
Fotó: Hegyi Zsuzsánna
Tartós élelmiszert, édességet és gyümölcslevet hoztak mikulásra Gyergyószentmiklós testvértelepüléséről, Békés városból, a Szent Anna Otthon lakóinak.
2019. december 06., 15:452019. december 06., 15:45
2019. december 06., 15:462019. december 06., 15:46
2011 óta, évente több alkalommal is Gyergyószentmiklósra látogat az a Békés városi baráti társaság, amely felvállalta, hogy a testvértelepülésen rendszeresen összegyűjtik azokat az adományokat, amelyeket az ottani lakosság felajánl a dévai Szent Ferenc Alapítvány által működtetett gyergyószentmiklósi Szent Anna Gyerekotthonnak. A Szent Miklós-napi ünnepre több kilogramm száraztésztát, szaloncukrot, valamint 140 liter gyümölcslevet hoztak. Jelenleg 42 gyerek nevelkedik az otthonban, szinte minden korosztályban.
A mostani szállítmány mellett az augusztus 20. kenyérünnepen összegyűlt adományt is az otthon számára ajánlották fel a Békés városiak. Ebből az összegből háztartási gépeket vásároltak a gyerekotthonba.
Kihirdette szerdán Nicușor Dan államfő az alapélelmiszerek árréskorlátozását 2026. december 31-éig meghosszabbító jogszabályt.
Csaknem négymillió lejt szán a Maros Megyei Tanács a marosvásárhelyi körgyűrű egyik szakaszának előkészítésére, átvállalva a megvalósíthatósági tanulmány költségeit. Ez egy komoly lépés a 19 kilométeres út megépítése érdekében.
Ro-Alert üzenetet küldtek a Székelyföldtől nem messze lévő, a Neamț megyei Borca községben élőknek, miután egy helyi lakos arról számolt be, hogy farkasokat látott az egyik faluban.
A nyolcadikosok képességfelmérő vizsgájára feliratkozott több mint 148 ezer diák közül 4883 nem jelent meg szerdán a matematikából tartott írásbeli felmérőn – tájékoztatott az oktatási minisztérium.
Az Alkotmánybíróság ma megerősítette, hogy alkotmányos az a törvény, amellyel megduplázták a barnamedvére vonatkozó kilövési kvótát – jelentette be közösségi oldalán Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) országos elnöksége Ovidiu Popát, Radu Opreát és Marian Neacșut bízta meg azzal, hogy az alakulat nevében tárgyalásokat folytassanak a parlamenti pártokkal a PSD-kormány támogatását rögzítő megállapodásról.
Amerikai egyetemek, középiskolák, fogadócsaládok és pályaorientációs programok várják azt a 44 diákot, akik a Márton Áron Főgimnázium Marci2US programjának első résztvevőiként utazhatnak az Egyesült Államokba.
Medve jelenéte miatt figyelmeztették Ro-Alert üzenetben a Csíkszentlélek községhez tartozó fitódiakat szerda délután.
Hallgatólagosan elfogadta szerdai ülésén a képviselőház a Románia és a Moldovai Köztársaság egyesüléséről szóló törvénytervezetet.
Kelemen Hunor RMDSZ-elnök szerint a bizalomhiány a romániai társadalom „legsúlyosabb deficitje”, a legnagyobb gond pedig az, hogy az állam intézményein keresztül nagyon gyakran semmibe veszi az állampolgárt.
szóljon hozzá!