a végzősöket az iskola udvarán. Az otthon maradtak interneten követhették az eseményt.
2020. június 27., 19:082020. június 27., 19:08
A rövidre zárt utolsó osztályfőnöki óra után, a hatályban lévő szabályokat szigorúan betartva maszkban érkezett le az ötosztálynyi végzős a tanintézmény udvarára, ahol az ünnepi beszédeket megelőzően díjazták azokat a tanulókat, akik kiváló tanulmányi eredményeket értek el, illetve azokat is, akiknek iskolán kívüli tevékenységeik kimagaslók voltak az elmúlt években.
Fotó: Hegyi Zsuzsanna
„Valahol márciusban elvágták a fonalat, és az elszabadult hajó erőteljes hátszéllel csak júniusban állt meg, kihagyva számotokra a legszebb megállókat. (…) De célotok zászlaja mindig lebegjen szemetek előtt, kérdéseitekre hozzon választ a holnap, érjétek el mindazt, amit elképzeltetek, és ne felejtsétek, hogy volt egy iskola, ami hozzáadott az életetekhez, volt egy osztály, ahová tartoztatok, és ami visszavár” – mondta beszédében Balázs Helga a tizenegyedik osztályosok nevében.
Fotó: Hegyi Zsuzsanna
A tizenkettedikesek részéről Simon Anna Fatime búcsúzott a jelenlévőktől. A kialakult helyzet okán történelmi évfolyamként aposztrofálva magukat elmondta, büszke salamonos végzősként sikerült megértenie, hogy
Remegő hangon köszönte meg pedagógusaik odaadó munkáját, szüleik támogatását.
Fotó: Hegyi Zsuzsanna
Nagy Zoltán gyergyószentmiklósi polgármester köszöntőjében arra kérte a ballagókat, higgyék el magukról, hogy annak a generációnak a tagjai, amelynek – számunkra még nem ismert okok miatt – valami mást szánt az ég. Hozzátette, ő hisz bennük és abban is, hogy
Barti Tihamér, Hargita Megye Tanácsának alelnöke felszólalásában három plusz egy tanácsot adott az elmúlt időszakból merítve a diákoknak. Elsőként azt, hogy legyenek mindig felkészülve az előre nem láthatóra, legyenek újítók, legyenek éberek, és tudják, hogy nincsenek soha egyedül.
Fotó: Hegyi Zsuzsanna
Nem volt könnyű ez a vírusos időszak senkinek – mondta Lakatos Mihály iskolaigazgató. Bizonytalanság, félelem, aggódás, sok stressz következett – tette hozzá, bevallva, nagyon bántotta, hogy „ennyi értelmes és értékes diák nem mehetett iskolába, és csak sci-fi módon taníthatták őket, de megvigasztalódott, látva, hogy a kezdeti digitális botorkálás után tanár és diák megtalálta a tanításhoz vezető utat”.
Az ünnepség végén megható pillanatokat teremtett a tanári közösség, ugyanis a pedagógusok zenés, énekes előadása pótolta az iskolakórus fellépését.
Fotó: Hegyi Zsuzsanna
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion a keddi cotroceni-i konzultációk után kijelentette, hogy pártja nélkül nem lehet kormányt alakítani.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) tájékoztatta kedden az államfőt, hogy készen áll vállalni a kormányzást – nyilatkozta Sorin Grindeanu pártelnök a Nicușor Dannal a Cotroceni-palotában folytatott keddi egyeztetés után.
Nicușor Dan államfő kedden közölte, hogy a Cotroceni-palotában tartandó egyeztetéseken arra fogja kérni a pártokat, hogy térjenek vissza a párbeszédhez.
Több millió eurót kap az Európai Unió Szolidaritási Alapjából Parajd – számolt be kedden Vincze Loránt RMDSZ-es európai parlamenti képviselő.
Teljesen átalakul a közmédia intézményrendszere, miután az Országgyűlés kedden elfogadta a médiaszolgáltatásokról és a tömegkommunikációról szóló törvényt.
Kedd délutánra és estére hőségre, illetve zivatarokra figyelmeztető sárga jelzésű riasztásokat adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Megjelent a Hivatalos Közlönyben a középiskolások új opcionális tantárgya, a térinformatika (GIS) tanterve – közölte kedden az oktatási minisztérium.
Nicușor Dan államfő kedden újabb egyeztetéseket folytat a parlamenti pártok delegációival egy új miniszterelnök-jelölt nevesítése érdekében.
Nyolc megye összesen 21 településén okozott károkat a rossz idő az elmúlt 24 órában – tájékoztat a belügyminisztérium katasztrófavédelmi főosztálya (DSU).
Romániának sürgősen teljes jogkörű kormányra van szüksége – jelentette ki kedden Ilie Bolojan ügyvivő kormányfő.
szóljon hozzá!